کرمان رصد

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

کرمان رصد - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

کرمان رصد - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

کرمان رصد - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

کرمان رصد - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

کرمان رصد - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

کرمان رصد - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

کرمان رصد - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

کرمان رصد - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

کرمان رصد - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

کرمان رصد - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

کرمان رصد - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

کرمان رصد - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

کرمان رصد - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

کرمان رصد - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

کرمان رصد - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

کرمان رصد - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

کرمان رصد - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

کرمان رصد - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

ساير مطالب

135 مورد رفع تصرف اراضی ملی در جیرفت انجام شد

تصادف موجب فوت پاکبان در شهر زرند شد

تصادف موجب فوت پاکبان در شهر زرند شد

تخصیص اعتبار مصوبات سفر کمیسیون عمران مجلس به رفسنجان

افتتاح و کلنگ زنی 139 پروژه طی دهه فجر در شهرستان بم

23میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در کرمان کشف شد

بارش برف در کرمان/ کاهش دما ادامه دارد

مشکل آب شرب شهر جیرفت در دهه فجر رفع می شود

بیانیه اداره کل ورزش و بسیج ورزشکاران کرمان در حمایت از سپاه

رسیدگی به پرونده های موادمخدر در کرمان تسریع شود

حلقه های مفقوده تاریخ اسیر کمبود بودجه/ توقف کاوش ها در کرمان

بارندگی پراکنده در کرمان/ وزش باد شدید در شرق استان

عامل قتل 4 نفر در استان فارس دستگیر شد

انبار دپوی داروهای احتکار شده در کرمان کشف شد

اقدامات لازم برای ذخیره سازی میوه ایام نوروز در کرمان انجام شد

تداوم کاهش دما در کرمان/ احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی

شرکتهای بزرگ معدنی باید برای توسعه کرمان پیشگام باشند

زیر ساخت ها در معادن جنوب کرمان توسعه یابد

توقف تراکتور مقابل گل گهر/ زور قلعه‌نویی و خمز به هم نرسید

دختر 4 ساله سیرجانی از تکدی گری نجات پیدا کرد

مس کرمان 2 -0 نفت مسجد سلیمان / پیروزی شیرین خانگی

پیروزی حساس مس در تقابل با قعرنشین/ یازدهمین باخت تیم نفت

اگر سپاه نبود امروز داعش در اروپا جولان می داد

ملوان اولین پیروز دور برگشت/ توقف مس برابر نساجی در دقایق پایانی

توسعه حاشیه نشینی در کرمان متوقف شود

تعیین قاضی مقابله با حاشیه نشینی در کرمان

جشنواره نبکا در فهرج برگزار می شود

جمعه کرمان یخ می زند/ ادامه بارندگی طی روز آینده

مردم کرمان از سفر غیرضروری خودداری کنند

تله سپاهان برای ضربه‌ای دیگر به استقلال/ جدال همسایه‌ها در مرداب

مسدود شدن دو محور فرعی در جنوب کرمان

مسدود شدن جاده کوهبنان - بهاباد

سامانه رادار بومی بینا در بم بهره‌برداری شد

بهره‌برداری از سامانه رادار بومی «بینا» در سایت بم

تعطیلی برخی از مدارس کرمان به دلیل بارش برف و باران

مدارس رابر چهارشنبه تعطیل شد

حمله سگ ولگرد موجب مرگ خانم 81 ساله رفسنجانی شد

آماده‌باش راهداران جنوب کرمان/ بارش برف در گردنه سربیژن آغاز شد

جاده دلفارد به دلیل بارش شدید برف مسدود شد

صف های طولانی گاز در جنوب کرمان/ مشکلی که پا برجا ماند

کوره های زغالسوزی در رفسنجان باید ساماندهی شوند

کرمانی ها از رودخانه ها دور شوند/ احتمال بروز سیلاب

39 هزار و 150 نفر کرمانی در کنکور شرکت می کنند

خسارت شدید سرمازدگی به کشاورزان در کهنوج

140 اثر به جشنواره تئاتر رضوی ارسال شده است

وزارت اطلاعات مبارزه با عناصر نفوذی را در دستور کار دارد

توقف گل‌گهر مقابل آلومینیوم/ خداحافظی در روزی که سه 20 رقم خورد

خواهرخواندگی کرمان با بصره و بعلبک

مردم بم از آب سد نساء بهره مند می شوند

مردم کرمان در مصرف گاز صرفه جویی کنند

تولید دانش بنیان برای همه اهمیت دارد

وزیر اطلاعات به مرقد شهید سلیمانی ادای احترام کرد

روایتِ پیشرفت، هنر می‌خواهد/ رسانه‌ها در دهه مقاومت خوش درخشیدند

حضور زائران از 5 قاره جهان در گلزار شهدای کرمان

بارش برف و باران در کرمان

1540 سری جهیزیه بین زوج های نیازمند کرمان توزیع شد

میزان تخصیص سهمیه آرد به نانوایی های کرمان کنترل می شود

2 شهرستان در کرمان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد

جشنواره بداهه نویسی بانوان خوشنویس در موزه صنعتی کرمان برگزار شد

9 نفر به دلیل ترافیک خودرو در تونل سیرچ مسموم شدند

مدارس برخی از مناطق کرمان در روز شنبه تعطیل است

کرمانی ها اقدامات نشریه فرانسوی را محکوم کردند

جهاد تبیین مهمترین نیاز جامعه است

نقش زنان در پیشرفت انقلاب پر رنگ است

ایران مدافع ملت‌های مظلوم است

ماندگاری سرما در کرمان طی روز آینده/ سرمازدگی محصولات کشاورزی

حرکت قطار کرمان - مشهد لغو شد

از خودگذشتگی کارمند اداره آب کرمان در سرمای شدید

فداکاری کارگر اداره آب و فاضلاب فهرج در اوج سرما

نجات 3 نفر در کویر «ریگ یلان» در بم

مکتب سلیمانی می تواند راهگشای مشکلات باشد

لزوم تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی کرمان

مس کرمان با حذف صنعت نفت صعود کرد

منطقه آزاد کشاورزی در جنوب کرمان راه اندازی می شود

بارش 40 سانتیمتر برف در رابر/ثبت دمای 12 درجه زیر صفر در لاله زار

امدادرسانی به 303 کرمانی در بارندگی های اخیر

اهمیت به روز بودن برنامه های نماز جمعه

فرد مفقود در گلباف کرمان نجات پیدا کرد

افزایش موارد کرونا در کرمان/تنها 10 درصد مردم ماسک می زنند

تخریب واحد مسکونی بر اثر بارندگی جان شهروند منوجانی را گرفت

بارندگی در کرمان 35 میلیمتر کاهش یافته است

شورای پدافند غیرعامل در جنوب کرمان تشکیل شد

احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی جنوب کرمان

بارش برف در جاده جیرفت - ساردوئیه/10تیم راهداری در حال امدادرسانی

کنترل آفات نخلستان های کرمان ضروری است

رشد جرایم سایبری در کرمان/ جرایم مالی در راس تخلفات

پدافند غیرعامل در نظام سلامت یک ضرورت است

اعزام دانش آموزان کرمانی به اردوهای راهیان نور

احتمال وقوع سیل در کرمان/ جاده ها لغزنده است

40 مدرسه کانکسی در کرمان وجود دارد

دفتر هیئت صلح رسانه ای در کرمان افتتاح شد

700 هزار تن پیاز برداشت و روانه بازار داخلی می شود

2 نفر در کرمان به دلیل ابتلا به کرونا فوت کردند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان معارفه شد

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان منصوب شد

«حسین رضایی» فرماندار رفسنجان شد

تصادف در جاده کرمان – بافت 5 زخمی به جای گذاشت

700 واحد مسکونی در بافت به زودی به بهره برداری می‌رسد

700 واحد مسکونی در عنبرآباد به زودی به بهره برداری می‌رسد

کشف انواع کالای قاچاق از یک واحد باربری در کرمان