کرمان رصد
مدیرکل گمرکات استان کرمان اعلام کرد
رشد 123 درصدی ارزش صادرات استان کرمان در اردیبهشت امسال
پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 09:20:45
ایسنا - اقتصادی
کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل گمرکات استان کرمان گفت: صادرات استان کرمان در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 123 درصد افزایش داشته است .

"محمدرضا قادر" امروز ششم خردادماه اظهار کرد: میزان صادرات گمرکات استان کرمان در اردیبهشت ماه امسال 63 هزار و 263 تن و به ارزش بیش از 135 میلیون دلار بوده که این مقدار از نظر ارزشی 123 درصد و از نظر وزنی 208 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
وی از کشورهای چین،هند، آلمان، عراق، ترکیه، امارات متحده عربی، ایتالیا و روسیه به عنوان کشورهای هدف صادرات استان کرمان نام برد و افزود: پسته و مغز پسته، مصنوعات مسی، مس به صورت شمش، فرآورده های نفتی و فرومولیبدن عمده محصولات صادراتی استان کرمان هستند.
قادر با اشاره به واردات بیش از 38 میلیون و 158 هزار دلاری واردات انجام شده از ابتدای سال جاری در گمرکات استان کرمان گفت: عمده کالاهای وارداتی استان کرمان شامل اجزا و قطعات خودرو، سایر اقلام وارداتی، اجزا و قطعات مودم، لوازم صنعتی و برقی و اجزا و قطعات منفصله کامیون بوده است.
مدیرکل گمرکات استان کرمان بیان کرد: کالاهای وارداتی از کشورهای چین، انگلستان، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی، هندوستان، مالزی، آلمان، اسپانیا و ایتالیا وارد شده است .
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/fa/News/206316/رشد-123-درصدی-ارزش-صادرات-استان-کرمان-در-اردیبهشت-امسال
بستن   چاپ