کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس دادگستری استان کرمان:

تشکیل پرونده قضایی برای سقوط بالگرد/ برخی از مصدومان شکایت کردند سياسي

تشکیل پرونده قضایی برای سقوط بالگرد/ برخی از مصدومان شکایت کردند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان- رئیس کل دادگستری کرمان با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای پیگیری حادثه سقوط بالگرد در بافت گفت: تعدادی از مصدومان در این پرونده شکایت کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حادثه سقوط بالگرد هلال احمر که خسارت‌های جانی و مالی به دنبال داشته است، یک حادثه ناگوار بود که متأسفانه در این حادثه یک نفر فوت و تعدادی مصدوم شده‌اند که خوشبختانه تمامی مصدومان این حادثه از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
وی افزود: بلافاصله پس از وقوع این اتفاق، پرونده‌ای در دادگستری بافت تشکیل شده و در حال رسیدگی است و در حال حاضر کار کارشناسی، بررسی تیم‌های کارشناسی و بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه در دست انجام است که پس از اعلام نتیجه بررسی اطلاعات جعبه سیاه این بالگرد، رسیدگی به این پرونده ادامه می‌یابد و به نتیجه خواهد رسید.
وی یادآور شد: شکایت تعدادی از افراد حاضر در این بالگرد اخذ شده است و در زمان مشخص رسیدگی خواهد شد و علاوه بر خسارت‌های جانی که وظیفه رسیدگی به آنها را داریم؛ هرگونه قصور و تقصیر نیز بررسی خواهد شد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان بیان کرد: سازمان بازرسی استان نیز به موضوع سقوط بالگرد هلال احمر ورود کرده است و هرگونه قصور و تقصیر را بررسی می‌کنند و خسارت وارده به بیت المال نیز در این حادثه نیز مد نظر قرار دارد و این خسارت باید جبران شود.
تشریح عملکرد دادگستری استان کرمان در 11 ماهه سال جاری
رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن بیان این مطلب که اولین انتظار و توقع مردم از دستگاه قضائی رسیدگی سریع، دقیق به پرونده‌ها و تحقق عدالت حقوقی و قضائی است، عنوان کرد: جامعه قضائی استان همواره با همت جهادی و شبانه روزی در راستای اجرای این مسئولیت تلاش می‌کنند تا کیفیت رسیدگی و اتقان آرا روز به روز افزایش یابد.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به حجم بالای ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی تصریح کرد: همواره تلاش شده که با وجود کثرت پرونده‌ها، کیفیت رسیدگی‌ها و اتقان آرای صادره مورد نظر باشد و اینکه بیش از 90 درصد تقاضاهای ماده 477 رد می‌شود؛ نشان می‌دهد که آرای صادره طبق قوانین شرعی و قانونی صادر می‌گردد.
وی عنوان کرد: در 11 ماهه سال 1401 تعداد پرونده‌های وارده به دادگستری 656 هزار و 862 پرونده بوده که از این تعداد 550 هزار و 611 پرونده رسیدگی و مختومه شده است و در مجموع 97 درصد پرونده‌های وارده به دادگستری مورد رسیدگی قرار گرفته است.
عالی‌ترین مقام قضائی استان کرمان، متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری استان کرمان در 11 ماهه سال جاری را 84 روز ذکر کرد و ادامه داد: درصد ابلاغ الکترونیک تصمیمات و اوراق قضائی در استان کرمان 92 درصد است و گذر از ابلاغ‌های سنتی به ابلاغ الکترونیک یک دستاورد بسیار بزرگی برای قوه قضائیه بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی ادامه داد: یکی از توفیقات بسیار خوبی که قوه قضائیه را به الگویی برای کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی تبدیل کرده است، ابلاغ الکترونیک و دادرسی الکترونیک است.
وی با اشاره به حرکت قوه قضائیه برای جلوگیری از تشکیل پرونده‌های فیزیکی و تشکیل پرونده‌های بدون کاغذ اشاره و بیان کرد: در استان کرمان حدود 20 درصد پرونده‌ها به صورت بدون کاغذ تشکیل می‌شوند.
شوراهای حل اختلاف، دستاورد بزرگی برای قوه قضائیه بوده است
رئیس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: شوراهای حل اختلاف بازوی دستگاه قضائی هستند که در کنار قوه قضائیه خدمت بسیار بزرگی را به مردم ارائه می‌کنند و دادرسی ارزان، بدون تکلف و با متوسط زمان رسیدگی بسیار کمتر در حال ارائه خدمات به مردم هستند.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به این مطلب که بهره گیری از ظرفیت شوراهای حل اختلاف دستاورد بزرگی برای قوه قضائیه بوده است، تاکید کرد: در 11 ماهه سال جاری 207 هزار و 785 پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد و مختومه شده است.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که 44 درصد پرونده‌های قابل صلح و سازش طی سال جاری منتهی به صلح و سازش شده است، گفت: در مجموع طی 11 ماهه سال جاری 65 هزار و 862 پرونده در شوراهای حل اختلاف منتهی به صلح و سازش شده است.
جلوگیری از بیکار شدن 7500 نیروی متخصص و کارگر در استان کرمان
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه گفت: در سال 1401 در مجموع 40 جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برگزار شده است و 152 پرونده در این رابطه تشکیل، رصد و پیگیری شده است، و در مجموع 198 مصوبه برای حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصویب و اجرا شده است و از بیکاری هفت هزار و 500 نفر در این واحدهای تولیدی جلوگیری شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به اینکه حمایت از اشتغال تولید و حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر مبنای تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز تأکیدات ریاست قوه قضائیه از اولویت‌های دستگاه قضائی است، تاکید کرد: جلسات بسیار منظمی در طول سال داریم و در این نشست‌ها مشکلات فعالان اقتصادی بررسی می‌شود و علاوه بر این نشست‌ها، شخص ریاست کل دادگستری استان، رؤسای حوزه‌های قضائی و دادستان‌های استان از کارخانجات و واحدهای تولیدی بازدید و مشکلات آنها را کشف می‌کنیم و به درخواست‌های کارگران و مهندسان و متخصصان این حوزه‌ها رسیدگی می‌شود.
اعاده 880 هکتار اراضی دولت به بیت المال در سال 1401
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در راستای حفظ حقوق بیت المال دو هزار و 526 پرونده برای افراد متخلفی که به حقوق بیت المال دست درازی کرده‌اند، تشکیل شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی ادامه داد: در مجموع 880 هکتار از اراضی دولت در سال 1401 از دست سودجویان و متخلفان خارج و به بیت المال اعاده شده است که کارشناسان ارزش این اراضی را بالغ بر هزار میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.
وی اظهارداشت : تعداد افرادی که در رابطه با تضییع حقوق بیت المال تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، 1470 نفر بوده است که برای این افراد پرونده قضائی تشکیل و رسیدگی شده است.
وی با اشاره به اینکه جلوگیری از تغییر غیرمجاز کاربری اراضی نیز از سیاست‌های قوه قضائیه به شمار می‌رود، تصریح کرد: در این شورا طی سال 1401 از تغییر کاربری 323 هکتار زمین جلوگیری شده است.
عالی‌ترین مقام قضائی استان کرمان همچنین گفت: عفو معیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی با نگاه پدرانه و باشناخت عمیق ایشان از مسائل اجتماعی و براساس پیشنهاد ریاست قوه قضائیه مطرح شده است که این عفو شامل شرکت کنندگان در اغتشاشات اخیر شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی تاکید کرد: براساس معیارهای تعیین شده، شرکت کنندگان در اغتشاشات اخیر که مرتکب قتل نشده‌اند، مستقیماً با سرویس‌های جاسوسی ارتباط نداشته باشند و ایراد خسارت سنگین به بیت المال نداشته‌اند، مشمول عفو شده‌اند.
وی ادامه داد: 324 نفر در استان کرمان مشمول عفو رهبری شده‌اند که تمامی این افراد در زندان نبوده‌اند اما در مجموع پرونده‌های آنها مختومه شده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تاکید کرد: 100 درصد کسانی که در این اغتشاشات دستگیر شده و یا برای آنها پرونده سازی شده بود همه از رفتار خود پشیمان و نادم بودند و تحت تبلیغات دشمن قرار گرفته بودند که الحمدالله مشمول عفو رهبری نیز قرار گرفتند.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی عنوان کرد: سه هزار و 734 نفر از زندانیان استان مشمول عفو رهبری قرار گرفته‌اند که یک هزار و 868 نفر از زندان آزاد شده‌اند و یک هزار و 850 نفر نیز تخفیف و تقلیل مجازات قرار گرفته‌اند.
وی تاکید کرد: این اطمینان را می‌دهم که شرایط و ضوابط اعمال شده در عفو معیاری رهبری هوشمندانه و مدبرانه بود و در اعلام این عفو امنیت و آرامش جامعه همواره مد نظر قرار داشته است.
جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان به الگوی کشوری تبدیل شده است
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که چهارمین دوره جشنواره رسانه و عدالت نیز در سال جدید در استان کرمان برگزار خواهد شد، تاکید کرد: این جشنواره طی سه دوره به صورت موفق در استان برگزار شده و مورد توجه و تقدیر قوه قضائیه قرار گرفته است و به الگویی برای سایر استان‌ها نیز تبدیل شده است.
آغاز پویش به عشق امام رضا ( ع) می بخشم
رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت : پویش به عشق امام رضا ( ع) می بخشم ، نیز به مناسبت ولادت امام رضا ( ع) طرح ریزی و اجرا شده است و تا سالروز ولادت امام رضا ( ع) تلاش می‌شود از تمام ظرفیت‌های استان استفاده شود و کار جهادی برای جلب رضایت اولیای دم صورت گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی بیان کرد: انتظار و توقع این است که رسانه‌ها نیز به فرهنگ سازی پویش به عشق امام رضا (ع) می بخشم ، کمک کنند.

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/356613/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کرمان در جمع استان های برتر جذب بازدید کننده نوروزی

برنامه مسابقات هفته های بیست و هفتم تا سی ام لیگ برتر/ تاریخ دربی برگشت مشخص شد

سرانه فضای سبز منطقه 17 به بالغ بر 4مترمربع به ازای هر نفر رسید

در پردیس‌های فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 10 چه می‌گذرد؟

سیل بند جیرفت فوراً بازسازی شود

چطور وام 600میلیون تومانی مسکن بگیریم؟

آیین جمع خوانی قرآن کریم در روستای ده زیارِ کرمان + تصاویر

روایت فارس از سیل جیرفت/ از فوت سه نفر تا خسارت به اراضی کشاورزی و مناطق عشایری

روند افزایشی بستری‌های کرونا در خراسان رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: باید پاسخگوی مشکلات مردم باشیم

پورعلی‌گنجی به دیدار با مس می‌رسد

آخرین وضعیت مصدومان و محرومان مس رفسنجان برای بازی با پرسپولیس

هشدار فرماندار سیرجان در مورد بحران جدی آب در این شهرستان

کرمان در زمره 5 استان برتر جذب بازدیدکننده نوروزی قرار گرفت

امدادرسانی هلال احمر به 20 نفر در سیل جیرفت و یافتن پیکر 3 مفقودی

خدمت‌رسانی چهار ایستگاه اطلاع‌رسانی «تهران دوست داشتنی» در منطقه 21

استاندار کرمان در مناطق سیل‌زده جیرفت حضور یافت

سومین جسد مفقودی سیل جیرفت پیدا شد

حضور استاندار کرمان در مناطق سیل‌زده جیرفت

فهرج با اثار زیبای دوره ساسانی اماده پذیرایی از گردشگران

دستور استاندار کرمان برای ترمیم فوری سیل‌بند جیرفت؛ نقص زیرساخت هواشناسی مشهود است

خاطره خوش شماره 10 رحمتی از درخشش مقابل مس کرمان

طرح استقبال از بهار با چهار استقرار تا 14 فروردین ادامه دارد/ استقرار آتش‌نشانان در 175 نقطه و آماده‌باش 134 ایستگاه در 13 فروردین

برپایی نمایشگاه دستاوردهای بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار در بوستان لاله

برپایی غرفه‌های متنوع همراه با مجموعه بازی ویژه کودکان در بوستان بزرگ ولایت

احتمال رگبار باران و رعدوبرق در نیمه‌ شرقی کرمان

سومین جسد مفقودی در سیل جیرفت پیدا شد

سیلاب در جیرفت؛ 3 نفر مفقود شدند

تأکید بر تسریع پروژه‌های عمرانی منطقه 16

سیاوش طهمورث با «معرکه در معرکه» به تماشاخانه‌ ایران‌شهر می‌آید

عدم کمک مالی به کودکان کار/ همکاری منسجم قوه قضاییه، پلیس و بهزیستی کارگشا خواهد بود

دستگیری 2 قاچاقچی موادمخدر در رفسنجان

ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان

خسارت سیل به محصولات کشاورزی و منازل مسکونی روستاهای جیرفت

سومین جسد مفقودی سیل جیرفت پیدا شد/ ادامه عملیات امدادرسانی در منطقه

از پیدا شدن پیکر سومین مفقودی سیل جیرفت تا خطر جدی برای 730 خانوار بخش اسماعیلی

جشنواره نوروزی تپه‌های کنارصندل جیرفت برگزار می‌شود

آلومینیوم اراک به مصاف مس کرمان می‌رود

جشنواره نوروزی تپه‌های کنارصندل جیرفت فردا برگزار می‌شود

تصادف در راور 4 کشته به جا گذاشت

حضور نیروهای امدادی در مناطق سیل زده جنوب کرمان

سیل در جیرفت سه نفر کشته به جای گذاشت

از معرفی چغر و بدبدن‌ترین عضو حاضر در هیأت دولت تا پاسخ به ادعای دروغ‌پردازی در صدا و سیما

وقوع سیل در جیرفت؛ 3 نفر مفقود شدند/پیکر جسد 2 مفقودی پیدا شد

تاکید رئیس کل دادگستری استان کرمان بر تعیین تکلیف پروندهای مُسن

150تور از قنات گوهرریز جوپار بازدید کرده‌ است

آغاز برداشت هندوانه نوبرانه در رودبار جنوب

کشف میلیاردی ظروف قاچاق کریستال در لرستان

سیل در جیرفت؛ 3 نفر ناپدید شدند / جسد 2 مفقودی پیدا شد

جسد 3 مفقود شده در سیل جیرفت پیدا شد + تصویر