کرمان رصد

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

کرمان رصد - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

کرمان رصد - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

کرمان رصد - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

کرمان رصد - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

کرمان رصد - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

کرمان رصد - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

کرمان رصد - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

کرمان رصد - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

کرمان رصد - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

کرمان رصد - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

کرمان رصد - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

کرمان رصد - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

کرمان رصد - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

کرمان رصد - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

کرمان رصد - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

کرمان رصد - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

کرمان رصد - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

کرمان رصد - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

کرمان رصد - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

کرمان رصد - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

کرمان رصد - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

وزش باد شدید در کرمان و کاهش دید/ هشدار زرد صادر شد

تصادف در جاده کرمان-کوهپایه 5 مصدوم بر جای گذاشت

تصادف پراید در سیرجان 2 کشته برجای گذاشت

دفن اموات در آرامستان قدیم کرمان ممنوع است

افتتاح اولین کلینیک درمان سوختگی در زرند

کلنگ احداث مدرسه خیرساز در شهر رستم‌آباد کرمان زده شد

مهلت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ورودی پایه دهم تمدیدشد

دستگیری 4 سارق با 100 فقره سرقت در رفسنجان

دمای هوای کرمان افزایش می‌یابد

هواپیمای نجف با 20 ساعت تاخیر فرودگاه کرمان را ترک کرد

فوت یک بیمار کرونایی در کرمان

2 نفر در حومه کرمان غرق شدند

خصومت شخصی جان یک جوان را گرفت/ توضیح دادستان زرند درباره حادثه قتل

اقامه نماز عید فطر در پایتخت مقاومت اسلامی به روایت تصویر

وقوع تصادف زنجیره‌ای در حومه شهر کرمان؛ 7 نفر مصدوم شدند

صدور هشدار زرد هواشناسی در کرمان

دستگیری اعضای باند سرقت سیم و کابل برق در بردسیر

کشف گازوئیل قاچاق در کرمان

وزش باد پدیده‌ غالب جوی در کرمان

دستگیری سارقان به عنف تلفن همراه در کرمان

انتقاد شدید دادستان عنبرآباد از عملکرد شورای شهر

کلاهبرداران سایبری در کمین فطریه روزه‌داران

پدر و پسر به سرقت‌های خود اعتراف کردند

احتمال بروز سیلاب در کرمان قوت گرفت

آماده‌باش آتش‌نشانی کرمان در راهپیمایی روز جهانی قدس

جشن گلریزان در کرمان برگزار شد

شناسایی 17 بیمار کرونایی جدید در کرمان

دستگیری اعضای باند شرارت در عملیات پلیس کهنوج

اعتصاب کارگران معدن و کنسانتره سادات سیریز

انهدام باند سرقت لوازم داخلی خودرو

استاندار کرمان: اردوگاه شهید سلیمانی به صورت ویژه ساخته می‌شود

خلع‌ید 33 هزار متر مربع از اراضی ملی عنبرآباد

دستگیری 6 سارق و مالخر در سیرجان

پژو حامل بیش از 180 کیلو حشیش در جیرفت توقیف شد

آزادی گروگان 14 ساله با همکاری سران طوایف کهنوج

احیای شب 23 ماه رمضان در کرمان

اعتیاد و خشم کودک 9 ساله را به دام مرگ کشاند

اهدای 52 هزار سی سی خون به نیت حاج قاسم

71 کرمانی به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند

رنگ قرمز از استان کرمان رخت بست

حضور گسترده زائران در گلزار شهدای کرمان در شب قدر

شب‌زنده‌داری مردم دیار شهید سلیمانی در نخستین شب از لیالی قدر

کرمان بارانی می‌شود

درخشش جهادگران خط مقدم جبهه اقتصادی جیرفت در جشن گلریزان

پدیده ریزگردها در کرمان تا روز جمعه تداوم دارد

914 عملیات امداد و نجات در کرمان انجام شد

حمایت سازمان زندان‌ها از خانواده زندانیان چگونه است؟

وقوع 914 حادثه طبیعی و غیرطبیعی در استان کرمان

بهره‌مندی اهالی 7 روستای محروم ریگان از آب آشامیدنی سالم

توقیف 2 دستگاه موتورسنگین قاچاق در انار

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان کرمان منصوب شد

رسانه‌شناسی شهرداری کرمان را در یک آگهی‌نما ببینید

ساعات کاری مراکز اهدای خون کرمان در شب‌های قدر

توقیف کامیونت با 10 تن روغن قاچاق در ریگان

جزئیات برگزاری امتحانات خردادماه دانش‌آموزان در استان کرمان اعلام شد

گرد و غبار در هوای کرمان افزایش می‌یابد

چهار بوستان در کرمان به‌ بهره‌برداری رسید

کباب کوبیده 170 متری در سیرجان طبخ و بین نیازمندان توزیع شد

جزئیات تعطیلی ادارات در استان کرمان/پدیده ریزگردها ادامه دارد

محدودیت‌های ترافیکی روز ارتش در کرمان

دستگیری عاملان شرارت در عنبرآباد

تازه‌ترین آمار کرونا در کرمان

آزادی 16 زندانی جرایم غیرعمد در کرمان

وضعیت هوای امروز کرمان

سارقان فراری پاساژ فرشته بم دستگیر شدند

نمایشگاه افتخارآفرینان اشتغال در کرمان افتتاح شد

پرونده‌های مفاسد اقتصادی و اداری خارج از نوبت رسیدگی شود

تمدید مجدد زمان ثبت‌نام آزمون مدارس تیزهوشان کرمان تا 29 فروردین 1401

جوان 35 ساله کرمانی به سه بیمار جان دوباره بخشید

مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزشی و درمانی افضلی پور برگزار شد

تحصیل 34 هزار دانش‌آموز تبعه خارجی در مدارس کرمان

نوزاد یک‌روزه کوچک‌ترین عضو داوطلب هلال احمر کرمان

کشف 200 کیلو حشیش در جیرفت

برخورد پژو 405 با گاردریل در محور بردسیر به سیرجان 5 کشته برجای گذاشت

پیگیری قضایی برای حل مشکل اشتغال 500 جوان شهربابکی جواب داد

نمایشگاه محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد در کرمان افتتاح می‌شود

بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی بخش مرکزی و روداب نرماشیر

یک روز بدون فوتی کرونا در کرمان

ذوالجودی: تالاب جازموریان ثبت بین‌المللی می‌شود

سارق طلا قبل از فرار دستگیر شد

آرسنیک آب در برخی محدوده‌های فعالیت معادن مس به ١٢ برابر حد مجاز رسیده است

کمبود ولتاژ برق قلعه گنج تا یک ماه آینده

امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دادگستری و نظام پزشکی کرمان

کرونا جان 2 کرمانی را گرفت

مراکز درمانی دولتی جیرفت فقط 12 دندانپزشک دارد

کمک 20 میلیارد ریالی خیرین شهرستان بم در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان

توقیف محموله 22 تنی روغن قاچاق در نرماشیر

کشف یک قلاده پلنگ تاکسیدرمی در کرمان

هشدار دامپزشکی کرمان در خصوص بیماری تب کریمه کنگو

آمار اعتیاد در جنوب استان کرمان نگران‌کننده است

کمک 29 میلیارد تومانی بنگاه‌های اقتصادی و خیرین به هلال احمر کرمان

پی‌جویی‌های پلیسی منجر به کشف 247 کیلو شیشه شد

آخرین آمار کرونا در استان کرمان

ضیافت مهربانی در استان کرمان آغاز شد

ورود گوجه جنوب کرمان به بازار، قیمت‌ها را متعادل می‌کند

گفت‌وگوی اختصاصی رسانه‌های استانی‌آخرین‌خبر با دبیر ستاد مقابله با پدیده گردوغبار

دستگیری شکارچی با 8 سلاح غیرمجاز در کرمان

آسیب‌شناسی تصادفات استان کرمان

تشکیل کمیته نظارت بر آموزش حضوری مدارس کرمان

وزش باد در کرمان جا خوش کرده است