کرمان رصد

آخرين مطالب

وام مسکن زوجین دقیقا چقدر شد؟ +جزئیات اجتماعي

وام مسکن زوجین دقیقا چقدر شد؟ +جزئیات
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

کرمان رصد


بانک مرکزی سقف های جدید تسهیلات خرید مسکن را به بانک عامل بخش مسکن از محل اوراق تسهیلات را ابلاغ کرد که رقم آن همراه با وام جعاله 80 میلیون تومانی به 480 میلیون تومان افزایش یافت.
سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در جدول زیر است که سقف تسهیلات جعاله مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را هم می‌توان به آن اضافه کرد.
مبلغ وام جعاله 800 میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین یک زوج تا سقف 480 میلیون تومان می‌تواند وام بگیرد.
اما هزینه دریافت این وام چقدر است؟
متقاضیان دریافت وام زوجین در شهر تهران، یعنی وام 480 میلیون تومانی (وام 400 میلیون تومانی زوجین به‌علاوه وام 80 میلیون تومانی جعاله) برای دسترسی به این وام باید اقدام به خرید 960 فقره اوراق کنند که با احتساب متوسط قیمت 60 هزار تومانی برای هر فقره اوراق باید معادل 57 میلیون و600 هزار تومان به عنوان هزینه اوراق پرداخت کنند.
در سایر شهرها و برای سایر متقاضیان نیز این هزینه متناسب با سقف تسهیلات درخواستی متفاوت و قابل محاسبه است.
میزان اقساط نیز متفاوت است. دنیای اقتصاد برآورده کرده که رقم قسط ماهانه تسهیلات انفرادی 200 میلیون تومانی در خارج از بافت فرسوده سه میلیون و 330 هزار تومان و در بافت فرسوده 2 میلیون و 930 هزار تومان است. در تسهیلات زوجین نیز در شهر تهران رقم قسط ماهانه در خارج از بافت فرسوده شش میلیون و 660 هزار تومان و در بافت فرسوده پنج میلیون و 870 هزار تومان است.
در شهرهای بزرگ هم که میزان وام برای متقاضیان انفرادی به 160 میلیون تومان و برای زوجین به 320 میلیون تومان افزایش یافته، رقم قسط ماهانه این تسهیلات برای متقاضیان انفرادی در خارج از بافت فرسوده دو میلیون و 664 هزار تومان و در بافت فرسوده دومیلیون و 350 هزار تومان است. همچنین مبلغ اقساط ماهانه تسهیلات زوجین از این محل در خارج از بافت فرسوده پنج میلیون و 330 هزار تومان و در بافت فرسوده چهار میلیون و 700 هزار تومان برآورد می‌شود.
در شهرهای کوچک نیز که مبلغ این وام برای متقاضیان انفرادی به 120 میلیون تومان و برای زوجین به 240 میلیون تومان افزایش یافته، مبلغ قسط ماهانه این تسهیلات برای وام‌گیرنده‌های انفرادی در خارج از بافت فرسوده یک میلیون و 998 هزار تومان و در بافت فرسوده یک میلیون و 760 هزار تومان است./تجارت نیوز

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/225102/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.