کرمان رصد

آخرين مطالب

کدام تیم سقوط آزاد را تجربه می‌کند؟ ورزشي

کدام تیم سقوط آزاد را تجربه می‌کند؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - به رغم اینکه در سال‌های اخیر سرنوشت لیگ برتر در هفته های پایانی مشخص می‌شد، در فصل جاری رقابت‌ها همچنان تکلیف تیم‌های سقوط کننده و تیم قهرمان نامشخص است.
به گزارش خبرنگار ایمنا، فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر، هفته های پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و بدون تردید لیگ بیست و دوم از معدود ادوار لیگ برتر در سال‌های اخیر است که در هفته‌های پایانی جذابیت و هیجان مختص به خود را دارد چراکه همچنان تیم های مدعی قهرمانی با فاصله امتیازی اندک پا به پای یکدیگر جلو می‌روند و جالب این است که در قعر جدول مسابقات نیز شاهد وضعیتی مشابه هستیم.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
به رغم اینکه در سال‌های اخیر تا چند هفته مانده به پایان لیگ بیشتر اهالی فوتبال می‌دانستند کدام تیم به دسته پایین‌تر سقوط می‌کند و تقریباً تیم های قعر جدول تکلیف خود را روشن کرده بودند، در فصل جاری رقابت‌ها سه تیم مس کرمان، صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان که در رتبه های چهاردهم تا شانزدهم قرار دارند به دلیل تراکم امتیازی در جدول امیدوار هستند با کسب حداکثر امتیازات در هفته های پایانی در لیگ برتر ماندگار شوند. در هرحال قصد داریم سه رقابت حساس پیش روی تیم‌های قعر جدول و مدعی سقوط را مورد بررسی قرار دهیم که در ادامه می‌خوانید.
هفته بیست و هشتم؛ مس کرمان _ تراکتور در این هفته از رقابت‌های لیگ برتر تیم رده چهاردهمی فرزاد حسین خانی به مصاف رقیبی خواهد رفت که هم اکنون یکی از مدعیان کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود و بدون تردید اگر پرشور های تبریزی از ابتدای فصل کار خود را با هدایت پاکو خمز آغاز می‌کردند هم اکنون در کورس قهرمانی حضور داشتند. در هرحال تراکتور در بیست و هفت بازی گذشته خود سی و هفت گل را وارد دروازه رقبا کرده است و محمد عباس زاده از این تیم در حال حاضر بهترین گلزن لیگ برتر به شمار می‌رود، ریکاردو آلوز نیز به عنوان یک هافبک خلاق یکه تاز جدول پاسور های لیگ است. اما به رغم عملکرد مطلوب تی‌تی ها در خط حمله، شاگردان خمز با خوردن بیست و شش گل در بیست و هفت بازی ظاهراً یک خط دفاع متزلزل دارند و شاید همین موضوع بتواند شانس پیروزی مس کرمان برابر حریف خود را افزایش دهد.ناگفته نماند که تراکتور با چهل و شش امتیاز در جایگاه چهارم جدول به سر می‌برد.
هفته بیست و نهم؛ ملوان _ مس کرمان مس کرمان پس از جدال با تراکتور باید مهیای دیدار با ملوان شود که هم اکنون با بیست و شش امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول به سر می‌برد، مازیار زارع به تازگی هم موفق شده یکی از تیم های مدعی لیگ برتر یعنی سپاهان را در ورزشگاه نقش جهان متوقف کند و این موضوع نشان می‌دهد به رغم اینکه سفید پوشان انزلی در خط حمله و دفاع عملکرد نه چندان مطلوبی ارائه داده و با زدن بیست گل در بیست و هفت مسابقه و خوردن سی گل تفاضل منفی ده را از خود به جا گذاشته‌اند، پتانسیل این را دارند که در یک جدال تعیین کننده کار را برای شاگردان حسین خانی به اما و اگر بکشانند.

کرمان رصد

هفته پایانی؛ مس کرمان _ سپاهان بدون شک تقابل مس کرمان و سپاهان در هفته پایانی برای هر دو تیم از اهمیت فراوانی برخوردار است چراکه طلایی پوشان هم اکنون با 56 امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارند و برای کسب عنوان قهرمانی تلاش می‌کنند، شاگردان حسین خانی‌ نیز به قصد ماندن در لیگ برتر با تمام توان برابر حریف قدرتمند خود صف آرایی خواهند کرد و بدون شک خط حمله سپاهان که تا کنون موفق‌ به زدن چهل گل شده است می‌تواند یک شب دشوار را برای مس کرمان در خانه رقم‌بزند اما نباید فراموش کرد برخلاف اینکه شاگردان مورایس تنها متحمل شانزده گل از سوی حریفان‌ شده‌اند در خط دفاع کمی لغزنده هستند و شاید این مسئله بتواند یک شانس ویژه برای نماینده کرمان باشد.
هفته بیست و هشتم؛ استقلال _ صنعت نفت آبادان شاگردان ویسی هم اکنون با بیست امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول قرار دارند و یکی از تیم هایی به شمار می‌روند که شانس سقوط به لیگ آزادگان را دارند. آن‌ها در هفته بیست و هشتم و در یک جدال حساس باید به تقابل با استقلال تهران بپردازند، آبی پوشان در حال حاضر با پنجاه و پنج امتیاز در جایگاه سوم جدول حضور دارند و اگر سپاهان و پرسپولیس در بازی های پیش رو امتیاز از دست بدهند شانس دبل قهرمانی را خواهند داشت.صنعت نفت در شرایطی باید به تقابل با شاگردان ساپینتو بپردازد که حریف پر مهره آن‌ها با زدن چهل و دو گل در بیست و هفت بازی و خوردن نوزده گل یکی از قدرتمند ترین خطوط حمله و دفاع لیگ برتر را در اختیار دارد و از همین رو می‌تواند سند سقوط صنعت نفت به لیگ دسته اول را امضا کند.

کرمان رصد

هفته بیست و نهم؛ صنعت نفت آبادان _ ذوب آهن برزیلی های ایران پس از تقابل با استقلال در ورزشگاه خانگی خود به مصاف ذوب آهن اصفهان خواهند رفت. این رقابت نیز می‌تواند برای آن‌ها دشوار باشد چراکه شاگردان مهدی تارتار عادت به تساوی های نا امید کننده دارند و با کسب سیزده تساوی از مجموع بیست و هفت بازی ثابت کرده‌اند اگرچه در خط حمله و دفاع آنچنان که باید و شاید عملکرد مطلوبی نداشته‌اند اما برای کسب حداقل امتیاز نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند، ناگفته نماند که گاندو های اصفهانی در حال حاضر با سی و یک امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار دارند و همچنین با زدن نوزده گل و متحمل شدن بیست گل تفاضل منفی یک را از خود به جا گذاشته‌اند.
هفته پایانی؛ گل گهر سیرجان _ صنعت نفت آبادان شاگردان ویسی در ایستگاه پایانی لیگ برتر، باید برابر گل گهر سیرجان صف آرایی کنند که در هم اکنون با چهل و پنج امتیاز در جایگاه پنجم جدول حضور دارد، شاگردان الهویی یکی از مدعیان کسب سهمیه به شمار می‌روند و پا به پای تراکتور برای تصاحب این عنوان تلاش می‌کنند، از طرفی هم گل گهر یکی از خط حمله های زهر دار لیگ برتر را در اختیار دارد و در بازی های اخیر خود موفق به زدن چهل گل شده است، اما نباید فراموش کرد برخلاف قدرت شاگردان الهویی در حمله، آن‌ها در قلب دفاع شکننده هستند و تا کنون سی مرتبه دروازه این تیم توسط رقبا باز شده است.در هرحال برزیلی های ایران در هفته پایانی به یک سد محکم برخورد می‌کنند و باید دید آن‌ها توانایی متوقف کردن شاگردان الهویی و ماندن در لیگ برتر را دارند یا خیر.

کرمان رصد

هفته بیست و هشتم؛ نفت مسجد سلیمان _ سپاهان شاگردان ابراهیم اشکش به عنوان جدی ترین گزینه سقوط به لیگ برتر در هفته بیست و هشتم به مصاف طلایی پوشان اصفهان خواهند رفت. همانطور که گفته شد شاگردان مورایس با قرار گرفتن در جایگاه دوم جدول و در اختیار داشتن مهره های تاثیر گذار برای کسب عنوان قهرمانی تلاش می‌کنند، به همین دلیل نفتی ها برای از پیش رو برداشتن شاگردان مورایس کار دشواری پیش رو خواهند داشت و اگر به هر دلیلی برابر طلایی پوشان امتیاز از دست بدهند به نوعی سقوط خود به لیگ دسته اول را قطعی می‌کنند. هر چند که نباید فراموش کرد شاگردان اشکش برای ماندن در لیگ انگیزه فراوان دارند و همانطور که سپاهان می‌تواند برای نفت دردسر ساز شود، شاگردان اشکش نیز قدرت متوقف کردن طوفان زرد را خواهند داشت.
هفته بیست و نهم؛ آلومینیوم اراک _ نفت مسجد سلیمان نفت مسجد سلیمان در هفته بیست و نهم باید در ورزشگاه خانگی حریف به مصاف آلومینیوم اراک برود که هم اکنون با سی و پنج امتیاز در جایگاه هشتم جدول قرار دارد و با زدن بیست وسه گل در بازی های اخیر یکی از خطوط حمله نسبتاً زهردار لیگ را در اختیار دارد، همچنین شاگردان مهدی رحمتی به همراه ذوب آهن تساوی های پر تعدادی را کسب کرده‌اند و شاید به همین دلیل اراکی ها در بیست و هفت بازی متحمل دوازده گل شده‌اند. در هرحال تیم تدافعی رحمتی در این هفته می‌تواند برای شاگردان اشکش دردسر ساز شود و بعید نیست که رکورد چهارده تساوی آلومینیوم در تقابل با این تیم افزایش پیدا کند.

کرمان رصد

هفته پایانی؛ نفت مسجد سلیمان _ ملوان نفت مسجد سلیمان در هفته پایانی و تعیین کننده لیگ باید برابر شاگردان مازیار زارع قرار بگیرد، ملوان به عنوان یک تیم انتهای جدولی که خط دفاع و حمله نسبتاً متزلزلی را در اختیار دارد شاید به ظاهر یک حریف آسان برای شاگردان اشکش باشد اما نباید فراموش کرد همانگونه که جدال تیم‌های بالای جدول همیشه از هیجان خاص خود برخوردار است رویارویی تیم‌های انتهای جدول نیز جذابیت مختص به خود را دارد. رقابت شاگردان زارع و نفتی‌های مسجد سلیمان نیز می‌تواند یکی از سرنوشت ساز ترین مسابقات این هفته باشد.
به گزارش ایمنا، بررسی دیدار های پایانی سه تیم قعر جدول نشان می‌دهد نفت مسجد سلیمان برای ماندن در لیگ برتر کار نسبتاً آسان‌تری پیش رو دارد و می‌تواند در تقابل‌هایی که مس کرمان و صنعت نفت آبادان به جدال با تیم‌های مدعی مشغول هستند، در لیگ بیست و دوم دست به خلق شگفتی بزند و ماندگار شود. البته کار شاگردان اشکش به این راحتی‌ها هم نیست و آنها باید اختلاف 4 و 5 امتیازی با صنعت نفت آبادان و مس کرمان را جبران نموده و بالاتر از دو تیم دیگر قرار بگیرند.
کد خبر 657460

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/549842/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شناسایی تاکسی‌های فرسوده و رهاشده در منطقه 21

برگزاری رویداد ورزشی «حماسه خرمشهر» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

نشست مشترک انتقال تجربیات مدیران شهری منطقه 2 تهران و کلانشهر تبریز

انتفاع عمومی اولویت شهرداری تهران در افتتاح پروژه های شهری

80 درصد ایثارگران البرزی در دستگاه‌های اجرایی تبدیل وضعیت شده‌اند

برگزاری جلسه ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی زرند با مردم

کمبود شدید نیروی محیط‌بان در رفسنجان

سایت تلفن همراه اول در روستای اودرج ارتقا یافت

مسن ترین دانشجوی دکتری کشور در کرمان

پوستر طرح ملی نوجوانه ها در کرمان رونمایی شد

رفع موانع احداث کلانتری نظام‌آباد در جلسه با فرمانده نیروی انتظامی تهران

پنجاه ‌و یکمین شماره نشریه «سرو» منتشر شد

3 هزار زائر از کرمان در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

3 هزار زائر کرمانی در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

بارگذاری سن آسفالت بزرگراه‌ها در سامانه جامع اطلاعات مکانی

اجرای پروژه‌های محله‌ای ناحیه 4 رصد شد

رحیم سرهنگی در بدو ورود به جزیره کیش به مزار شهدای گمنام رفت

از آماده‌سازی محوطه حرم تا برپایی پردیس فرهنگی و هنری

بیش از 6هزار متر مربع نظافت و گندزدایی از آب‌نماهای منطقه8

ارزیابی و آزمایش ترمینال جدید فرودگاه کیش در پذیرش پروازهای خروجی

وحدت نمایندگان مجلس موجب توسعه استان کرمان می‌شود

آخرین پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای کشور + جزئیات

سرانه درمانی ایثارگران سه برابر شده است/ خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پای کار انقلاب و کشورشان ایستاده‌اند

آماده‌سازی حرم مطهر امام راحل برای میزبانی از زائران خورشید

اقدامات مدیریت بحران تهران عالی و فراتر از حد انتظار است

به‌روزترین تکنولوژی دنیا برای درمان بیماران سرطانی در کرمان

ارائه محصولات دانش بنیان در نمایشگاه عصر امید واحد سیرجان

قیام 15 خرداد در تاریخ ایران بی‌سابقه است/ اعلام برنامه‌های سالروز ارتحال امام در کرمان

سیستم احراز هویت بومی به کمک سازمان‌ها و صنایع می‌آید

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت گنبد تل زینبیه در کرمان

خذمات رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در دربی

رونمایی از تندیس "خادم حرم" در قبله تهران

برپایی ویژه برنامه ابتکاری دیدارهای آسمانی در منطقه 7

دستورالعمل برنامه‌های ابلاغی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بر اساس نظرات مدیران اجتماعی مناطق 22 گانه تدوین شده است

«بچه‌های رستا» میزبان دورهمی‌های نوجوانانه

ضرورت تجهیز منازل، مراکز اداری و تجاری به دوربین مداربسته در پیشگیری از سرقت

تصاویر تصادف شدید پراید با بلوک‌های سیمانی در اتوبان تهران ـ قم | 2 نفر کشته شدند | پرت شدن بلوک سیمانی به لاین مخالف پس از تصادف!

چرا نمایندگان استان مازندران از ظرفیت مجمع بخوبی استفاده نمی کنند!؟

کام زائرین امام رئوف با سوغاتی‌های کرمان شیرین می‌شود

بافت‌های تاریخی نماد فرهنگی و هویتی اردبیل

همایش طلایه‌داران ساخت گنبد تل زینبیه در کرمان برگزار شد

آزادی 32 زندانی جرائم غیر عمد از زندان‌های کرمان

معدن «یورک‌شایر» با زندگی در مریخ چه ارتباطی دارد؟

نصب گنبد جدید حرم امام حسین علیه السلام پس از یک دهه تلاش/ پیشرفت 80 درصدی ساخت گنبد تل زینبیه در کرمان

چقدر خواهر و برادرتو اذیت می‌کنی؟

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: لزوم تلاش جدی برای توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری

رتبه برتر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در ارزیابی برنامه ششم توسعه

پیکر شهید مدافع حرم در رفسنجان تشییع می شود

جذب 270 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 16 با پیش بینی 3 هزار فرصت شغلی در کرمانشاه

استفاده از ظرفیت‌های کالبدی محلات برای رفاه بیشتر شهروندان