کرمان رصد
محموله 30 میلیارد ریالی داروی احتکار شده در کرمان کشف شد
سه شنبه 23 شهريور 1400 - 19:22:11
کرمان رصد -

کرمان رصد


گروه استان‌ها - فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف محموله داروی احتکاری در کرمان خبر داد و گفت: این محموله شامل 325 قلم دارو به ارزش 30 میلیارد ریال است. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در جمع خبرنگاران از کشف محموله سنگین داروی احتکاری در استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: طرح شناسایی باندهای توزیع دارو خارج از شبکه و داروی قاچاق در استان کرمان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی با جدیت در رده‌های مختلف نیروی انتظامی در حال انجام است.
وی با اشاره به کشف محموله 30 میلیارد ریالی داروی احتکار شده توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی کرمان گفت: مقادیر زیادی دارو در انباری که منزل مسکونی بوده، نگهداری می‌شد که با هماهنگی قضایی انجام شده همکاران ما نسبت به بازرسی از این مکان اقدام کردند.
فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه از این انبار قریب 325 قلم دارو شامل 425 هزار دانه داروی مختلف کشف و ضبط شده است ادامه داد: در برآورد اولیه قریب 30 میلیارد ریال ارزش این داروها است.
وی با اشاره به اینکه محل نگهداری این داروها از نظر شرایط نگهداری دارو استاندارد نبود افزود: این داروها در یخچالی که محل نگهداری مواد غذایی بود نگهداری می‌شد و سایر ضوابط نگهداری و انبارداری دارو نیز انجام نشده بود.
سردار ناظری با بیان اینکه در ارتباط با این پرونده دو نفر بازداشت شدند گفت: این پرونده در موارد مختلفی چون توزیع خارج از شبکه، داروی قاچاق و عدم رعایت استانداردهای انبارداری دارو در حال بررسی بوده و پرونده در اختیار مراجع قضائی است.
وی با بیان اینکه بخشی از این داروها مخدر بودند ادامه داد: در برخی از شیشه‌ها، مواد مخدری شبیه متادون نگهداری می‌شد که نوع آن در حال بررسی است.
گلایه استاندار کرمان از گرانی و بازار سیاه دارو در استان/ دستگاه‌های نظاتی ورود کنند2 باند قاچاق دارو و زمین‌خواری در استان کرمان منهدم شد/ دستگیری 69 سارق و 35 مال‌خر فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه هر داروخانه انباری دارد ولی این انبار تابع ضوابط خاصی است که در این پرونده رعایت نشده بود گفت: داروخانه‌ها باید لیست اقلام دارویی موجود در انبارها خود را در سامانه ثبت کنند و نحوه توزیع دارو نیز اهمیت زیادی دارد که در این پرونده در حال بررسی است.
وی با بیان اینکه نیروهای انتظامی استان کرمان تمامی هم و غم خود را برای شناسایی کسانی گذاشتند که در این شرایط سخت کرونایی مبادرت به قاچاق دارو می‌کنند افزود: دارو با جان انسان‌ها در ارتباط است و پلیس با توزیع خارج از شبکه با تمام توان برخورد می‌کند.
انتهای پیام/511/ی

http://www.kerman-online.ir/fa/News/224798/محموله-30-میلیارد-ریالی-داروی-احتکار-شده-در-کرمان-کشف-شد
بستن   چاپ