کرمان رصد

آخرين مطالب

انحلال گهرزمین هنوز قطعی نیست / از تاج، شمسایی و قلعه‌نویی کمک می‌خواهم ورزشي

انحلال گهرزمین هنوز قطعی نیست / از تاج، شمسایی و قلعه‌نویی کمک می‌خواهم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - "برای اینکه باشگاه گهرزمین منحل نشود با نماینده مجلس شورای اسلامی، پیشکسوتان فوتبال و فوتسال از جمله حسین شمس، وحید شمسایی و امیر قلعه‌نویی تماس گرفتم تا به ما کمک کنند و مدیران کارخانه گهرزمین را از تصمیمشان مبنی‌بر انحلال باشگاه منصرف کنند."
به گزارش خبرنگار ایمنا، مجمع عمومی شرکت گهرزمین (سهامی عام) صبح دوشنبه _بیست‌وهشتم فروردین‌ماه 1402_ در سالن همایش‌های هتل المپیک برگزار شد و خروجی این مجمع خبری تلخ و نگران‌کننده مبنی‌بر انحلال باشگاه فرهنگی‌ورزشی گهرزمین سیرجان از فعالیت در ورزش حرفه‌ای بود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
هر چند تلاش اعضای سیرجانی هیئت‌مدیره در این مجمع مبنی بر ادامه روند باشگاه در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک به ورزش شهرستان بود، اما اعضای مجمع با قاطعیت رأی به منحل‌کردن باشگاه دادند و فعالیت در حوزه ورزش کارگری را مجاز دانستند.
پس از این تصمیم عجیب بود که اعضای باشگاه گهرزمین از کادر مدیریتی گرفته تا کادر فنی و بازیکنان در شوک فرو رفتند و به‌شدت عصبانی و ناراحت شدند و حال تلاش می‌کنند تا هرطور که شده هیئت‌مدیره کارخانه گهرزمین را راضی کنند از این تصمیم عقب‌نشینی کنند. گهرزمین سیرجان که در فوتسال عملکرد خوبی داشت و فصل گذشته که نخستین تجربه حضورش در لیگ برتر بود، توانست رتبه پنجم را با حسین افضلی به‌دست بیاورد و این روزها برای سپری‌کردن یک فصل بهتر آماده می‌شد اما حالا با معضلی بزرگ روبه‌رو شده است.
از همین‌رو درباره انحلال این باشگاه با حسین افضلی، سرمربی تیم فوتسال گهرزمین سیرجان به گفت‌وگو پرداختیم که مشروح صحبت‌های جالب مطرح‌شده توسط وی را می‌توانید در ادامه بخوانید؛
با هدف سه‌ساله راهی لیگ برتر شده بودیم تیم فوتسال گهرزمین را با برنامه‌ای سه‌ساله از لیگ دسته اول بستیم و هدفمان صعود به لیگ برتر بود؛ همچنین می‌خواستیم فقط در لیگ برتر بمانیم چرا که نتوانستیم در پنجره نقل‌وانتقالات بازیکنی جذب کنیم و با همان نفرات لیگ دسته اول در عین ناباوری و با تلاش کل تیم، رتبه پنجم لیگ برتر فوتسال را به‌دست آوردیم که نشان از تعصب بچه‌های سیرجان دارد.
چند بازیکن ملی‌پوش برای فصل آینده جذب کردیم برای فصل جدید نیز ما تیممان را بسته بودیم و با چند بازیکن ملی‌پوش مذاکرات خوبی انجام داده بودیم و حتی به جمع‌بندی رسیدیم تا هدف شماره سه که حضور در بین سه تیم بالانشین و پایانی لیگ برتر بود را برای سال آینده به اجرا درآوریم. برخی بازیکنان پیشنهادهای خوبی داشتند و می‌توانستند راهی تیم دیگری شوند اما به تیم باشخصیت ما اعتقاد داشتند و در کنارمان قرار گرفتند.

کرمان رصد

انحلال باشگاه گهرزمین هنوز قطعی نیست ما تمام تدارکات و برنامه‌هایمان برای فصل جاری را از جذب نفرات گرفته تا سایر مسائل ارجح و مهم آماده کرده بودیم که روز دوشنبه مجمعی از سمت شرکت گهرزمین برگزار شد و خبردار شدیم که چند نفر از اعضا عنوان کرده‌اند باشگاه گهرزمین باید منحل شود. البته این تصمیم هنوز قطعی نیست و امروز انحلال یا بقای گهرزمین احتمالاً مشخص خواهد شد.
از مهدی تاج و سایر فوتسالی‌ها می‌خواهم به ماجرا ورود کنند از مسئولان و اهالی فوتسال و شخص آقای تاج خواهش می‌کنم وارد ماجرا شوند و از تیم حمایت کنند. به جرئت قسم می‌خورم که این تیم تا چند سال آینده به یکی از ارکان اصلی فوتسال ایران تبدیل خواهد شد. ما به‌حدی برنامه‌ریزی خوب داشتیم که بعضی رکوردها را شکستیم؛ پس رسالت اجتماعی و آینده بچه‌های سیرجان که با عشق و علاقه برای این تیم تلاش می‌کنند چه می‌شود؟
دو سال تلاش نکردیم که دل‌خوشی مردم را بگیرند سیرجان به‌جز چند شرکت چه‌چیزهایی دارد؟ طبق تجربیات من زندگی کردن در این شهر از تهران هم سخت‌تر است، چرا که شرایط از نظر مالی دشوارتر است. در این وضعیت ما دو سال تلاش نکردیم که اکنون به‌همین راحتی کنار برویم و منحل شویم. دل‌خوشی همه مردن سیرجان این تیم بود.
از این تصمیم در شوک هستیم ما همچنان در شوک هستیم و دلیل این اتفاق را نفهمیده‌ایم؛ تیم فوتسال و حتی تمام رشته‌ها در یک سال، مگر چقدر از بودجه کل مجموعه را می‌گرفت. از تمام اعضای هیئت‌مدیره گهرزمین و سهام‌داران خواهش می‌کنم این کار را نکنند. افزایش قیمت کمی برای سال پیش‌رو داشتیم که مقابل هزینه‌های دیگر به چشم نمی‌آید. می‌توانم با قاطعیت بگویم کل هزینه ما طی یک سال به اندازه قرارداد یک فوتبالیست هم نمی‌شود.

کرمان رصد

با نماینده مجلس تماس گرفتم یک‌تیم هست یکی دو سال هزینه کرده و به جایی نرسیده و چون نتیجه نگرفته تیم را متحل کرده است این را می‌پذیریم اما این تیمی که رسالت اجتماعی را برعهده دارد و مردم را برای دو ساعت در سالن کنار هم جمع کند. از استاندار گرفته تا فرماندار و بزرگان فوتبال و حتی با نمایندگان مجلس شخصاً تماس گرفتم که نگذارید این اتفاق بیفتد.
دعای زیادی پشت‌سر تیم فوتسال گهر زمین است اسکله تیم ما حدوداً 60 درصدشان بچه‌های سیرجان هستند. ما می‌رویم اما به آن‌ها کمک کنید. مهم نیست من باشم یا خیر و هرکاری کرده‌ام برای فوتسال کشور انجام دادم. آقایان مدیرعامل ما باید صدایمان را به کجا برسانیم؟ این تیم به فوتسال کشور می‌کند و دعای زیادی پشت‌سرش برای مسئولان است.
به‌دنبال مقصر نمی‌گردیم تا دیروز هیچ مشکلی وجود نداشت و شفافیت به‌طور کامل اجرا می‌شد. من حاضرم قرارداد تمام بازیکنان را اعلام کنیم که همه ببینید چقدر مبالغ پایین است. در تیم ما حتی قراردادهای یک‌میلیاردی هم نبوده که کسی بخواهد این تیم را اینگونه نابود کند. ما به‌دنبال مقصر نیستیم اما گهر زمین نباید به این سرنوشت دچار شود.
آیا اعضای مجمع کارخانه تیم ما را می‌شناسند؟ رفتن خیلی ساده است اما چیزهای زیادی پشت آن است؛ بازیکنان تیم خصوصاً سیرجانی‌ها در این زمینه با من صحبت کردند و فقط زار نزدند. مجمع کارخانه اصلاً تیم ما را نمی‌شناسد و برای من یک علامت‌تعجب بزرگ وجود دارد و هیچ چیزی شفاف‌سازی نشده که چرا به این تصمیم عجیب رسیدند.

کرمان رصد

از وحید شمسایی، حسین شمس و امیر قلعه‌نویی کمک خواستم مگر گهر زمین لَنگ این مبلغی‌ست که خرج فوتسال و سایر رشته‌هایش می‌شود و می‌توانیم با زندگی 20 نفر بازی کنیم؟ بحث ما حتی ملی‌ست چون به تیم ایران کمک می‌کنیم. همه پیشکسوتان نیز از وحید شمسایی تا حسین شمس از ما حمایت کرده‌اند و خودم نیز به نماینده مجلس و امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی زنگ زدم و از آن‌ها خواهش کردم نگذارند این اتفاق بیفتد و آینده فوتسال تباه شود.
80 درصد تیم فصل آینده را بسته بودیم برای فصل جدید 80 درصد تیم را بسته بودیم و قراردادهای داخلی امضا شده بود، بازیکنان ملی‌پوش نیز که به تیم‌مان آمده‌اند در وضعیت مبهمی قرار دارند و گلایه‌مندند که در سال منتهی به جام‌جهانی کجا می‌توانند تیم پیدا کنند. جواب این بچه‌ها را چه‌کسی باید بدهد؟
هیئت‌مدیره باشگاه به‌دنبال برگرداندن رأی مجمع کارخانه است اگر هجمه‌ها به اندازه کافی صورت بگیرد کار سختی نیست که این باشگاه و تیم فوتسال گهر زمین را نگه‌دارند تا منحل نشود. مسئولان شهری نیز در حال ارتباط هستند و امیدوارم این اتفاق نیفتد. من خودم با هیئت‌مدیره باشگاه صحبت کردم که آن‌ها به‌دنبال این هستند رأی را برگردانند اما تصمیم‌گیرنده نهایی کارخانه است.
از پشت‌پرده خبری ندارم از پشت‌پرده خبری ندارم و سواد سیاسی ندارم؛ تا جائی‌که می‌توانستم تلاش کردم و علاوه‌بر صعود به لیگ برتر در نخستین فصل حضورمان در بین پنج تیم برتر قرار گرفتیم. من‌هم اگر این تصمیم برگردد و مرا بخواهند در گهر زمین می‌مانم اما بحث فعلی مربوط به کل تیم است.
کد خبر 655687

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/505413/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طرح ملی نوجوانانه طرحی برای غنی سازی اوقات فراغت

سرمربی گل‌گهر یکی از این 3 نفر

بهره‌برداری از 5 هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده

وقتی شهید صنعت دفاعی خبرنگار را به سمت سوژه هُل می‌دهد

8 عنوان کتاب دفاع مقدس در یاسوج رونمایی شد

دیدار مدیرکل بنیاد مازندران با 11 ایثارگر شهرستان های ساری و نکا

دیدار استاندار قم با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران

آزاده و جانباز «رحیم اله عبدی» به یاران شهیدش پیوست

پویاسازی بافت شهری بوشهر با استفاده از المان‌های چوبی

شکل گیری شورای تعالی مساجد به رونق بخشی و ساماندهی مساجد کمک می کند

ضرورت کنار گذاشتن تعارفات برای رفع میاز صنعت توسط فناوران

سایت‌های پسماند باید از شهرهای استان بوشهر خارج شوند

شناسایی تاکسی‌های فرسوده و رهاشده در منطقه 21

برگزاری رویداد ورزشی «حماسه خرمشهر» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

نشست مشترک انتقال تجربیات مدیران شهری منطقه 2 تهران و کلانشهر تبریز

انتفاع عمومی اولویت شهرداری تهران در افتتاح پروژه های شهری

80 درصد ایثارگران البرزی در دستگاه‌های اجرایی تبدیل وضعیت شده‌اند

برگزاری جلسه ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی زرند با مردم

کمبود شدید نیروی محیط‌بان در رفسنجان

سایت تلفن همراه اول در روستای اودرج ارتقا یافت

مسن ترین دانشجوی دکتری کشور در کرمان

پوستر طرح ملی نوجوانه ها در کرمان رونمایی شد

رفع موانع احداث کلانتری نظام‌آباد در جلسه با فرمانده نیروی انتظامی تهران

پنجاه ‌و یکمین شماره نشریه «سرو» منتشر شد

3 هزار زائر از کرمان در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

3 هزار زائر کرمانی در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

بارگذاری سن آسفالت بزرگراه‌ها در سامانه جامع اطلاعات مکانی

اجرای پروژه‌های محله‌ای ناحیه 4 رصد شد

رحیم سرهنگی در بدو ورود به جزیره کیش به مزار شهدای گمنام رفت

از آماده‌سازی محوطه حرم تا برپایی پردیس فرهنگی و هنری

بیش از 6هزار متر مربع نظافت و گندزدایی از آب‌نماهای منطقه8

ارزیابی و آزمایش ترمینال جدید فرودگاه کیش در پذیرش پروازهای خروجی

وحدت نمایندگان مجلس موجب توسعه استان کرمان می‌شود

آخرین پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای کشور + جزئیات

سرانه درمانی ایثارگران سه برابر شده است/ خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پای کار انقلاب و کشورشان ایستاده‌اند

آماده‌سازی حرم مطهر امام راحل برای میزبانی از زائران خورشید

اقدامات مدیریت بحران تهران عالی و فراتر از حد انتظار است

به‌روزترین تکنولوژی دنیا برای درمان بیماران سرطانی در کرمان

ارائه محصولات دانش بنیان در نمایشگاه عصر امید واحد سیرجان

قیام 15 خرداد در تاریخ ایران بی‌سابقه است/ اعلام برنامه‌های سالروز ارتحال امام در کرمان

سیستم احراز هویت بومی به کمک سازمان‌ها و صنایع می‌آید

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت گنبد تل زینبیه در کرمان

خذمات رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در دربی

رونمایی از تندیس "خادم حرم" در قبله تهران

برپایی ویژه برنامه ابتکاری دیدارهای آسمانی در منطقه 7

دستورالعمل برنامه‌های ابلاغی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بر اساس نظرات مدیران اجتماعی مناطق 22 گانه تدوین شده است

«بچه‌های رستا» میزبان دورهمی‌های نوجوانانه

ضرورت تجهیز منازل، مراکز اداری و تجاری به دوربین مداربسته در پیشگیری از سرقت

تصاویر تصادف شدید پراید با بلوک‌های سیمانی در اتوبان تهران ـ قم | 2 نفر کشته شدند | پرت شدن بلوک سیمانی به لاین مخالف پس از تصادف!

چرا نمایندگان استان مازندران از ظرفیت مجمع بخوبی استفاده نمی کنند!؟