کرمان رصد

آخرين مطالب

فرهنگي

دومین جشنواره ملی فیلم کرمان آغاز به کار می‌کند

کرمان رصد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این مطلب که جشنواره فیلم کرمان کار خود را در ۱۵ آذر سال گذشته آغاز کرد و ۱۵ بهمن‌ماه فراخوان آن اعلام شد، گفت: افتتاحیه این جشنواره ۳۱ اردیبهشت‌ماه و چهارم خرداد اختتامیه آن برگزار می‌شود.

اول مهر ۱۴۰۱ هیچ کلاس درسی نباید خالی از معلم باشد

کرمان رصد- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان، گفت: نظارت بر فرایند نقل و انتقالات ضروری است و اول مهر ۱۴۰۱ هیچ کلاس درسی نباید خالی از معلم باشد.

وزیر فرهنگ لبنان وارد کرمان شد

کرمان رصد - ایسنا / وزیر فرهنگ لبنان با استقبال جمعی از مسئولان استان کرمان، امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه وارد فرودگاه کرمان شد. محمد وسام ...

جلد دوم دال داستان کرمان رونمایی می‌شود

کرمان رصد-جلد دوم دال داستان کرمان اثر "حامد حسینی پناه کرمانی" داستان نویس کرمانی ساعت ۱۸ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت رونمایی می‌شود.

مدارس رفسنجان تعطیل شد

کرمان رصد - کرمان - رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش کرمان گفت: به دلیل تشدید آلودگی هوا مدارس رفسنجان در کلیه مقاطع تعطیل شد.

افزایش غلظت ریزگردها فعالیت مدارس برخی شهرستان های کرمان را به فضای مجازی کشاند

کرمان رصد - کرمان - رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مدارس شهرستان انار و زرند به دلیل خیزش ریزگردها و آلودگی هوا در تمام دوره های تحصیلی به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد گفت: مدارس رفسنجان و کشکوییه نیز با ۲ ساعت تاخیر فعالیت حضوری خواهند داشت.

راه‌اندازی مجدد سامانه ساماندهی تولید و توزیع لباس فرم مدارس در کرمان

کرمان رصد- رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سامانه ساماندهی و نظارت بر تولید و توزیع لباس فرم مدارس مجدد راه‌اندازی شده، ۴ میز کار در آن تعریف شده، تولیدی ها باید در این سامانه امکانات و ظرفیت خود را معرفی کنند.

مدیرکل ارشاد جنوب کرمان: رسانه‌ها سیاست‌های عدالت محورانه دولت را تبیین کنند

کرمان رصد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: رسانه‌ها سیاست‌های عدالت‌محورانه دولت را در راستای اصلاحات اقتصادی و پرداخت یارانه‌ها به‌صورت مستقیم به مردم و دهک‌های آسیب‌پذیر تبیین کنند.

حجره‌های بازار تاریخی قلعه محمود کرمان واگذار می‌شود

کرمان رصد-معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از واگذاری ۲۴ حجره‌ بازار تاریخی قلعه محمود برای تکمیل و راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی شهر کرمان خبر داد.

وبینار "هنر خوب نوشتن در روابط عمومی" در کرمان اجرا می‌شود

کرمان رصد-مدیرعامل انجمن روابط عمومی استان کرمان گفت: وبینار هنر خوب نوشتن در روابط عمومی با موضوع (یادداشت، جستار و روایت) امروز (شنبه) از ساعت ۱۷ به صورت مجازی در کرمان برگزار می‌شود.

چرا کنسرت شهرام ناظری در کرمان لغو شد؟

کرمان رصد-هفته‌ی گذشته بود که خبر برگزاری کنسرت "شهرام ناظری" در کرمان منتشر شد اما سه روز مانده به کنسرت، در فضای مجازی خبر لغو کنسرت از سوی موسسه برگزارکننده آن اعلام شد

موزه‌های کرمان در تعطیلات عید فطر باز است

کرمان رصد- معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از دایر بودن موزه‌ها و اماکن تاریخی این استان در تعطیلات عید فطر (۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ ) خبر داد.

هفته معلم، فرصت ارزشمند تکریم ظرفیت‌های مثبت معلمی

کرمان رصد-نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در دیدار مدیرکل، اعضای شورای معاونان اداره کل و جمعی از فرهنگیان استان با وی گفت: هفته معلم، فرصت مغتنم تکریم ظرفیت‌های مثبت معلمی است.

برگزاری ۱۳ دوره آموزش گردشگری در کرمان

کرمان رصد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری ۱۳ دوره آموزش گردشگری در این استان خبر داد و گفت: این دوره‌ها با هدف توانمندسازی مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری و علاقمندان به این صنعت در سال ۱۴۰۰ برگزار شده است.

روش‌های پرداخت زکات فطریه در کرمان

کرمان رصد- مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به روش‌های پرداخت زکات فطریه در استان کرمان اشاره کرد و گفت: مردم مؤمن استان کرمان می‌توانند به‌صورت مجازی و حضوری زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

چهلم نوروز، جشن پایان سده

کرمان رصد- جشن چهلم نوروز جشن پایانی سده است زیرا کرمانی ها مراسم نوروز را از با برگزاری جشن سده از پنجاه روز قبل از فروردین یعنی از دهم بهمن آغاز و تا چهلم نوروز این سه ماه را جشن نوروز برگزار می‌کردند.

۶ دفتر ثبت ملی آثار میراثی در کرمان راه‌اندازی شد

کرمان رصد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان می‌گوید که ۶ دفتر ثبت ملی آثار در این استان با توجه به تعدد آثار در حوزه‌های منقول، غیرمنقول، طبیعی و ناملموس راه‌اندازی شد.

توسعه فرهنگی بدون توجه ویژه همه دستگاه‌ها میسر نیست

کرمان رصد-دبیر شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان توجه به زیر ساخت های فرهنگی را لازمه توسعه فعالیت های فرهنگی دانست و گفت: شهرستان فاریاب در بحث زیرساخت های فرهنگی مشکل دارد که باید همه برای رفع آن، تلاش کنیم.

آغاز مستندسازی ۲۵ اثر طبیعی و باستانی استان کرمان

کرمان رصد-معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از آغاز مستندسازی ۲۵ اثر طبیعی و باستانی به منظور ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

حال و هوای کریمان ایران در شب ۲۳ رمضان

کرمان رصد-دیار کریمان در آخرین شب قدر امسال نیز دیدنی بود؛ از رازونیاز در جوار تربت مطهر سردار دل‌ها گرفته تا آیین‌های خانگی شب زنده‌داری.

اعطای تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی کرمان

کرمان رصد- معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از محل دستورالعمل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه به هنرمندان صنایع‌دستی این استان تسهیلات بانکی اعطا می‌شود.

مدرس حوزه علمیه: شب‌قدر فرصت بیداری از خواب غفلت است

کرمان رصد-مدرس حوزه علمیه هدف از مراسم احیا و مناجات با خدا در شب های قدر را درک این شب ها و بیداری قلب دانست و گفت: انسان با بیداری از خواب غفلت، خود را از آلودگی ها پاک و به معبود نزدیک می گرداند که سعادت دنیوی و اخروی را در بر دارد.

شهرداری کرمان: میراث مانع اجرای طرح پارک گردشگری شد

کرمان رصد - کرمان - شهردار کرمان با بیان اینکه طرح پارک گردشگری کرمان مصوبه میراث فرهنگی را دارد، گفت: اما میراث فرهنگی اخیرا به‌ دلیل قرار داشتن این طرح در حریم قلاع اردشیر و دختر مخالفت خود را با اجرای آن اعلام کرده است.

برگزاری نمایشگاه عکس بناهای تاریخی در تخت درگاه قلی‌بیگ کرمان

کرمان رصد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری نمایشگاه عکس با عنوان "کروکی‌های آموزشی یک معلم از معماری ایران" از تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه لغایت اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در محل تخت درگاه قلی‌بیگ کرمان خبر داد.

آغاز ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

کرمان رصد- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس متوسطه دور دوم نمونه دولتی از ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ در سامانه http://sanjesh.kermanedu.ir آغاز شده است.

امتحانات مدارس در کرمان حضوری برگزار می‌شود

کرمان رصد-مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امتحانات خرداد ماه به صورت حضوری با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و بر اساس آیین نامه های آموزشی و ارزشیابی برگزار می شود.

امتحانات پایان ترم دانش‌آموزان در کرمان حضوری است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امتحانات خردادماه به صورت حضوری با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی و ارزشیابی برگزار می‌شود.

موزه نفت‌سوزها در کرمان بازگشایی موقت شد

کرمان رصد- موزه نفت‌سوزهای کرمان روایت‌گر گوشه‌ای از تاریخ این مرز و بوم (از عصر صفویه تاکنون) پس از حدود یک سال تعطیلی شامگاه یکشنبه با حضور بازدیدکنندگان مددجوی کمیته امداد و موزه داران به صورت موقت بازگشایی شد.

آلودگی هوا مدارس کرمان را تعطیل کرد

کرمان رصد - ایسنا / رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان بنا به اعلام استانداری، مدارس شهرستان کرمان(شهر ...

شیوه نامه جذب سرباز معلم برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱

کرمان رصد-از سوی سرپرست معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان کرمان شیوه نامه جذب معلم وظیفه (سرباز معلم) برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در آموزش و پرورش استان کرمان ابلاغ شد.

چند ساله‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی اقدام کنند؟

کرمان رصد-معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان در نشست تخصصی با مدیران مدارس استان در بستر شبکه گفت: نوآموزان متولد نیمه دوم سال ۹۴، نیمه اول سال ۹۵ و مهرماه سال ۹۵ می توانند در کلاس اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ ثبت نام کنند.

ساير مطالب

ستاد کشت جایگزین در استان کرمان تشکیل شود

طرح ملی شناسایی اتباع بیگانه در کشور به مرحله اجرا درآمد

معاون استاندار کرمان: جهاد تبیین وظیفه‌ای همگانی است

42 تن کالاهای اساسی احتکار شده در انار کشف شد

30 تن روغن خوراکی قاچاق در بم توقیف شد

مس کرمان صدر جدول لیگ دسته یک فوتبال را از دست داد

یارانه داخلی جلوی قاچاق را می‌گیرد

مدیرانی که دل شیرندارند، نمی‌توانند جلوی فساد بایستند

تبیین واضح طرح اصلاح اقتصادی به مردم

شکست قهرمان جام‌حذفی برابر مس/ رفسنجانی‌ها به رده چهارم رسیدند

معاون استاندار کرمان: محور حادثه‌خیز بهرامجرد به نگار بردسیر اصلاح می‌شود

پورابراهیمی: کارت اعتباری کالاهای اساسی شبیه کارت سوخت است/ چک سفیدامضاء مجلس به دولت

قلعه محمود کرمان بازارچه صنایع دستی می شود

بسیج سازندگی زمینه‌ساز محرومیت‌زدایی و اشتغال

بسیج سازندگی برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان ورود کند

بروز طوفان و رعد و برق در کرمان

مجلس عاشقانه دنبال تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان بود

فرمانده سپاه ثارالله کرمان: 1671 پروژه محرومیت‌زدایی در این استان اجرا شد

تغییر ریل اقتصادی کشور ادامه می یابد

وزیر کشور: سازمان مدیریت پسماند طراحی و راه‌اندازی می‌شود

دفن اموات در قبرستان قدیم کرمان ممنوع است

تصادف پراید در سیرجان 2 کشته برجا گذاشت

لزوم برخورد جدی قضایی با محتکران و اخلال گران در بازار

استاندار کرمان مطالبه گر باشد/ مردم در انتظار تحول

سرانجام استاندار جدید کرمان در دولت سیزدهم معارفه می شود

3 کرمانی به دلیل ابتلا به کرونا در کرمان فوت کردند

پیروزی مس رفسنجان برابر فجرسپاسی/ اوضاع شیرازی‌ها قرمز شد

صدور هشدار زرد هواشناسی در کرمان/ گرد و غبار استان را فرا می گیرد

استاندار جدید کرمان انقلابی و جهادی است

حضور تماشاگران انرژی مضاعف به تیم مس رفسنجان می‌دهد

احیای قنات تنها راه نجات کرمان/ رگ‌های کویر مسدود شدند

استاندار کرمان تغییر کرد

کرونا 2 نفر را در کرمان قربانی کرد

حمایت قضائی از مالکیت معنوی شرکت‌های دانش بنیان یک اولویت است

لزوم سرمایه گذاری برای ایجاد سازوکار برای رفع مشکلات کارگران

برنامه‌ فرهنگی برای قشر خاکستری جامعه داشته باشید

نماز عید فطر در مصلای کرمان برگزار می شود

بنیادی فرد داور حساس بازی سپاهان و استقلال شد

ییشینه‌ نام خلیج فارس هم‌پای دیرینگی تاریخ ایران است

تعهد اشتغال استان کرمان در سال جاری 63 هزار شغل است

دانشگاه‌ها تحصیل‌کرده‌های بی‌مهارت تربیت می‌کنند

اهالی زادگاه شهید سلیمانی با حضور در راهپیمایی روز قدس، حماسه ای ماندگار خلق کردند

امام جمعه سیرجان: رژیم صهیونیستی به اهداف شوم خود نخواهد رسید

شهید سلیمانی موجب شکست اهداف آمریکا شد

امام جمعه عنبرآباد: کارگران وفاداری خود را به انقلاب و نظام اثبات کرده‌اند

معاون استاندار کرمان: سپهبد شهید سلیمانی درصدد آزادی قدس شریف بود

حضور گسترده مردم در عمق کویر کرمان در راهپیمایی روز قدس

پیروزی پرگل آرمان گهر و تساوی مس شهربابک

هواشناسی در خصوص احتمال بارش های رگباری و باد شدید در کرمان هشدار داد

اسرائیل نابود شدنی است

نمایشگاه‌های کرمان را به برند کشور تبدیل می‌کنیم

669 روستا در کرمان آبرسانی می شوند

سه فضای ورزشی دانش آموزی در قالب طرح شهید سلیمانی در بم افتتاح و کلنگ زنی شد

زنگ خطر تعدیل نیرو به صدا در آمده است

عدم استفاده از نیروهای اتباع خارجی در دستگاه‌های با بودجه دولتی

شرکت‌های بزرگ نقش پیشرانی خود را در کرمان ایفا نکردند

آغاز واگذاری 10 هزار واحد مسکونی به متقاضیان واجد شرایط در سیرجان

جزییات ترخیص غیرحضوری خودرو از پارکینگ در کرمان

اجرای 6 طرح پایلوت بررسی سازگاری ارقام گردوی گرمسیری در جنوب کرمان

افزون بر 43 هکتار اراضی ملی شهرستان رودبارجنوب رفع تصرف شد

اردوگاه شهید سلیمانی در کرمان احداث می شود

سارقان 100 میلیارد ریال طلا در کرمان دستگیر شدند

30 تن روغن خوراکی احتکار شده در بم کشف شد

راهپیمایی روز قدس در کرمان به صورت حضوری برگزار می‌شود

زمینه میزبانی از زائران خارجی اربعین در کرمان فراهم شود

برنامه اجرایی تحقق شعار سال در کرمان کلید خورد

43 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در کرمان پرداخت شد

امام جمعه رفسنجان: روز قدس زمان همنوایی ملت‌های اسلامی علیه کفر جهانی است

کمبود کالای اساسی در کرمان وجود ندارد / لزوم کنترل قیمتها

30 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در کرمان تعیین تکلیف شدند

آخر هفته بارانی در کرمان/ احتمال بروز سیلاب

صحرای طبس دام خدا برای خوارکردن آمریکا بود

گروگان 14 ساله با همکاری سران طوایف کهنوج آزاد شد

دوشنبه برق برخی مناطق بردسیر قطع می‌شود

رییس شورای شهر کرمان: دنبال منافع شخصی خود نیستیم

امام جمعه رفسنجان: برکات تشکیل سپاه در همه عرصه‌ها نمایان است

امام جمعه جیرفت: مشکلات کشاورزان جنوب کرمان با مدیریت دقیق برطرف شود

انهدام شبکه بزرگ توزیع موادمخدر در کرمان/ کشف 2 تن انواع موادمخدر

فرمانده سپاه ثارالله کرمان: شهدا شناسنامه حقیقی جامعه هستند

دیار مالک، معطر به شمیم ورود شهید گمنام شد

روزشمار نابودی اسرائیل در همه پادگان‌های ارتش دیده می‌شود

دیار مالک، معطر به شمیم ورود شهید گمنام شد

دیار مالک، معطر به شمیم شهید گمنام شد

فرمانده سپاه ثارالله کرمان:کار گروه های جهادی علمی و هوشمندانه باشد

350 میلیون تومان برای آزادی مددجویان زندان های جیرفت جمع آوری شد

جوان کرمانی به سه بیمار جان دوباره بخشید

تخصیص 123 درصدی اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به 17 استان کشور

افزایش غلظت ریزگردها در کرمان تا روز جمعه ادامه دارد

24 ساعت بدون فوتی کرونا در کرمان

کم‌آبی در کرمان؛ از آبرسانی تانکری در پربارش‌ترین جای استان تا عقب‌ماندگی فاضلاب

جهاد تبیین با شتاب بیشتری در استان کرمان پیگیری شود

مزار شهید ارتش در رفسنجان غبارروبی شد

استاندار کرمان: نیروهای نظامی ایران به دنبال ثبات بین‌المللی برای بشریت هستند

با کوچک‌ترین تهدید مرزها جرأت نفس‌کشیدن به دشمن نمی‌دهیم

اقتدار ارتشیان از جنوب شرق کشور به نمایش درآمد

طرح روستای گردشگری قنات ملک در کرمان اجرا می شود

سارقان فراری در بم دستگیر شدند

32 زوج جوان سیرجانی بدون تشریفات به خانه بخت رفتند

احتمال بروز سیلاب در کرمان/ مردم از مسیل ها دور شوند

از ضرورت رفع نواقص کشتارگاه‌ها تا کیفیت پایین آب در کرمان