کرمان رصد
تجهیز 300 خانه ورزش روستایی در استان کرمان
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 02:19:42
کرمان رصد -

کرمان رصد


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، میثم پاریزی مدیرکل ورزش وجوانان استان کرمان در گردهمایی روسای ادارت ورزش و جوانان شهرستان‌های استان کرمان به بیان گزارشی در خصوص وضعیت ورزش و جوانان استان کرمان پرداخت و گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در حوزه‌های گوناگون حائز رتبه‌هایی شده است، به ویژه در بحث همگانی رتبه سوم و در روابط عمومی رتبه برتر کشور را کسب کرده ایم که این قابل تحسین است.
او با اشاره اینکه طی 2 سال گذشته بیش از 160 هزار فضای ورزشی در استان افتتاح شده، افزود: این در حالی است که کل سرانه فضای ورزشی ساخته شده در استان از ابتدای تاسیس از سوی سازمان تربیت بدنی و وزارت، حدود یک میلیون متر مربع بوده که در مقایسه با این رقم طی 2 سال اخیر، رشد بسیار چشمگیر و خوبی بوده است.
پاریزی بیان داشت: از استان کرمان بیش از 80 تیم ورزشی در لیگ‌های کشوری داریم که بیش از 45 رشته ورزشی در سطح لیگ‌های برتر قرار گرفته که این رقم نسبت به سایر استان‌ها از جایگاه خوبی برخوردار شده است.
او با اشاره به اینکه تاکنون 220 خانه ورزش روستایی در سراسر استان تجهیز شده، تصریح کرد: طی 2 ماه آینده نیز، 70 خانه ورزش روستایی دیگر تجهیز می‌شود که جمعاً این میزان را به حدود 300 خانه ورزش روستایی می‌رساند که آمار قابل قبولی است.
پاریزی با بیان اینکه قریب به هزار و 400 باشگاه در استان داریم، گفت: تاکنون 570 پرونده در قالب 644 نفر با اعتبار 11 میلیارد تومان تسهیلات به باشگاه داران متضرر از شیوع بیماری کرونا پرداخت شده که در این زمینه، استان کرمان جزو 5 استان برتر پرداخت تسهیلات بوده است.
مدیر کل ورزش وجوانان استان کرمان افزود: با توجه به نزدیک شدن به مسابقات المپیک وپارالمپیک 2021 توکیو، 4 سهمیه برای استان کرمان فیکس شده که برای رشته‌های تیراندازی با کمان، پرتاب با نیزه، دومیدانی و وزنه برداری تعلق گرفته و امیدواریم این چهار سهمیه، چهار سکوی برتر برای کشور و استانمان باشد.
پاریزی تصریح کرد: استان کرمان ظرفیت‌های استثنائی و خوبی در حوزه ورزش دارد که امیدواریم با هدفمند شدن بودجه باشگاه‌های صنعتی و با ظرفیت‌های بومی سراسر استان، شرایط خوبی برای ورزش رقم بزنیم.
او در بخش دیگری از سخنانش به روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها تأکید کرد: باید از سالن‌های چند منظوره، یکی را برای تقویت رشته‌های انفرادی اختصاص دهید تا باعث افزایش ظرفیت در کشف و پرورش استعداد‌ها شود.
انتهای پیام/ب

http://www.kerman-online.ir/fa/News/205843/تجهیز-300-خانه-ورزش-روستایی-در-استان-کرمان
بستن   چاپ