کرمان رصد
وضعیت شیوع کرونا در کرمان نگران کننده است/ احتمال ورود پیک جدید کرونا در استان
شنبه 8 خرداد 1400 - 21:33:53
کرمان رصد -

کرمان رصد


گروه استان‌ها- وضعیت شیوع کرونا در کرمان نگران کننده است و بعد از استان هرمزگان بیشترین تعداد استان‌های قرمز کشور را به خود اختصاص داده است. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، بر طبق آخرین آمار رنگ بندی کشور در حال حاضر 13 شهرستان کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که در این بین استان‌های جنوبی کشور با 12 شهرستان قرمز بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند و در این میان سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک از استان کرمان بعد از استان هرمزگان بیشترین تعداد استان‌های قرمز کشور را به خود اختصاص داده است.
فوتی‌های کرونا در استان کرمان از مرز 2900 نفر گذشت
براساس آخرین آمار وضعیت کرونا در استان کرمان موارد بستری قطعی کرونا در حال حاضر در بیمارستان‌های استان کرمان 422 مورد است که به تفکیک 252 نفر در کرمان، 14 نفر در رفسنجان ، 89 نفر در جیرفت ، 7 نفر در بم و 60 نفر در سیرجان بستری‌ هستند.
در 24 ساعت گذشته 88 نفر بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری شدند که با این تعداد، کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا به 20 هزار و 889 نفر رسیده و با فوت هفت بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان مجموع فوتی‌های کرونایی در استان به 2 هزار و 902 نفر رسیده است.
به گزارش تسنیم در حال حاضر از 23 شهرستان استان کرمان، سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز کرونایی، 9 شهرستان بافت، بردسیر، رفسنجان، رودبار جنوب، زرند، قلعه‌گنج، کرمان، کهنوج و منوجان در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
علی زینی‌وند استاندار کرمان با اشاره به همجواری با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان اظهار داشت: طبیعی است که استان کرمان نخستین استان متاثر از افزایش بیماری در این دو استان باشد.
وی با اشاره به تغییر رنگ سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک به رنگ قرمز بیان کرد: وضعیت بسیار نگران کننده است و از آنجا که واکسیناسیون کرونا در ایران کامل نشده و تا شهریورماه به واکسیناسیون عمومی می‌رسیم، اگر سطح مبتلایان در ایران بالا رود حتماً با افزایش مرگ و میر مواجه خواهیم بود.
استاندار کرمان با بیان اینکه احتمالا تا دو هفته آینده وارد پیک جدید کرونا شویم و برخلاف دوره‌های گذشته، کرمان جزو استان‌های اول خواهد بود گفت: فرمانداران کنترل ورودی‌های بین استانی از سمت سیستان و بلوچستان و هرمزگان را با شدت انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه تبلیغات انتخابات باید به سمت فضای مجازی برده شود افزود: فرمانداران با پیش‌فرض شیوع پیک پنجم برای انتخابات برنامه‌ریزی کرده و تمهیدات لازم را انجام دهند.
ممنوعیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خردادماه
محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز با بیان اینکه شیوه نامه مخصوص تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری توسط ستاد ملی کرونا اعلام شده اظهار داشت: شیوه نامه انتخابات شوراهای اسلامی به زودی اعلام خواهد شد.
وی به ممنوعیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خردادماه اشاره کرد و گفت: از ساعت 12 ظهر چهارشنبه 12 خردادماه تا ساعت 12 ظهر دوشنبه 17 خرداد تردد خودروهای شخصی بین استان‌های کشور فارغ از رنگ بندی ممنوع است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه در تعطیلات پیش رو تردد بین شهرهای استان مشمول این طرح نبوده و تابع طرح هوشمند محدودیت‌ها مبنی بر رنگ بندی کرونایی است.
آمار کرونا در ایران| فوت 173 نفر در 24 ساعت گذشتهکرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان آمریکایی از 34 میلیون نفر + جدول تغییراتجدیدترین اخبار کرونا در ایران|رشد 16درصدی تعداد بستری‌ها در یک‌روز/ تغییر وضعیت مناطق مرکزی کشور/ احتمال قرنطینه "سرپل ذهاب" + نقشه و نمودار حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه بیماران بستری در بیمارستان‌های استان کرمان در شب گذشته به 820 بیمار بستری رسیده است اظهار داشت: پنج درصد این آمار مربوط به حوزه علوم پزشکی کرمان است و تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان‌های کرمان، ساکنین منطقه جنوب و شرق استان هستند.
وی با بیان اینکه از 203 بیمار بستری در بیمارستان افضلی‌پور کرمان 53 نفر مربوط به جیرفت، بم و سیرجان است گفت: سه شهر با وضعیت قرمز داریم که دو استان همجوار ما وضعیت نامناسبی دارند و وضعیت شهرستان‌های جنوبی ما در معرض خطر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه‌‌ استان سیستان و بلوچستان شیب صعودی قابل توجهی دارد و در هرمزگان نیز وضعیت بستری کرونا خوب نیست بیان کرد: امیدواریم وضعیت جنوب استان مشابه سال گذشته نشود.
انتهای پیام/511/ز

http://www.kerman-online.ir/fa/News/206660/وضعیت-شیوع-کرونا-در-کرمان-نگران-کننده-است--احتمال-ورود-پیک-جدید-کرونا-در-استان
بستن   چاپ