کرمان رصد

آخرين مطالب

نانواهای سراسر کشور در کرمان نان می پزند اجتماعي

نانواهای سراسر کشور در کرمان نان می پزند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، با حضور رئیس، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرمان برگزار شد. در این نشست، با نام‎گذاری یک پارک در بلوار قدس به‌نام نان‌ونانوا در راستای برگزاری جشنواره ملی نان‌ونانوا از 11 تا 14 مهرماه، موافقت شد.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان، ضمن تسلیت سالگرد شهادت امام‌حسن عسکری (ع) و تبریک به‌مناسبت فرارسیدن آغاز امامت، ولی عصر (عج)، هفته دفاع مقدس و دفاع جوانمردانه رزمندگان اسلام در مقابل حمله ارتش بعثی و از آرمان‌های انقلاب را گرامی داشت و آغاز صدویازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر کرمان را اعلام کرد.
سیدمحمد موسوی، دبیر شورای اسلامی شهر کرمان به قدرالسهم چند ملک مسیری، درخواست تفکیک چند ملک شخصی و تقسیط جرایم کمیسیون ماده 100 برای تعدادی از اشخاص حقیقی، اشاره کرد که این موارد به منظور تصویب، مورد بررسی اعضای شورای اسلامی شهر، قرار گرفت.
او درخواست شهرداری برای پرداخت آب بهای مصرفی در سال‌های 1400 و 1401 از محل دیون را مطرح کرد که پرداخت میزان برآورده‌شده بدهی، مورد تایید اعضای شورا قرار گرفت.
موسوی بیان کرد: شهرداری قصد دارد 2 دستگاه ماشین اداری خود را با انجام کار کارشناسی از طریق مزایده به فروش برساند و در ازای آن، ماشین‌آلات عمرانی جایگزین کند که این موضوع به تصویب اعضای شورای شهر، رسید.
او درخواست بیمارستان افضلی‌پور از شهرداری برای جایگذاری ست تفریحی، در بخش کودکان سرطانی را از جمله موضوعات مطرح‌شده عنوان کرد که این درخواست در صحن علنی شورا مطرح شد و مورد تایید قرار گرفت.
محمود بابایی، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کرمان به مصوبه نام‌گذاری مکانی به نام نان‌ونانوا در راستای برگزاری جشنواره ملی نان‌و‌نانوا اشاره کرد و گفت: پیرو برگزاری این جشنواره ملی که از تاریخ 11 اتا 14 مهرماه در شهر کرمان برگزار می ‎شود، درخواست شده مکانی به این نام و برای برگزاری رویداد‌هایی تحت این عنوان، در نظر گرفته شود.
او با بیان اینکه چندین پیشنهاد، از جمله پارک و کوچه خواجه خضر برای عنوان یادشده در کمیته نام‎گذاری، مطرح شد و مورد موافقت قرار نگرفت، از پارک برِ بلوار قدس در محدوده ترمینال قدیم به‌عنوان پیشنهاد نهایی نام برد و بیان کرد: مقررشد تا تمثال شهدای شهرداری در این پارک، به جای دیگری نقل مکان کند و این پارک که فعلا بدون نام است، به نام نان نانوا نام‌گذاری شود.
بابایی با بیان اینکه محیط این پارک برای برگزاری رویداد نان‌ونانوا مناسب است، بیان داشت: این پیشنهاد مورد تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قرار گرفت و تصمیم گرفته شد تا عکس‌های شهدای شهرداری در پارک فعلی جابه‌جا و در فضای پارک شورا قرار داده شود تا بهتر در معرض دید عموم قرار گیرد.
او نیز به برگزاری جشنواره ملی نان‌ونانوا و حضور نانوا‌ها از سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: این جشنواره به گونه‌ای طراحی شده که نان‎‌های سنتی شهر‌های ایران در محل پخته می‎ شود و حضور شهر‌های استان کرمان نیز در این جشنواره پررنگ است.
محمد‎امین شمسی با بیان اینکه در این مدت 4 روزه، انواع نان‎‌های سنتی ایرانی از مرحله پخت تا فروش به معرض نمایش گذاشته می ‎شود، گفت: این اقدام با هدف فرهنگ‎سازی برای سبک زندگی و نان سالم است و این رویداد از برنامه‌های مدنظر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اجرای آن برعهده شهرداری است.
با طرح این موضوع درصحن علنی شورا، نام‎گذاری پارکی به عنوان نان‌ونانوا در راستای برگزاری جشنواره‎ای با همین عنوان، مورد تصویب اعضای شورای اسلامی شهر، قرار گرفت.
شمسی به موضوع و ایجاد ترافیک سنگین و سد معبر در جلوی مدارس، اشاره کرد و گفت: در کمیسیون عمران و شهرسازی این موضوع مطرح شده است.
او با بیان اینکه در ابلاغیه جدید دولت، نقش آموزش‌وپرورش به‌عنوان متولی سرویس مدارس، حذف و این مسئولیت به شهرداری واگذار شده است، بیان داشت: راهنمایی‌ورانندگی در خصوص تجمع سرویس‎‌های مدارس، در محل و وجود ترافیک سنگین، تذکر داده و از مدارس خواسته اند تا سرویس‎‌ها به‌جای تجمع در جلوی مدرسه در حیاط مدارس مستقر شوند؛ بنابراین، از اداره‌کل آموزش‌وپروش می‎ خواهیم همکاری لازم را داشته باشد.
در این خصوص دبیر شورای اسلامی شهر کرمان نیز گفت: هرچند به‌جای آموزش‌وپروروش هم اکنون شهرداری متولی سرویس‌های حمل ‎ونقل دانش‌آموزی است؛ اما شرکت‌های ارائه‎ دهنده سرویس مدارس، تقاضا دارند که مانند سال‌های گذشته، مدارس همکاری داشته باشند و در صورت وجود فضای کافی با استقرار سرویس‎ها در داخل حیاط مدرسه موافقت کنند.
محمد امینی ‎زاده، رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر کرمان ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید، به 27 سپتامبر روز جهانی گردشگری اشاره کرد و گفت: این روز برای استان کرمان اهمیت ویژه دارد؛ چراکه کرمان با 70 اثر تاریخی ثبت ملی و 9 اثر و وجود جلوه‎‌های طبیعی و ویژگی منحصربه ‎فرد از جمله مرقد شهدای مقاومت، موقعیت خوبی در اختیار دارد و این فرصت استثنایی برای گردشگری است.
او افزود: نیاز است ارکان دولت، شهرداری و مردم مشارکت سازنده‌ای داشته باشند و در چارچوب مدیریت واحد و تعریف‎ شده، اتفاقات خوبی را رقم بزنند.
امینی زاده با بیان اینکه عرصه‌هایی برای حضور و مشارکت مردم در این خصوص وجود دارد، یادآور شد: پاک‌سازی محیط زیست از آلایندگی و آگاهی‌بخشی در مورد اثرات زباله بر زندگی مردم و محیط زیست، می ‎تواند از جمله رویکردها‎ی حوزه مردمی باشد.
او بر حرکت جدی اجتماعی در کرمان و همراهی دولت، مردم و شهرداری در این عرصه تاکید و تصریح کرد: برای رسیدن به هدف نهایی، نیازمند ارائه راهکار‌های نوین و راهگشا در این زمینه هستیم و می ‎توانیم از ایده‎‌های خلاقانه شرکت‌‏های استارت‌آپی در این زمینه استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر کرمان، خواستار ارائه گزارش عملکرد شهرداری در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی شد و از شهردار خواست تا سمت ‎ و سوی این اقدامات را مشخص کند.
منصور ایرانمنش، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرمان نیز، ضمن گرامی‎داشت هفته دفاع مقدس، بر پیگیری برای رفع معارضات تقاطع غیرهمسطح شهدای خلبان تاکید کرد.
او از پیشرفت سریع این پروژه یاد کرد و افزود: تعیین‌تکلیف نکردن تاسیسات برقی و نداشتن همکاری لازم اداره برق، برای ادامه پروژه مشکل ایجاد کرده و نیاز است از سوی شهردار و از طریق استانداری، پیگیری شود.
ایرانمنش با بیان اینکه سرعت کار این پروژه، نباید پایین بیاید؛ چرا که زمان بهره‌برداری از این پروژه، بهمن‌ماه امسال در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در صورتی ‎که مشکلات برطرف نشود، پروژه به سال بعد موکول می‎ شود.
او از ساختمان سازمان محیط زیست نیز به‌عنوان یکی از مشکلات موجود در این پروژه نام برد و تاکید کرد: این موضوع به پیگیری جدی نیاز دارد و نباید معطل بماند.
رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرمان به وجود 13 ملک مسیری در این پروژه اشاره کرد و گفت: تعدادی از املاک تملک شده اند؛ اما باقی ماندن تعدادی دیگر، مشکل جدی در مسیر اجرای پروژه ایجاد می‎کند.
او موضوع مهم ‎تر پیرامون پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای خلبان را لزوم شروع فوری فاز دوم، بعد از فاز یک اعلام و تاکید کرد: در صورت وجود وقفه، و تاخیر در اجرای فاز دوم و موکول‎ کردن این پروژه به چند سال دیگر، مشکلات سخت دیگری بروز می‎ کند.
ایرانمنش پیگیری تملکات در ادامه پروژه در فاز بعدی را لازم دانست و گفت: قسمت‌هایی از فاز یک و دو این پروژه درهم تنیده است و اگر فاز دوم اجرا نشود، فاز یک، کارایی مطلوبی ندارد؛ بنابراین، نیاز است با حضور پیمانکار و مسئولان محیط زیست، این موضوع پیگیری شود و از استانداری نیز می‌خواهیم برای رفع دو معارض پروژه، همکاری کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
حسین چناریان، رئیس کمیسیون بودجه، منابع پایدار و سرمایه‎ گذاری شورای اسلامی شهر کرمان، ضمن گرامی‎داشت یاد و خاطره رزمندگان و ایثارگری آنان به موضوعات مربوط به قراداد‌های شهرداری، اشاره کرد و گفت: در چند جلسه کمیسیون معاملات که به‌عنوان نماینده شورا شرکت کردم، اشکالاتی را وارد می‎ دانم.
او با اشاره به اینکه هر چند معاملات شهرداری از طریق سامانه انجام می ‎شود و مسئولان مربوط در شهرداری، وظایف خود را در قبال قرارداد‌ها در چارچوب سامانه انجام می‎ دهند و کارشان مورد تایید است؛ اما به نظر می ‎آید که در اغلب مزایده‎‌های مربوط به پروژه‎‌های شهری، شرکت‎ کننده‎ای نیست و اگر وجود دارد، بسیار کم است.
چناریان با بیان اینکه این شرایط و نوع کار به صلاح نیست و این نوع معاملات ممکن است در آینده اشکالاتی ایجاد کند، بیان داشت: در این خصوص علاوه بر چاره اندیشی، شرایط خاص اقتصادی پیمانکاران را نیز باید در نظر گرفت.
او افزود: هرچند مسئله اقتصادی مهم است؛ اما از سوی شهرداری چاره اندیشی نشده و معاملات و قرارداد‌ها در حد آگهی و انجام کار سسیتم محدود می‎ شود که به نظر می ‎آید در شهرداری آن بخش که مسئول اجرای پروژه است، چندان فعال نیست.
رئیس کمیسیون بودجه، منابع پایدار و سرمایه‎گذاری شورای اسلامی شهر کرمان تاکید کرد: باید به‌دنبال پیمانکار و افراد واجد شرایط رفت و آن‌ها را پای کار آورد و اگر نقدینگی و شرایط لازم مشخص نیست، از طریق دیگر وارد عمل شد.
او افزود: دیده شده که معاملات در حد مکاتبه اداری باقی می‌ماند و هیچ اقدامی برای آن انجام نمی ‎شود؛ بنابراین، تعداد افراد شرکت‌کننده در مزاید بسیار پایین است و در مسیر اجرا، کار با مشکل برمی ‎خورد.
چناریان بیان داشت: نیاز است کارگروه خاصی در این حوزه فعال و اطلاع‌رسانی کافی و توجیه لازم انجام شود.
او همچنین به نامناسب‌بودن روشنایی شهر اشاره کرد و گفت: تاکید می‌کنم اجرای این قرار داد طبق ضابطه باشد و توانمندی پیمانکار در اجرای روشنایی رینگ شهر مورد بررسی قرار گیرد و گزارشی در این خصوص به شورا ارائه شود.
باشگاه خبرنگاران جوان کرمان کرمان

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/579569/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سالن ورزشی یزدانشهر تکمیل می‌شود

تجلیل از بسیجیان و خانواده معظم شهدای محله ولی‌عصر(عج) در منطقه 15

فیلم| انتقاد کاربران از رفتار محمدرضا گلزار با همسرش!

20 هکتار از دامنه کوه‌های صاحب‌الزمان(عج) کرمان درختکاری شد

آغاز کاشت 6 هزار نهال در شمال فهرج جهت جلوگیری از حرکت شن‌های روان

بیمه‌ها به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند باشند

واکسیناسیون بیش از 134 هزار راس دام سبک در کرمان

افتتاح پروژه آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در عنبرآباد

آغاز پویش احیاء هلیل تا جازموریان با کاشت 20 هزار اصله درخت در جنوب کرمان

تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در منطقه 15

در بحث درمان و پیشگیری باید راهبرد تغییر داشته باشیم

واکسینه شدن 85هزار دام در اردوی جهادی دامپزشکی

بهره مندی بیش از 9 هزار نفر در عنبرآباد از نعمت آب شرب

بیمه‌ها باید در سرمایه‌گذاری استان کرمان کمک کنند

غرس بیش از 2٠ هزار اصله نهال گونه های جنگلی و بیابانی در جنوب کرمان

فاقد سند بودن اراضی، چالش بزرگ دستگاه قضایی است

حدود 54 درصد از مبتلایان به ایدز، بانوان هستند!

4هزار خانه روستایی در جازموریان رایگان نقشه‌برداری شد

لیگ‌برتر والیبال| جدال شهرداری ارومیه با مس رفسنجان در هفته نهم

جزئیاتی تکان‌دهنده از یکی از مضروبان درگیری هولناکِ سیرجان

بسیاری از پرونده های قضایی کرمان ریشه در قولنامه‌های عادی دارد

نقشه‌برداری رایگان 4000 منزل روستایی در شهرستان جازموریان

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت پدر شهیدان والامقام «بهمنی‌نژاد»

نواختن زنگ درختکاری در کرمان

بیمه ها باید در تامین مالی استان حضور داشته باشند

ببینید | همبستگی فرانسوی‌ها با غزه در خیابان‌های پاریس

اجرایی شدن طرح زوج و فرد در پایتخت تا روز چهارشنبه/ رئیس پلیس راهور تهران: خودروهای با پلاک فرد روز یکشنبه امکان تردد در طرح را دارند

ریل‌های مترو به پرند رسید

کارگاه آموزشی مداخله در بحران ویژه مددکاران و مشاوران بنیاد استان گلستان برگزار شد

برگزاری جلسه  هم اندیشی کارشناسان اشتغال و کارآفرینی شهرستان‌های استان گلستان

دستگیری 45 نفر اراذل و اوباش در کرمان

50 درصد مبتلایان به ایدز از بیماری خود اطلاع ندارند

مناسب‌سازی بوستان‌های پایتخت به‌اندازه 16 سال گذشته/ ظرفیت حمل‌ونقل ویژه توان‌یابان دو برابر می‌شود

وضعیت نامناسب گلزار شهدای گمنام راسک از زبان ساکنان محله احمدآباد + فیلم و تصاویر

روز بدون کیف و کتاب در مدارس ابتدایی کرمان

توقیف کامیون با 134 راس دام قاچاق در عنبرآباد

برخی مسئولین دست به عصا راه می‌روند/توان راه اندازی گرمخانه را نداریم

توسعه استان کرمان، نیازمند تدوین چشم اندازهای مدیریتی/ هم افزایی راهگشاست

یکی از مهمترین موانع کسب و کار استان کرمان ،بی ثباتی قوانین است

توسعه کرمان نیازمند تدوین چشم‌اندازهای مدیریتی است

همایش روز ملی بیمه در کرمان برگزار شد /تأکید بر توسعه فرهنگ در بزرگترین استان کشور

همایش روز ملی بیمه در کرمان برگزار شد /تأکید بر توسعه فرهنگ بیمه در بزرگترین استان کشور

دستگیری 45 نفر در کرمان

بهره‌برداری از طرح جهاد آبرسانی در روستاهای عنبرآباد

نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور در کرمان افتتاح شد + تصاویر

یادمان شهدای نیروی هوایی ارتش در کرمان نصب می‌شود

آغاز دور دوم رقابت‌های افراد دارای معلولیت در منطقه 6

طرز تهیه رب انار خانگی خوشمزه و مخصوص

اقتصاد مقاومتی، نسخه شفابخش تحریم‌ها بود

کمیته اجرایی مدیریت دانش در کرمان تشکیل شد