کرمان رصد

آخرين مطالب

پیگیری ساخت کارخانه سیمان در جنوب کرمان سياسي

پیگیری ساخت کارخانه سیمان در جنوب کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -  محمد مهدی فداکار در چهارمین نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت هزینه انتقال محصولات و کالاها در استان باعث افزایش قیمت خدمات و کالا و تورم می شود، به طور مثال یک پاکت سیمان به علت هزینه حمل در جنوب استان قیمت زیادی پیدا می کند که به تازگی در حال پیگیری هستیم تا کارخانه سیمان در جنوب استان ساخته شود.
  تامین آب جنوب کرمان از دریا و سد جیرفت
وی خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان کار خوبی در قلعه گنج انجام داده و انتقال آب جیرفت و عنبرآباد از سد این شهرستان آغاز شده که این طرح تا حدی آب مورد نیاز نصف جنوب استان را تامین می کند.
فداکار افزود: برای تامین آب مابقی جنوب استان کرمان مجوز استفاده از آب دریا را داریم اما اجرای این طرح، سرمایه گذار می خواهد اما امکان تامین آب از این حوزه وجود دارد.
وی ادامه داد: بخشی از مشکل آب جنوب استان کرمان به مشکل شبکه ها و توسعه شهرها برمی گردد و برخی جاها حجم آب باید افزایش یابد و بخشی عمده از فعالیت قرارگاه امام حسن مجتبی مربوط به جنوب است.
استاندار کرمان تاکید کرد: به دستور دولت مشکل آب 35 روستا منطقه رمشک رفع می شود و این مشکل تعیین تکلیف شده؛ تصمیمات وزیر نیرو در این حوزه ابلاغ شده و امیدوارم که مشکل رفع شود.
وی با تاکید بر اینکه زیرساخت شبکه و تولید آب باید اصلاح شود افزود: نکته مهم تامین آب در جنوب استان زیرساخت های قدیمی شبکه در برخی نقاط است، ضمن آنکه شهرها توسعه یافته و زیرساخت های فعلی پاسخگو نیست که این مشکل نیز پیگیری می شود.
استاندار کرمان با اشاره به پیگیری فاضلاب در جنوب استان کرمان نیز گفت: دستورالعمل بانک ها گاهی کار را دشوار می کند و بانک کشاورزی جنوب بیشترین مطالبات را دارد و قرار گرفتن بخشی از شهر روی زون آب جیرفت را فعلا نمی توان کاری کرد.
فداکار ادامه داد: مشکل آب طرح نهضت ملی مسکن به تازگی تعیین تکلیف شد و تا تعیین تکلیف آب آشامیدنی ، بحث توسعه شهر قابل بررسی است.
وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص موضوع استان شدن جنوب استان گفت تکمیل فرآیند این موضوع به مجلس بستگی دارد و با اضافه شدن جازموریان به شهرستان‌های جنوبی ظرفیت خوبی برای استان اعلام شدن 8 شهرستان جنوبی استان وجود دارد.
استاندار کرمان در پاسخ به اینکه مردم بافت به مدیران انتقاد می کنند زیرا این شهرستان راه و مسیر دسترسی مناسبی ندارد گفت: جاده بافت مشکلاتی در حوزه اعتبارات دارد که امسال اعتبارات بهتر شده و امید است کار پیشرفت کند.
پاسکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت برای تامین اعتبار تصفیه خانه رابر
فداکار در پاسخ به اینکه وزیر نیرو و معاون رییس جمهور قول اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه خانه آب رابر اختصاص داده اما این اعتبار تا امروز تخصیص نیافته است گفت: وزیر نیرو در سفر به استان کرمان قول تامین آب این شهرستان را داد.
وی ادامه داد: در این زمینه آمادگی داشت اما سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین اعتبار آن را تقبل نکرد و با حضور معاون رییس جمهور، وزیر نیرو و استاندار کرمان مصوبه ای داشتیم.
استاندار کرمان گفت: بخشی از این اعتبار توسط وزارت نیرو و بخشی سازمان مدیریت باید تامین شود که انجام نشد و اجرای این طرح تجهیزاتی می خواهد که پیگیر رفع این مشکل هستیم.
وی افزود: عملیات اجرایی باند دوم محور روستای قنات ملک به رابر و ساخت محور رابر - کرمان مشکل تملک دارند و بزرگترین مشکل ما بحث فرهنگی است.
فداکار توضیح داد: اگر تامین آب از دامنه تونل انتقال آب از سد صفارود رابر برای شرکت مس و معدن درآلو انجام می شد، اشتغال و توسعه در منطقه اتفاق می‌افتاد.
وی بیان کرد: مراحل اجرایی پروژه راهسازی در این منطقه و اعتبار آن آماده است اما رسانه ها باید به رفع مشکل معارض کمک کنند.
وی افزود: وجود معارضان و مخالفان گرفتاری در روند توسعه ایجاد می کند اما کار به جاهای خوبی رسیده در معدن درآلو راه به جاهای خوبی رسیده که پس از نهایی شدن آن را اعلام می کنیم.
مشکل زمین طرح نهضت ملی مسکن کرمان تقریبا رفع شده است
استاندار کرمان گفت: وضعیت مسکن ملی استان های همجوار پایین تر از ما است اما انتخاب زمین یکی از سخت ترین کارها بود که آبفا، محیط زیست و آب منطقه ای باید در این مورد نظر دهند و در این حوزه متغیرهای زیادی دخیل هستند.
وی گفت: پیش از عید برخی مشکلات تامین زمین و ظهر امروز مشکل نجف شهر رفع شد و تقریبا مشکل زمین این طرح در استان رفع شده است.
فداکار ادامه داد: مشکل زمین شهرستان رفسنجان و انار تا یک ماه آینده تعیین تکلیف می شود و مشکل زمین استان تقریبا رفع شده است.
وی یادآور شد: سه هزار هکتار زمین برای مسکن ملی کرمان تامین شده و در شهر کرمان مشکل انتخاب زمین داریم و یک نقطه در کرمان نیز به ادامه منابع آب این شهر برخورد می کند.
استاندار کرمان گفت: حاشیه نشینی با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرک شهید همت جمع‌آوری می شودزیرا این شهرک می تواند از تاسیسات عمومی این طرح استفاده کند.
وی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن 2 شهر در دست مشاور است اما مابقی اراضی تامین شده تصریح کرد: شهرهای اقماری سیرجان در رتبه 10 نهضت مسکن ملی کشور قرار دارند.
فداکار با اشاره به آغاز ساخت زمین 108 هکتاری کرمان عنوان کرد: زمین پشت هنرستان رضوان طراحی شد و معارض داشت که 40 هکتار آن آزادسازی و نهضت ملی در این منطقه اجرا خواهد شد.
وی افزود: عملیات اجرایی 18 هزار واحد مسکونی استان کرمان در مرحله آغاز قرار گرفته است. در خصوص بحث اصلاح قیمت نهضت ملی مسکن نیز با وزارت کشور و راه و شهرسازی مکاتبه کردیم.
فداکار ادامه داد: برآورد هزینه ها تقریبا انجام شده که به تهران ارسال خواهد شد. برخی شرکت ها به علت افزایش قیمت ساخت مسکن حاضر به همکاری نیستند و اصلاح قیمت در این حوزه نیاز بوده اما تامین زمین تقریبا حل شده است.
ورود به دعواهای سیاسی سم و خیانت است.
استاندار تاکید کرد: دعواهای سیاسی به ویژه امسال که سال برگزاری انتخابات است برای استان و مردم استان ضرر دارد و به همین دلیل نیاز است همه مسئولان همدل با یکدیگر برای توسعه استان تلاش کنند .
استاندار کرمان گفت: دربحث حجاب رویکرد بر تذکر و توصیه، به ویژه به افراد فریب خورده است و در این زمینه رسانه ها برای اجرای قانون و شرع همکاری های لازم را داشته باشند
نماینده عالی دولت همچنین در باره تغییرات و جابجایی مدیران در استان گفت این تغییرات با رصد دولت انجام می شود و نظر کلی به ویژه در حوزه‌های فنی بر استفاده از افراد واجد شرایط است.
 فداکار هم چنین گفت خوشبختانه امسال شدت سرمازدگی محصول پسته در استان به وخامت سال قبل نیست و برآورد می‌شود امسال تا 60 هزار تن پسته از سطح باغهای استان برداشت می شود.
استاندار با اشاره به مساحت و طول زیاد جاده های استان کرمان نسبت به سایر استان‌های دیگر عنوان کرد: همه آمارهای تصادفات در طرح نوروزی امسال استان کرمان هم در تعداد فوتی، هم زخمی کاهشی بوده و 53 درصد در تصادفات درون شهری و 56 درصد در تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری کاهش داشته ایم. همچنین جانباختگان برون شهری امسال 32 نفر نسبت به سال گذشته کمتر بوده است.
 فداکار درباره رتبه بد سرانه درآمد خانوار شهر کرمان اظهار کرد: حدود 40 هزار نفر در شهر کرمان حاشیه نشین هستند و در شهرهای دیگر استان چنین حاشیه‌ای وجود ندارد و فرهنگ سرمایه‌گذاری در کرمان ضعیف است.
وی همچنین از اجرای طرحهای فاضلاب در استان به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت یاد کرد که نیاز است شرکتهای صنعتی و معدنی پای کار بیایند تا این طرح ها هرچه سریعتر اجرایی شوند و آب تصفیه شده برای مصارف خود صنایع مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.
- استاندار کرمان گفت: با پیگیری های مکرر، بالگرد هلال احمر طی روزهای گذشته جایگزین بالگردی شد که اخیرا سقوط کرد و علت حادثه نیز همچنان در حال پیگیری است.
تمام سهم آب صنعت از سد را به فولاد بافت دادند
وی در پاسخ به استفاده از منابع آب صنایع معدنی گندله سازی فولاد بافت بیان کرد: تخصیص تمامی سهم صنعت از آب سد بافت را به فولاد این شهر دادند و اگر یک صنعت دیگری آب بخواهد مجوزی از سد بافت نمی دهند و اکنون فولاد آب کافی دارد و می تواند در قالب بازچرخوانی نیاز خود را تامین کند.
نماینده عالی دولت در استان کرمان ابراز داشت: فاضلاب یکی از موارد تامین مصرف آب برای حوزه صنعت است که این آب هزینه کمتر و دوام بیشتری از پروژه های انتقال دارد، ضمن آنکه سرمایه گذاری در این حوزه درآمد دایمی برای صنایع دارد.
فداکار افزود: مولد سازی ظرفیت خوبی برای اتمام پروزه های نیمه تمام است و در استان هیاتی تشکیل شده که کار به خوبی پیش می رود و چند روز قبل با وزیر اقتصاد در این باره گفت وگو داشتیم.
وی بیان کرد: بعضی از دستگاه ها در استان پروژه های خود را به پیمانکاران ارائه کرده اند که 2، سه مورد به محض نهایی شدن در آینده نزدیک اطلاع رسانی می شود.

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/509530/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ضرورت اقدام عملی برای رفع نیازهای صنعت به دست فناوران

تشییع پیکر شهید مدافع حرم در شهر کرمان ؛ساعت 19 امروز

وقوع رگبار و رعد و برق/ احتمال جاری شدن رواناب در استان کرمان

آغاز برداشت گل محمدی در بردسیر + تصاویر

طرح ملی نوجوانانه طرحی برای غنی سازی اوقات فراغت

سرمربی گل‌گهر یکی از این 3 نفر

بهره‌برداری از 5 هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده

وقتی شهید صنعت دفاعی خبرنگار را به سمت سوژه هُل می‌دهد

8 عنوان کتاب دفاع مقدس در یاسوج رونمایی شد

دیدار مدیرکل بنیاد مازندران با 11 ایثارگر شهرستان های ساری و نکا

دیدار استاندار قم با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران

آزاده و جانباز «رحیم اله عبدی» به یاران شهیدش پیوست

پویاسازی بافت شهری بوشهر با استفاده از المان‌های چوبی

شکل گیری شورای تعالی مساجد به رونق بخشی و ساماندهی مساجد کمک می کند

ضرورت کنار گذاشتن تعارفات برای رفع میاز صنعت توسط فناوران

سایت‌های پسماند باید از شهرهای استان بوشهر خارج شوند

شناسایی تاکسی‌های فرسوده و رهاشده در منطقه 21

برگزاری رویداد ورزشی «حماسه خرمشهر» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

نشست مشترک انتقال تجربیات مدیران شهری منطقه 2 تهران و کلانشهر تبریز

انتفاع عمومی اولویت شهرداری تهران در افتتاح پروژه های شهری

80 درصد ایثارگران البرزی در دستگاه‌های اجرایی تبدیل وضعیت شده‌اند

برگزاری جلسه ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی زرند با مردم

کمبود شدید نیروی محیط‌بان در رفسنجان

سایت تلفن همراه اول در روستای اودرج ارتقا یافت

مسن ترین دانشجوی دکتری کشور در کرمان

پوستر طرح ملی نوجوانه ها در کرمان رونمایی شد

رفع موانع احداث کلانتری نظام‌آباد در جلسه با فرمانده نیروی انتظامی تهران

پنجاه ‌و یکمین شماره نشریه «سرو» منتشر شد

3 هزار زائر از کرمان در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

3 هزار زائر کرمانی در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

بارگذاری سن آسفالت بزرگراه‌ها در سامانه جامع اطلاعات مکانی

اجرای پروژه‌های محله‌ای ناحیه 4 رصد شد

رحیم سرهنگی در بدو ورود به جزیره کیش به مزار شهدای گمنام رفت

از آماده‌سازی محوطه حرم تا برپایی پردیس فرهنگی و هنری

بیش از 6هزار متر مربع نظافت و گندزدایی از آب‌نماهای منطقه8

ارزیابی و آزمایش ترمینال جدید فرودگاه کیش در پذیرش پروازهای خروجی

وحدت نمایندگان مجلس موجب توسعه استان کرمان می‌شود

آخرین پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای کشور + جزئیات

سرانه درمانی ایثارگران سه برابر شده است/ خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پای کار انقلاب و کشورشان ایستاده‌اند

آماده‌سازی حرم مطهر امام راحل برای میزبانی از زائران خورشید

اقدامات مدیریت بحران تهران عالی و فراتر از حد انتظار است

به‌روزترین تکنولوژی دنیا برای درمان بیماران سرطانی در کرمان

ارائه محصولات دانش بنیان در نمایشگاه عصر امید واحد سیرجان

قیام 15 خرداد در تاریخ ایران بی‌سابقه است/ اعلام برنامه‌های سالروز ارتحال امام در کرمان

سیستم احراز هویت بومی به کمک سازمان‌ها و صنایع می‌آید

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت گنبد تل زینبیه در کرمان

خذمات رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در دربی

رونمایی از تندیس "خادم حرم" در قبله تهران

برپایی ویژه برنامه ابتکاری دیدارهای آسمانی در منطقه 7

دستورالعمل برنامه‌های ابلاغی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بر اساس نظرات مدیران اجتماعی مناطق 22 گانه تدوین شده است