کرمان رصد

آخرين مطالب

10 فیلم ایرانی که خیانت سوژه آنها بوده است! + سرانجام خیانت فرهنگي

10 فیلم ایرانی که خیانت سوژه آنها بوده است! + سرانجام خیانت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - قصد داریم به بررسی 10 فیلمی بپردازیم که خیانت موضوع اصلی بوده است. در ادامه با این 10 فیلم ایرانی با موضوع خیانت آشنا می شوید

خیانت در فیلم های ایرانی
از اواخر دهه 70 پای موضوع خیانت به سینما باز شد. از آن به بعد بود که این موضوع به عنوان عامل جذابیت در بخش مهمی از فیلم ها به کار گرفته شد و پای آن حتی به تلویزیون هم باز شد. در دهه های 80 و 90 انواع و اقسام فیلم ها با موضوع خیانت ساخته شدند. بسیاری از این فیلم ها درگیر حواشی زیادی شدند. «عادت نمی کنیم» در واقع در ادامه موج همین سینمای خیانت به میدان آمد.
شب یلدا – کیومرث پوراحمد
در جایی گفته شده که شب یلدا را کیومرث پوراحمد با الهام از ماجرایی که پیرامون خودش اتفاق افتاده، ساخته است.
ماجرای خیانت چه بود؟
حامد که از وضعیت زندگی در ایران خسته شده، همسر و فرزندانش را به خارج از کشور می فرستد تا خودش سر فرصت و بعد از رسیدگی به کارها، به آنها ملحق شود اما کم کم با خبرهایی که از دوستان می شنود، متوجه می شود که همسرش با یک برنامه ریزی قبلی از ایران خارج شده و با دوست خودش به او خیانت کرده.
عاقبت خیانت
حامد درون خودش فرو می ریزد. درست در لحظه ای که به خیانت همسرش واقف می شود، مادرش هم به بیماری سختی دچار می شود و تنها نقطه امیدش، دختر همسایه روبرو است.
دنیا – منوچهر مصیری
این بار ماجرای خیانت در یک فیلم کمدی باز شد؛ فیلمی بر اساس فیلمنامه فرهاد توحیدی که بسیار مورد توجه قرار گرفت.
ماجرای خیانت چه بود؟
این دومین باری بود که هدیه تهرانی نقش زنی را بازی می کرد که باعث خیانت مردی به خانواده اش می شود. ماجرا از این قرار بود که دنیا از خارج بر می گردد و می خواهد یک خانه بزرگ قدیمی را بخرد. حاجی متدینی که صاحب خانه است، به او نزدیک می شود و او را عقد می کند. حتی راضی می شود که خانه قدیمی را به نام او بزند.
عاقبت خیانت
حاجی متوجه می شود همه اینها نقشه دنیا بوده. دنیا دختر مالک اصلی آن خانه قدیمی بوده که بعد از انقلاب فراری شده و خانه به دست حاجی افتاده. حالا دنیا تصمیم گرفته با این نقشه، مجددا به خانه پدری اش دست پیدا کند.
سنتوری – داریوش مهرجویی
خیانت عامل مهمی در پیشبرد فیلم است اما درام بر اساس خیانت شکل نمی گیرد و در واقع می شود که این بار ماجرای خیانت کاملا با دیگران متفاوت است.
ماجرای خیانت چه بود؟
علی کم کم قدم به نابودی می گذارد و خودش با دست خودش کاری می کند که هانیه به او خیانت کند و آنقدر درگیر مواد می شود که همسرش را کلا فراموش می کند. از یک موجود دوست داشتنی تبدیل به آدمی حقیر و قابل ترحم می شود و اهمیتش را پیش هانیه از دست می دهد. همین کافی است تا مورد خیانت قرار بگیرد.
عاقبت خیانت
علی بعد از رفتن هانیه، بیشتر از قبل رو به زوال می رود. بر اعتیادش اضافه می شود و زمانی که هانیه برای آخرین بار به دیدن او می آید، او را در وضعیتی بسیار اسفناک می بیند اما از ترک او پشیمان نمی شود.
چهارشنبه سوری – اصغر فرهادی
سومین فیلم با موضوع خیانت است که هدیه تهرانی در آن بازی می کند اما این بار نقش زنی را دارد که مورد خیانت قرار گرفته است.
ماجرای خیانت چه بود؟
مژده به رابطه همسرش با آرایشگری که همسایه دیوار به دیوار آنهاست شک می کند. این شک کل زندگی اش را به هم می ریزد تا اواسط فیلم همه به این نتیجه می رسند که مژده شکاک است و همسرش هیچ مشکلی ندارد.
عاقبت خیانت
وقتی ماجرای خیانت همسر مژده مشخص می شود، ماجرا به مرحله جدیدی می رسد. در واقع آن اندازه ای که سبک زندگی آدم های مرفه از نقطه نظر روحی کارگر خانه عجیب است، شاید مسئله خیانت آنقدرها هم اهمیتی نداشته باشد. در واقع فرهادی هوشمندانه خیانت مرد به همسرش را از جذابیت های معمول بالاتر برده و در خدمت داستان درآورده است.
سعادت آباد – مازیار میری
تکیه اصلی داستان روی روابط بیمار چند زن و شوهر است؛ زوج هایی که با وجود ظاهری شاد، درگیر شک و خیانت هستند. البته در نسخه ای از فیلم که در نمایش خانگی توزیع شده، خیانت انتهای فیلم حذف شده.
ماجرای خیانت چه بود؟
خیانت اصلی در رابطه با زندگی محسن و یاسی اتفاق می افتد. یاسی در روز تولد محسن دخترش را به خانه پرستار بچه می فرستد. در مهمانی، تماس های مکرر محسن همه را شاکی می کند. یاسی مطمئن است که محسن دارد خیانت می کند اما به زندگی ادامه می دهد.
عاقبت خیانت
در سکانس پایانی، خیانت محسن کاملا مشخص می شود. او بعد از تولد به خانه پرستار بچه اش می رود.
برف روی کاج ها - پیمان معادی
اولین فیلم پیمان معادی درباره یک خیانت مقطعی است. فیلم در جشنواره سی ام فجر از سوی مردم و منتقدان با واکنش های بسیار خوبی مواجه شد و سیمرغ بهترین فیلم مردمی را گرفت.
ماجرای خیانت چه بود؟
یک مربی پیانو، از طریق تماس تلفنی متوجه می شود که همسرش با یکی از شاگردانش به او خیانت کرده و از ایران رفته. زندگی این مربی تغییر می کند و تصمیم می گیرد با پسری که در همسایگی شان است قرار بگذارد.
عاقبت خیانت
همسر زن برمی گردد و ابراز پشیمانی می کند و می خواهد که زندگی شان به روال طبیعی برگردد. زن خیلی صادقانه به او می گوید در مدتی که او نبوده به مرد دیگری علاقمند شده.
خصوصی – حسین فرحبخش
قرار است فیلمی کاملا سیاسی باشد که خیانت در گوشه ای از آن به چشم بیاید اما از آنجا که در بیان سیاسی چندان موفق عمل نمی کند، صرفا خیانت است که در ذهن ها باقی می ماند.
ماجرای خیانت چه بود؟
فرهاد اصلانی که در اوایل انقلاب جزو نیروهای تندرو بود، حالا وارد عرصه روزنامه نگاری شده است. او با دختری به اسم پریسا آشنا می شود که قرار است در روزنامه اش داستان بنویسد. او به دختر علاقه مند می شود و مسئله ازدواج موقت به میان می آید.
عاقبت خیانت
ابراهیم از یک جایی به بعد برای اینکه مبادا موقعیتش به خطر بیفتد از پریسا دوری می کند و به شیوه های مختلف او را می ترساند تا اینکه یک روز ابراهیم به بهانه اینکه از کارهایش پشیمان است پریسا را سوار ماشین می کند و او را می کشد.
دوران عاشقی – علیرضا رییسیان
فیلمی با سوژه بسیار معمولی درباره خیانت است که این شعار اصلی را که اگر زن تمام توجهش معطوف به خانه نباشد، همسرش ممکن است به او خیانت کند، فریاد می زند.
ماجرای خیانت چه بود؟
همسر حمید وکیل است و مدت هاست به واسطه کار زیادش توجه زیادی به همسرش ندارد. حمید در جریان یک پروژه با دختری به اسم بیتا آشنا می شود و با او ازدواج موقت می کند. بیتا حامله می شود و حمید به دلیل اینکه معتقد است بچه مال او نیست از او دوری می کند. بیتا با نقشه دایی اش به همسر حمید نزدیک می شود.
عاقبت خیانت
میترا وقتی متوجه ماجرا می شود تصمیم می گیرد وکالت بیتا را قبول نکند. میترا به خانه پدرش برمی گردد و حمید هم منتظر تصمیم بیتا برای ادامه رابطه اش می ماند.
عصر یخبندان – مصطفی کیایی
این اولین فیلمی است که در آن یک زن صراحتا به همسرش خیانت می کند. درست است که قبلا در «شب یلدا» یا «سنتوری» چنین سوژه ای را داشتیم اما مثلا در شب یلدا تصویر صریحی از این خیانت نمی دیدیم یا در سنتوری دلیل قانع کننده ای برای این خیانت داریم.
ماجرای خیانت چه بود؟
اینکه چرا و به چه دلیلی منیر بعد از 13 سال تصمیم می گیرد به همسرش خیانت کند زیاد مشخص نیست اما اشاره کوتاهی به این مسئله می شود که بابک، همسرش رابطه سردی با او دارد و از طرف دیگر، فرید وعده های زیادی برای آینده درخشان به او داده است.
عاقبت خیانت
بابک نقشه می کشد و از طریق تماسی ناشناس، منیر را تهدید می کند که ماجرای خیانت را به همسرش می گوید. از طرف دیگر، فرید منیر را دور می زند و منیر در شرایطی که در وضعیت بسیار بد اعتیاد گیر کرده، از نقشه همسرش مطلع می شود.
خشم و هیاهو – هومن سیدی
این فیلم بر مبنای پرونده ناصر محمدخانی و شهلا جاهد ساخته شده؛ در حالی که خود هومن سیدی در ابتدای فیلمش تاکید می کند که فیلم واقعی نیست.
ماجرای خیانت چه بود؟
داستان از دو روایت مختلف، رابطه یک خواننده مطرح پاپ با یکی از هوادارانش را به تصویر می کشد. خسرو پارسا با یکی از هواداران وارد رابطه می شود و تینا همسرش بعد از متوجه شدن این مسئله تصادف می کند و به کما می رود. همه قصه از داخل اعترافات این دو در دادگاه روایت می شود.
عاقبت خیانت
حنا به عنوان پرستار وارد خانه خسرو می شود اما بعد از مدتی تینا به هوش می آید و حنا با نقشه خسرو او را به قتل می رساند. خسرو در دادگاه همه چیز را منکر می شود و حنا به دار کشیده می شود.
منبع : همشهری جوان

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/273104/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کرمان در جمع استان های برتر جذب بازدید کننده نوروزی

برنامه مسابقات هفته های بیست و هفتم تا سی ام لیگ برتر/ تاریخ دربی برگشت مشخص شد

سرانه فضای سبز منطقه 17 به بالغ بر 4مترمربع به ازای هر نفر رسید

در پردیس‌های فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 10 چه می‌گذرد؟

سیل بند جیرفت فوراً بازسازی شود

چطور وام 600میلیون تومانی مسکن بگیریم؟

آیین جمع خوانی قرآن کریم در روستای ده زیارِ کرمان + تصاویر

روایت فارس از سیل جیرفت/ از فوت سه نفر تا خسارت به اراضی کشاورزی و مناطق عشایری

روند افزایشی بستری‌های کرونا در خراسان رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: باید پاسخگوی مشکلات مردم باشیم

پورعلی‌گنجی به دیدار با مس می‌رسد

آخرین وضعیت مصدومان و محرومان مس رفسنجان برای بازی با پرسپولیس

هشدار فرماندار سیرجان در مورد بحران جدی آب در این شهرستان

کرمان در زمره 5 استان برتر جذب بازدیدکننده نوروزی قرار گرفت

امدادرسانی هلال احمر به 20 نفر در سیل جیرفت و یافتن پیکر 3 مفقودی

خدمت‌رسانی چهار ایستگاه اطلاع‌رسانی «تهران دوست داشتنی» در منطقه 21

استاندار کرمان در مناطق سیل‌زده جیرفت حضور یافت

سومین جسد مفقودی سیل جیرفت پیدا شد

حضور استاندار کرمان در مناطق سیل‌زده جیرفت

فهرج با اثار زیبای دوره ساسانی اماده پذیرایی از گردشگران

دستور استاندار کرمان برای ترمیم فوری سیل‌بند جیرفت؛ نقص زیرساخت هواشناسی مشهود است

خاطره خوش شماره 10 رحمتی از درخشش مقابل مس کرمان

طرح استقبال از بهار با چهار استقرار تا 14 فروردین ادامه دارد/ استقرار آتش‌نشانان در 175 نقطه و آماده‌باش 134 ایستگاه در 13 فروردین

برپایی نمایشگاه دستاوردهای بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار در بوستان لاله

برپایی غرفه‌های متنوع همراه با مجموعه بازی ویژه کودکان در بوستان بزرگ ولایت

احتمال رگبار باران و رعدوبرق در نیمه‌ شرقی کرمان

سومین جسد مفقودی در سیل جیرفت پیدا شد

سیلاب در جیرفت؛ 3 نفر مفقود شدند

تأکید بر تسریع پروژه‌های عمرانی منطقه 16

سیاوش طهمورث با «معرکه در معرکه» به تماشاخانه‌ ایران‌شهر می‌آید

عدم کمک مالی به کودکان کار/ همکاری منسجم قوه قضاییه، پلیس و بهزیستی کارگشا خواهد بود

دستگیری 2 قاچاقچی موادمخدر در رفسنجان

ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان

خسارت سیل به محصولات کشاورزی و منازل مسکونی روستاهای جیرفت

سومین جسد مفقودی سیل جیرفت پیدا شد/ ادامه عملیات امدادرسانی در منطقه

از پیدا شدن پیکر سومین مفقودی سیل جیرفت تا خطر جدی برای 730 خانوار بخش اسماعیلی

جشنواره نوروزی تپه‌های کنارصندل جیرفت برگزار می‌شود

آلومینیوم اراک به مصاف مس کرمان می‌رود

جشنواره نوروزی تپه‌های کنارصندل جیرفت فردا برگزار می‌شود

تصادف در راور 4 کشته به جا گذاشت

حضور نیروهای امدادی در مناطق سیل زده جنوب کرمان

سیل در جیرفت سه نفر کشته به جای گذاشت

از معرفی چغر و بدبدن‌ترین عضو حاضر در هیأت دولت تا پاسخ به ادعای دروغ‌پردازی در صدا و سیما

وقوع سیل در جیرفت؛ 3 نفر مفقود شدند/پیکر جسد 2 مفقودی پیدا شد

تاکید رئیس کل دادگستری استان کرمان بر تعیین تکلیف پروندهای مُسن

150تور از قنات گوهرریز جوپار بازدید کرده‌ است

آغاز برداشت هندوانه نوبرانه در رودبار جنوب

کشف میلیاردی ظروف قاچاق کریستال در لرستان

سیل در جیرفت؛ 3 نفر ناپدید شدند / جسد 2 مفقودی پیدا شد

جسد 3 مفقود شده در سیل جیرفت پیدا شد + تصویر