کرمان رصد

آخرين مطالب

زاکانی در گردهمایی بزرگ دانشجویان بسیجی استان تهران:

تاکنون هر کجا نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی قرار گرفته، شکست خورده است شهرداری تهران

تاکنون هر کجا نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی قرار گرفته، شکست خورده است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهردار تهران گفت:43 سال گذشته آیینه تمام نمایی فراروی ما است که در آن هر کجا نظام سلطه در مقابل انقلاب قرار گرفته، شکست خورده است.

به گزارش خبرنگار شهر ، علیرضا زاکانی شهردار تهران در گردهمایی بزرگ دانشجویان بسیجی استان تهران که عصر امروز- چهارشنبه 2 آذر 1401- در شهر ری برگزار شد، با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: هر چه پیش می رویم شرایط جدیدی در مواضع و شرایط مختلف می بینیم اما مهم این است که درک درستی از مختصات خود داشته باشیم؛ چند وقت پیش سند امنیت ملی 2022 آمریکا منتشر شد که در این سند سه ضلع به عنوان "رقیب"، "تهدید" و "بدیل و جایگزین" مطرح شدند.
وی افزود: امریکا از چین به واسطه داشتن تکنولوژی به عنوان رقیب خود نام برد و روسیه را به واسطه حضور در اوکراین تهدید نامید اما درباره ضلع سوم صحبت از کشورهایی کرد که نظام غربی را به چالش کشیدند و بحث بدیل و جایگزین را مطرح کرد و سرآمد آنها را ایران دانست.
زاکانی ادامه داد: البته این حساسیت آنها در طول 43 سال گذشته همیشه عیان و آشکار بوده؛ در اصل پیروزی انقلاب مخالفت خود با امام (ره) و مردم را نشان دادند و در بعد از پیروزی انقلاب نیز تلاش کردند که کینه خود را عیان کنند.
شهردار تهران با بیان اینکه 43 سال آیینه تمام نمایی فراروی ما است که در آن هر کجا نظام سلطه در مقابل انقلاب قرار گرفته، شکست خورده است، اضافه کرد: البته دشمن در این مسیر به ما آسیب هایی زده است مثلا در دفاع مقدس ملت ما آسیب دید اما رشید تر و سروقامت تر ادامه مسیر داد. در جنگ نرم ما آسیب خوردیم و حتی بذر بخش زیادی از حوادث اخیر در جنگ نرم کاشته شد، ما آسیب خوردیم اما باز هم بلند شدیم .
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به عنوان موجودیت زنده در تمام مواقف، در مقابل آنها ایستاد، یادآور شد: در زمان نظریه نظم نوین جهانی بوش پدر و 10 سال بعد در سال 80 و بحث خاورمیانه بزرگ بوش پسر که به دنبال تغییر خاورمیانه و آیینه تمام نمای تمدن غربی شدن آن بود و حتی به افعانستان حمله شد و سودای سه تکه شدن عربستان را در سر داشتند نیز شکست خوردند .
زاکانی عنوان کرد: سال 85 وقتی به جنوب لبنان حمله کردند خانم رایس اعلام کرد به دنبال خاورمیانه جدید هستیم و می خواهیم با 4 کشور لبنان، سوریه، عراق و ایران ماجراهای خود را پیش ببریم؛ در نقطه شروع برای تغییر در سال 80 نیز با مخالفت ایران بود که شکست آنها آغاز شد و در حمله آمریکا به افغانستان، روسیه و چین کوتاه آمدند و تنها کشوری که کوتاه نیامد و ایستاد، ایران اسلامی بود؛ در لبنان پیام مقاومت از ایران اسلامی صادر شد و با بازوان پرتوان حزب‌الله، طرح خاورمیانه جدید شکست خورد.
شهردار تهران بیان کرد: در سال 89 با شجره خبیثه در سوریه و توسعه آن به کشورهای منطقه سعی کردند کل منطقه را تبدیل به مجموعه ای کنند که از همه آنها تلی از خاکستر به جای بگذارند؛ اما پس از مدتی شهید سلیمانی که منطقه و جهان به او مدیون است با افتخار پایان داعش را اعلام کرد .
وی با بیان اینکه امروز در نقطه حساسی از حیات کشور هستیم و جهان در حال بازطراحی و شرایط جدیدی است، گفت: اگر در جنگ جهانی شرایط جدیدی در منطقه و جهان حاکم شد امروز ما در حال شدن هستیم و سهم انقلاب اسلامی در این بازطراحی جدید بسیار مهم است و عظمت ملت رشید ایران و آرمان‌های انقلاب و استمرار مکتب امام (ره) و تجلی آن به رهبری مقام معظم رهبری شرایط جدیدی را برای ما به وجود آورده و همه این بزرگی ها باعث شده که دشمن با همه توان خود به میدان بیاید.
زاکانی با بیان اینکه شرایط دو ماه اخیر در هیچ برهه ای از انقلاب سابقه ندارد، افزود: تلاش کردند بذری که ده ها سال در جامعه ما کاشتند را با اثر گذاری بر انسانهای مسخ شده در جامعه که با بی دقتی بخش های زیادی از مسئولین به این حال و روز افتادند، به نتیجه برسانند.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: با همه این تلاشها اما اعلام کردند که موفق نشدیم آنچه که می خواستیم را در ایران پیاده کنیم؛ تلاش آنها معطوف به تجزیه ایران بود و خوزستان، کردستان و سیستان و بلوچستان را هدف گذاری کرده بودند اما به صراحت اعلام کردند که نتوانستیم؛ اما شرایطی که در دانشگاه و مدارس و دیگر نقاط اتفاق افتاد حکایت از تبی در جامعه است که باید به عنوان فرصت ما را به فهم عارضه اصلی در کشور برساند.
وی ادامه داد: ما از بیرون آسیب نمی بینیم، لذا دشمن همه توان خود را از داخل کشور آورده و این تبی که در جامعه می بینید حکایت از عفونت و تناقض هایی می کند که باید به دست من و شما باز شود؛ ما در میانه راه هستیم و باید آرمان‌های انقلاب را پیش ببریم ، مثلا در انقلاب صحبت از استقلال‌ کردیم اما استقلال سیاسی داریم ولی استقلال فرهنگی و اقتصادی نداریم؛ وقتی دست به هر نقطه ای می گذاریم می بینیم که آن نقطه می توانست بهتر باشد و علت آن این است که بعضا مسئولین ما پایبند آرمان‌های نظام اسلامی نبودند و نسبت درستی با اسلام و امامین نظام اسلامی و مردم برقرار نکردند.
زاکانی با اشاره به اینکه امروز نیازمند یک تحول بزرگیم و باید خاستگاه خود را در مقیاس این تحول بالا ببریم، اضافه کرد: انتظار رهبری این است که در صحنه باشیم و شرایط فعلی یک فرصت بزرگی را در اختیار ما گذاشته است؛ پرونده این شرایط بسته خواهد شد اما باید زخمهای بزرگ بر پیکره این جامعه را مداوا کنیم و دست به دست هم دهیم و آمریکا را در این عرصه نیز ناکام بگذاریم.
شهردار تهران با بیان اینکه صحنه این دوره از آشوب ها کاملا متفاوت با صحنه های قبل است؛ یادآور شد: سال 78 مطالبه سیاسی بود که در کنار خود بعد امنیتی را داشت، در سال 88 فتنه به ظاهر سیاسی بود اما اساس این بود که نگذارند ملت ایران مسیر پیشرفت را ادامه بود، سالهای 96 و 98 بهانه معیشت بود و امسال بهانه با موضوع اجتماعی شروع شد اما بنا شد در حوزه معیشت و اقتصاد و سیاست و بعد امنیتی، همه ظرفیت ها را با هم به‌ میدان بیاورند و گستره تلاش را در سطح کشور قرار دادند تا توان کشور را به تحلیل ببرند و با جسارت تمام حتی دست به کشتار بزنند اما تا امروز ناکام ماندند.
وی درباره راههای مقابله با این آشوب ها و نقشه های دشمن تصریح کرد: ما نیازمند یک قیام هستیم، قیام برای اصلاح؛ اولین موقف این قیام این است که درک درستی از صحنه عمل داشته باشیم؛ باید ببینیم ابعاد این ماجرا چیست و یک نگاه کامل و جامع از آن داشته باشیم؛ حوادث اخیر با همه حوادث گذشته متفاوت است و یقین دارم که به لطف الهی اسباب تقویت ما را رقم می زند.
زاکانی عنوان کرد: بعد از هم داستانی در گام اول، گام دوم این است که همه توان خود را بسیج کنیم که دچار زمینگیر شدن نشویم؛ دشمن با جنگ ترکیبی به سراغ ما آمده و ما هم باید همه امکان کشور را بسیج کنیم و در مقابل آن بایستیم.
شهردار تهران با بیان اینکه وقتی اقتضائات خود را به میدان آوردیم نیازمند یک جهاد تکریم هستیم، گفت: باید به ملت خود تکریم و احترام و محبت کنیم و نکته بعدی ظهور و بروز اقتدار در جامعه ما است؛ اقتدار ما در مواجهه قاطعانه با آن عنصر شروری است که امنیت جامعه را به سخره گرفته و جامعه را تهدید می کند نه با آن معترض؛ در کنار آن، اقتدار ما بر این است که با فساد و تبعیض برخورد کنیم.
وی گام بعدی را گامی در ارائه خدمت برشمرد و افزود: در حین تعامل و ارتباط، نیازمند این هستیم که خدمت گسترده ای داشته باشیم و نهضت خدمت رسانی را ایجاد کنیم؛ امروز دستگاه اجرایی، مجلس و دستگاه قضایی مان و بسیاری از عناصر دیگر که در اریکه قدرت قرار دارند باید نشان دهند که این قدرت را برای نوکری مردم و ارائه خدمت می خواهند.
زاکانی با تاکید بر اینکه اگر گره زندگی مردم را باز کنیم، زخم در جامعه ایجاد نمی شود، بیان داشت: لذا نیازمند نهضت خدمت رسانی گسترده در کشور هستیم تا لبخند به لبان مردم بنشانیم و جایی که خدمت می کنیم را به مردم اعلام کنیم چرا که در مسأله اطلاع رسانی نیز لنگ می زنیم.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: بعد از آن باید مسیر پیشرفت همه جانبه کشور و الگوسازی کشور را در پیش بگیریم و مسیر خلق افتخار و امید را در کشور دنبال کنیم؛ دشمنان در این فتنه و جنگ تمام عیار به دنبال انقراض ایران هستند چرا که می بینند پرچم ایران در کشور در اهتزاز است لذا در این فتنه دیدید که برخی حتی از ایرانیت هم عبور کردند.
وی با اشاره به اینکه شما دانشجویان باید مطالبه گری کنید، بیان کرد: در مقابل دشمن باید بتوانیم خدمت شایسته به مردم ارائه و زمینه را برای یک تحول بزرگ فراهم کنیم؛ حضور شما در صحنه و میدان، امکان بزرگی برای نظام اسلامی و انقلاب فراهم می کند.
به گزارش شهر تجلیل از خانواده های شهدا و چند تن از دانشجویان بسیجی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/265182/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد از فردا

موافقت وزیر علوم با حل مشکل واحدهای غیرفعال دانشگاه پیام نور استان کرمان

باغ تاریخی هرندی؛ بهشتی که در قلب کرمان فراموش شد

پایش سلامت 150 جانباز گرانقدر بصیر در استان فارس

پدر شهیدان والامقام «رضائی» آسمانی شد

گل‌گهر مقام سوم شطرنج کارگران قهرمانی کشور

فرسایش سالانه 30 تن خاک در هکتار استان کرمان یک هشدار است

آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان کرمان/ مه‌گرفتگی و یخ‌زدگی در جاده‌های استان

آمادگی شهرداری برای پرداخت وجه تامین واگن/ دولت اقدامات لازم را انجام دهد

آوای مهاجران

یزد جزء استان های سرآمد در زیرساخت های ورزش کارگری است

انقلاب اسلامی به برکت خون‌ شهدا مسیر رشد و توسعه را طی می‌کند

نام جانبازان به عنوان گنجینه‌هایی پرافتخار در تاریخ ایران اسلامی می‌درخشد

شهدا و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند

بررسی پرونده هزار و 500 متقاضی شرکت در کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی

نسل‌های انقلاب مدیون خون‌های پاک شهدا هستند

تکریم ایثارگران، تکریم فرهنگ ایثار و شهادت است

دشمن از روحیه سلحشوران، دانش نخبگان و ولایتمداری مردم واهمه دارد/ شهید میرزا کوچک جنگلی خیر را از شر بازشناسی کرد

نشست نماینده ولی‌فقیه در بنیاد با نخبگان شاهد و ایثارگر گیلان/امنیت کشور به زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت وابستگی دارد

هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی کرمان

میوه برای شب یلدا گران می‌شود؟/ گلابی در سبد محصولات لاکچری!

4200 دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان استان کرمان مشغول تحصیل هستند

رتبه ایران با 11 هزار عنوان مالکیت فکری مطلوب نیست

میوه برای شب یلدا گران می‌شود؟

فعالیت سامانه بارشی در استان کرمان از امروز تا 20 آذرماه

تنها برخی از کسبه از ترس حمله اغتشاشگران مغازه را نیمه باز کردند

6 کشته و مجروح طی 2 حادثه رانندگی در رفسنجان

محموله 700 کیلویی تریاک در جیرفت توقیف شد

رئیس کل دادگستری استان کرمان 28 سال بلااستفاده ماندن مرکز احداث شده روستای هوتک را پیگیری کرد

مسجد تاریخی روستای جهانی میمند مرمت شد

اعضای بدن برادر شهیدِ زرندی به 3 نفر عمر دوباره بخشید

جای بیمه حوادث در جنوب کرمان خالی است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: رویکرد برخی کشورها برای حذف نام "ایران" از یک فناوری صادراتی/حضور جراحان هندی در ایران

رامتین سلیمان زاده: بازی نکردن شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان ناعادلانه بود

شولتس: نباید دنیا را به بلوک‌های جنگ سرد تقسیم کنیم

برداشت انار در شهرستان بجستان 25 درصد افزایش یافت

انتشار صد و هفدهمین شماره نشریه سفیر / به مناسبت چهلمین سالروز شهادت شهدای شاهچراغ

همه دستگاه های دولتی موظف به همکاری در نهضت ملی مسکن هستند

افزایش برداشت انار در شهرستان بجستان

طرز تهیه سالاد لوبیا قرمز و انار؛ ویژه شب یلدا

3کشته و3مصدوم درمحور انار -یزد

باخت کراپ در خانه فولاد زرند

تعطیلی تمرین به مس شهربابک هم رسید

شکست عجیب کراپ الوند در برابر فولاد زرند ایرانیان

لیگ برتر بسکتبال ؛ پیروزی شهرداری گرگان در رفسنجان

معارفه رئیس جدید کمیته امداد امام خمینی شهرستان زرند

فیلم| همدردی امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج با خانواده شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ

شهرداری گرگان قهرمان نیم فصل نخست لیگ برتر بسکتبال شد

سارقان زورگیر خودروی مسافرکش دستگیر شدند

ثبت ملی عمارت چوگان کرمان به مراحل نهایی رسید