کرمان رصد
استاندار: وضعیت کرونا در کرمان نگران کننده است
شنبه 8 خرداد 1400 - 14:25:43
ایرنا - کرمان
کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان بسیار نگران کننده است گفت: بیمارستان ها باید آمادگی خود را افزایش دهند و دستگاه های اجرایی، نیروهای مسلح و همه فرمانداران آمادگی لازم را باید داشته باشند.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: همانطور که از هفته گذشته قابل پیش بینی بود به دلیل همجواری استان کرمان با استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان که شرایط افزایشی بیماری کرونا دارند، وضعیت ما شکننده باشد که این اتفاق افتاد و سه شهرستان قرمز استان در معرض تردد و مراوده با این استان ها هستند.
وی تصریح کرد: به لحاظ شهرستان های قرمز ما پس از هرمزگان و خوزستان قرار داریم که نگران کننده است و نگرانی ما از آنجا بیشتر ناشی می شود، کشور انگلستان که ویروس انگلیسی را کنترل کرده بود، سطح ویروس هندی کرونا در این کشور افزایش پیدا کرده است.
استاندار کرمان ادامه داد: هر چند در این کشور به لحاظ واکسیناسیون وضعیت مرگ و میر کنترل شده اما ممکن است ما در شهریورماه به سطح کشورهای دیگر در واکسیناسیون برسیم که اگر پیکی که در هند و کشورهای دیگر وجو دارد و مواردی که در برخی استان ها دارد بروز می کند، حتما افزایش مرگ و میر خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: احتمال دارد طی 2 هفته آینده کل کشور وارد پیک جدید بشود و باید ورودی های بین استانی به ویژه از سمت سیستان و بلوچستان و هرمزگان توسط فرمانداران به شدت کنترل شود.
زینی وند با اشاره به بحث انجام تبلیغات انتخابات پیش رو اظهار داشت: نیروی انتظامی و فرمانداران به صورت جدی تر باید ورود پیدا کنند و برخی اخبار در مورد تبلیغات نامزدها در تالارها داریم که باید رعایت کنند و به شدت از چنین تجمعاتی جلوگیری شود، که در صورت تخلف آنها را به مرجع قضایی معرفی می کنیم.
وی بیان کرد: باید تبلیغات را در بستر فضای مجازی ببریم و فرمانداران خودشان را برای بدترین سناریو جهت برگزاری انتخابات و شعب اخذ رای را برای برگزاری در پیک پنجم کرونا آماده کنند.
استاندار کرمان تصریح کرد: برای برگزاری انتخابات دستورالعمل هایی وجود دارد که دستگاه های ذیربط باید به صورت جدی و بدون مضایقه آن را انجام دهند.
سه شهرستان کرمان در وضعیت قرمز قرار دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: در حال حاضر سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و شهرهای بافت، بردسیر، رفسنجان، رودبار، زرند، قلعه گنج، کرمان، کهنوج و منوجان نیز در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار گرفته اند.
محمد صادق بصیری افزود: از ساعت 12 ظهر چهارشنبه 12 خرداد تا ساعت 12 ظهر دوشنبه 17 خرداد تردد خودروهای شخصی بین استان های کشور فارغ از رنگ بندی ممنوع است و پلیس راهور از طریق سیستم هوشمند کنترل می کند و تردد بین شهرستان ها نیز تابع محدودیت های هوشمند قرار دارد.
وی بیان کرد: شرایط نشان می دهد که وضعیت کرونا در استان بسیار شکننده است و مسئولان شهرستان های قرمز و نارنجی باید تدابیر شدید ویژه و پیشگیرانه اتخاذ کنند.
بصیری با اشاره به موعد تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: شیوه نامه مخصوص تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری توسط ستاد ملی کرونا اعلام شده و رعایت نکردن آن تخلف است و شیوه نامه انتخابات شوراهای اسلامی نیز به زودی اعلام خواهد شد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا کرمان علی زینی وند محدودیت های کرونا

http://www.kerman-online.ir/fa/News/206612/استاندار--وضعیت-کرونا-در-کرمان-نگران-کننده-است
بستن   چاپ