کرمان رصد

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

کرمان رصد - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

کرمان رصد - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

کرمان رصد - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

کرمان رصد - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

کرمان رصد - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

کرمان رصد - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

کرمان رصد - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

کرمان رصد - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

کرمان رصد - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

کرمان رصد - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

کرمان رصد - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

کرمان رصد - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

کرمان رصد - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

کرمان رصد - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

کرمان رصد - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

کرمان رصد - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

کرمان رصد - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

کرمان رصد - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

ساير مطالب

همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی کشور در حل مشکلات جامعه ایثارگران و شهدا ضروری است

استاندار کرمان: تغییر الگوی کشت در جنوب این استان قطعی و ضروری است

صدور گذرنامه موقت در کرمان/ امکان تامین ارز برای زائران وجود دارد

مدارس کرمان نرخ‌نامه‌های فرم مدارس را رعایت کنند

امضاء صورتجلسه تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی مس در زمان مدیرعامل سابق خلاف مقررات است

استاندار کرمان: قرارگاه عملیاتی حمل‌ونقل زائران اربعین این استان در شلمچه راه‌اندازی می‌شود

توزیع نان فقط از طریق کارتخوان های هوشمند مجاز است

وضعیت حاشیه نشینی در کرمان نتیجه ترک فعل برخی مسئولان است

محیط زیست در شرایط سختی به سر می‌برد

نیازمند 550 فروند هواپیما در کشور هستیم

لزوم راه‌اندازی مجدد ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه کرمان

حمایت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد یک دانشگاه علمی کاربردی در جنوب کرمان

بانک ها به توسعه کرمان کمک کنند

جرایم خشن در کرمان کاهش یافت

نجات جان انسان ها، اولویت هلال احمر است

تعاون در نظام اقتصادی مغفول مانده است

لزوم برخورد جدی با سر شبکه های قاچاق سوخت

ممنوعیت دریافت وجه نقد از والدین/ بر مدارس نظارت می شود

مذاکرات برجام اقتدار انرژی هسته‌ای کشور را نشان می دهد

توسعه صنعتی باید همراه با رعایت نکات زیست محیطی باشد

اردوغان چگونه بر رسانه‌های ترکیه مسلط شد؟

حمایت دستگاه قضایی از تولیدکنندگان کرمانی/ موانع تولید رفع شود

74 کرمانی به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند

لزوم برخورد با گران فروشی بلیط اربعین

وضعیت شهرستان فاریاب به زودی سر و سامان خواهد گرفت

مردم جیرفت یکسال معطل اختلاف مدیران شهری

توسعه کشورمان را به لبخند معاندان و برجام گره نمی زنیم

گل گهر از شکست برابر مس گریخت/ یک خودی علیه کرمانی‌ها گل زد!

خسارتهای کشاورزان کرمانی تعیین تکلیف شود

ترمیم حقوق کارمندان دولت از ابتدای شهریور

بخش های دیگر اقتصاد کرمان زیر چتر معادن دیده نمی‌شوند/لزوم ایجاد صنایع جنبی و پایین دستی

وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی ادارات در حال بررسی است

سفر معاون رئیس جمهور به استان کرمان

واکنش اتریش به شایعات مربوط به قاتل «داریا دوگین»

کرونا جان 2 کرمانی را گرفت

صنعت گاز زیربنای توسعه است

90 میلیارد تومان پروژه در ارزوئیه به بهره برداری می‌رسد

اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور کرمان را متحول می کند

بستری شدن25 بیمار کرونایی طی 24 ساعت در کرمان

لزوم تشکیل دبیرخانه استانی پیگیری حقوقی ترور سردار سلیمانی

موضوع استان شدن جنوب کرمان هنوز به مجلس ارائه نشده است

بهانه‌ای برای خدمت نکردن به مردم وجود ندارد/وارد حاشیه نمی‌شویم

آغاز هفته دولت در رشتخوار با عطرافشانی گلزار شهدا

20 کرمانی طی 24 ساعت اخیر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند

پژوهشکده جهان اسلام در کرمان راه اندازی شود

برگزاری حضوری دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید/ خوابگاه ها آماده شود

پرسپولیس و شرایط ویژه در نبرد سوم/ قفل پای سرخپوشان باز می شود؟

با معادن بزرگ استان کرمان سیاسی برخورد نشود

سرمایه‌گذار را با بناهای تاریخی آشتی دهیم

طرح های هفته دولت در انار تشریح شد

فوت 6 کرمانی به دلیل ابتلا به کرونا

️بازگشت ساعت کار دستگاه‌های اجرایی کرمان به روال عادی

محوطه های تاریخی کرمان ساماندهی می شود

ورود دستگاه قضایی به موضوع نقص در سوخت رسانی در بم

زاهدی: سهامدار اصلی پتروشیمی فجر کرمان باید خلع ید شود

افتتاح بیش از 600 پروژه طی هفته دولت در کرمان

فوت کارگر معدن هشونی در کوهبنان

برنامه‌های طرح دانشجویی «حامیم» در کرمان تشریح شد

نوزاد 5 ماهه در کرمان قربانی کرونا شد

استاندار کرمان: 100 هزار زائر پاکستانی به بارگاه سردار دلها می‌آیند

یک قلاده پلنگ در منطقه «رمون »مشاهده شد

حفر کانال برای سرقت بنزین به مرگ 2 سارق منجر شد

147 بیمار کرونایی در کرمان بستری هستند

استاندار کرمان: بعضی ادارات به جای فرش قرمز برای سرمایه‌گذار سیم خاردار پهن می‌کنند

استاندارکرمان: برای جلوگیری از خام‌فروشی صنایع پایین‌دستی ایجاد شود

تقسیم استان کرمان در دست بررسی است/ درخواست استانهای جدید بر اساس ضوابط انجام می شود

8 میلیارد تن ذخایر معدنی در کرمان وجود دارد

توسعه معادن کرمان با جدیدت پیگیری شود

برون‌سپاری خدمات دستگاه‌های دولتی کرمان در دستور کار باشد

کرونا جان 6 کرمانی را گرفت

انتقاد امام جمعه چترود از مشکلات تلفن همراه و اینترنت

امام جمعه جیرفت: تبلیغات زودهنگام انتخاباتی خیانت است

امام جمعه کرمان: مصوبات سفر رییس‌جمهور زود اجرایی شود

سرپرست اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان منصوب شد

حمایت از صنعت فرش راور ضروری است

1700 میلیارد تومان زکات طی سال جاری در کشور جمع آوری شد

طرح پیشگیری از سرقت پسته در کرمان اجرا می شود

کرونا نفس 4 کرمانی را گرفت

جنگ‌ رسانه‌ای را شوخی گرفته‌ایم/مشکلات اقتصادی کشور ناشی از اقتصاد اسلامی نیست

استاندار کرمان خواستار تعیین تکلیف سریع سفرهای زیارتی اربعین حسینی شد

اعظمی: جنوب کرمان استحقاق استان شدن را دارد

فوت کودک یک ماهه در کرمان به دلیل ابتلا به کرونا

تولید 950 تن عسل در رابر/صادرات محصول به کشورهای حاشیه خلیج فارس

رسانه‌ها با گفتن وقایع، احساس ناامنی را از جامعه می‌زدایند

اختلال گسترده در خطوط مخابراتی استان کرمان

شهادت مامور جان بر کف پلیس در رودبار جنوب

اجرای طرح شهیدسلیمانی برای کنترل کرونا ضروری است

21 هزار میلیارد تومان رهاورد سفر ریاست جمهوری برای کرمان

تشکل های مردم نهاد در حل مشکلات جامعه ورود کنند

111 نفر در کرمان طی 24ساعت به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند

خسارت های سیل در رفسنجان و انار جبران شود

طوفان در شرق کرمان شدت می گیرد

حسن‌پور: از طرح قیمت‌های لجام‌گسیخته شرم‌مان می‌آید

بیمارستان نوریه کرمان نباید تعطیل شود

کودک 9 ساله در کرمان قربانی کرونا شد

1000 درخواست مردمی در جنوب کرمان رسیدگی شد

دستور رئیسی برای اختصاص سهم 15 درصدی معادن استان کرمان

فریاد العطش کرمان در سفر رییس‌جمهور یکصدا شد/تشریح دستاوردهای حضور دولت

بیانیه شورای هماهنگی نیروهای ولایی و انقلابی استان کرمان از سفر دولت به دیار کریمان

دولت سیزدهم و نهضت تکمیل طرح های نیمه تمام