کرمان رصد
استاندار کرمان:
تعهدات دستگاه‌های اجرایی کرمان جدی تر دنبال شود
شنبه 8 خرداد 1400 - 22:53:08
خبرگزاری مهر
کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با تاکید بر اینکه تعهدات دستگاه‌ها باید جدی تر دنبال شود، گفت: دستگاه‌ها نباید به فکر تغییر دولت باشند چرا که تعهداتشان با تغییر دولت نیز پایدار است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی زینی وند عصر شنبه در کارگروه اشتغال استان کرمان با اشاره به اینکه منبع قابل استناد آماری ما در کشور، مرکز آمار ایران است، بیان داشت: برای ایجاد شغل می‌توان به سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی استناد کرد از طرف دیگر هزاران شغل در استان ایجاد شده منتها در سامانه رصد وزارت کار ثبت نشده است.
وی با بیان این مطلب که تعهدات دستگاه‌ها در استان باید جدی تر دنبال شود، ابراز داشت: برخی آمارهای ارائه شده مرکز آمار ایران با آمار استان کمی مغایرت دارد به عنوان مثال آمار کشور در یک بخش ممکن است که پایین باشد اما در عین حال در استان این آمار بالاتر است که باید بررسی شود دلیل این مسئله چیست.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه سهم جذب اعتبارات، سهم مناسبی نبوده از طرف دیگر تعهد اشتغال خود را انجام داده‌ایم، بیان داشت: چند نهاد همانند کمیته امداد، بهزیستی و بسیج سازندگی داریم که توانایی اشتغالزایی ارزان قیمت را دارند.
وی ادامه داد: باید یک جلسه اقتصاد مقاومتی با بانک‌ها و دستگاه‌ها اصلی گذاشته شود، چارچوب اصلی تعریف و هر بانک عاملی با دستگاه‌ها مرتبط، پرونده‌های اشتغالزایی را پیگیری و جذب کنند. دستگاه‌ها نباید به فکر تغییر دولت باشند چراکه تعهدات دستگاه‌ها با تغییر دولت نیز پایدار است.
زینی وند با اشاره به اینکه در بحث تعهد اشتغالزایی استان، زیر تعهد اعلامی برای استان، قابل پذیرش نیست، عنوان کرد: سال 1400 قطعاً شاهد بهتر شدن شرایط خواهیم بود چراکه دولت تازه نفس خواهد آمد. کرونا هم با واکسیناسیون، تضعیف خواهد شد لذا اتفاقات خوبی نسبت به سال گذشته خواهیم داشت.
وی با بیان این مطلب که یک جلسه اختصاصی باید جهت تعریف ساز و کار برای ثبت اشتغالزایی دستگاه‌ها ایجاد و آن را ابلاغ کرد، افزود: باید زمینه‌ای فراهم شود که هر شغلی که در سامانه رصد ثبت شود، قابل پیگیری هم باشد.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه سهم هر شهرستان در میان همه بخش‌ها برای اشتغالزایی مشخص و فرمانداران جلسات مربوطه را در این زمینه تشکیل دهد، ابراز داشت: معین‌های اقتصادی نیز در این زمینه چنانچه اشتغالزایی ایجاد می‌کنند، دستگاه‌های مربوطه با معین‌ها ارتباط گزفته و اشتغالزایی ها را در سامانه ثبت کنند.
وی با بیان این مطلب که در برخی از بخش‌ها ظرفیت و حرص ایجاد شغل نسبت به برخی بخش‌ها بیشتر است، عنوان کرد: در بحث شرکت‌های دانش بنیان رتبه ما خوب نیست و باید تمرکز بیشتری در این زمینه داشته باشیم.
زینی وند با اشاره به اینکه در بخش خدمات نیز شرایط مناسبی نداریم و دستگاه‌های مربوطه باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند، اضافه کرد: در زمینه مشاغل خرد نیز باید توجه بیشتری شود چرا که می‌تواند اثرات و خروجی خوبی در سطح جامعه داشته باشد.

http://www.kerman-online.ir/fa/News/206723/تعهدات-دستگاه‌های-اجرایی-کرمان-جدی-تر-دنبال-شود
بستن   چاپ