کرمان رصد
مدیرکل ورزش: کرمان استان پنجم کشور در پرداخت تسهیلات کرونا شد
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 07:29:05
ایرنا - کرمان
کرمان رصد - کرمان - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه دولت در شرایط کرونا از ورزش حمایت کرد گفت: این استان در ردیف پنج استان برتر کشور در پرداخت تسهیلات کرونا به مجموعه‌های ورزشی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، میثم پاریزی شامگاه سه شنبه در حاشیه گردهمایی روسای ادارت ورزش و جوانان شهرستان های استان کرمان افزود: تاکنون 570 پرونده در قالب 644 نفر با اعتبار 11 میلیارد تومان تسهیلات به باشگاه داران آسیب‌دیده از شیوع بیماری کرونا پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه نزدیک به یکهزار و 400 باشگاه در استان داریم اظهار داشت: اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان در حوزه های گوناگون حائز رتبه های برتر کشوری شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: این جایگاه‌های برتر استان کرمان به ویژه در بحث همگانی رتبه سوم و در روابط عمومی رتبه برتر کشور را کسب کرده که قابل تحسین است.
220 خانه ورزش روستایی در کرمان احداث شد
وی اضافه کرد: تاکنون 220خانه ورزش روستایی در این استان تجهیز شده که طی 2 ماه آینده 70 خانه دیگر نیز به این میزان افزوده می‌شود. 
پاریزی با اشاره اینکه طی 2 سال گذشته بیش از 160 هزار فضای ورزشی در استان افتتاح شده، افزود: این در حالی است که کل سرانه فضای ورزشی ساخته شده در استان از ابتدای تاسیس از سوی سازمان تربیت بدنی و وزارت، حدود یک میلیون متر مربع بوده که در مقایسه با این رقم طی 2 سال اخیر، رشد بسیار چشمگیر و خوبی بوده است.
وی همچنین به روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها تأکید کرد: باید از سالن های چند منظوره، یکی را برای تقویت رشته های انفرادی اختصاص دهید تا باعث افزایش ظرفیت در کشف و پرورش استعداد ها شود.
وی بیان داشت: استان کرمان بیش از 80 تیم ورزشی در لیگ های کشوری دارد که از این میزان بیش از 45 رشته ورزشی در سطح لیگ های برتر قرار گرفته و این رقم نسبت به سایر استان ها از جایگاه خوبی برخوردار شده است.
ورزشکاران کرمانی چهار سهمیه پاراالمپیک کسب کردند
مدیرکل ورزش وجوانان استان کرمان افزود: با توجه به نزدیک شدن به مسابقات المپیک وپارالمپیک 2021 توکیو، چهار سهمیه برای استان کرمان کامل شده است.
وی اظهار داشت: این سهمیه‌ها برای رشته های تیراندازی با کمان، پرتاب با نیزه، دومیدانی و وزنه برداری تعلق گرفته و در این زمینه امیدواریم چهار سکوی برتر برای کشور و استانمان به‌دست آید.
پاریزی تصریح کرد: استان کرمان ظرفیت های استثنائی و خوبی در حوزه ورزش دارد که امیدواریم با هدفمند شدن بودجه باشگاه های صنعتی و با ظرفیت های بومی سراسر استان، شرایط خوبی برای ورزش خود رقم بزنیم.
برچسب‌ها
ویروس کرونا کرمان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان وزنه برداری دولت

http://www.kerman-online.ir/fa/News/206099/مدیرکل-ورزش--کرمان-استان-پنجم-کشور-در-پرداخت-تسهیلات-کرونا-شد
بستن   چاپ