کرمان رصد
لزوم انجام طرح طبقه بندی در معادن دولتی و خصوصی کوهبنان
پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 - 06:28:13
کرمان رصد -

کرمان رصد


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، جلسه کمیسیون کارگری با حضور فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران معادن پابدانای جنوبی و چشمه پودنه، نمایندگان کارگری معادن، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس ادارات کار، فنی و حرفه‌ای و معاون فرماندار در محل دفتر فرماندار کوهبنان برگزار شد.
حسین سالاری فرماندار شهرستان کوهبنان در این نشست گفت: باید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها مزین شده برای ارتقای تولید و حمایت از تولید داخلی گام برداریم.
او افزود: جا دارد طرح طبقه بندی در معادن دولتی و خصوصی شهرستان انجام شود تا کارگران با رضایت خاطر در خط مقدم تولید گام بردارند.
سالاری بیان داشت: تلاش شود با رعایت کامل مسائل بهداشتی در سرویس ایاب و ذهاب و محل کار، ابتلای کارگران به ویروس کرونا روز به روز کاهش داشته باشد.
رئیس کمیسیون کارگری کوهبنان تاکید کرد: با راه اندازی کارگاه‌ها و افق‌های جدید زمینه برای جذب کارگران فراهم شده که باید در ابتدا جذب نیروی کاری در معادن از نیرو‌های بومی شهرستان باشد و در ادامه از متقاضیان سایر نقاط استفاده شود.
او افزود: مدیر عامل و دست اندرکاران چشمه پودنه هم تثبیت اشتغال و هم جذب نیروی جدید داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
محسن سیف الهی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوهبنان نیز گفت: چشمه پودنه و پابدانای جنوبی از جمله معادن خصوصی بخش طغرالجرد شهرستان هستند که حقوق و مزایا را به وقت پرداخت می‌کنند و مطالباتی به کارگران ندارند.
اوافزود: قرار شد طرح طبقه بندی کارگران معادن خصوصی پس از بررسی مشاغل به منظور ایجاد انگیزه بیشتر و افزایش تولید انجام شود.
سیف الهی بیان داشت: تقدیر و تشکر از کارگران در معدن پابدانای جنوبی به خوبی انجام‌ می شود لذا شاهد افزایش تولید در این معدن هستیم.
او تاکید کرد: تجهیزات فردی هم به وقت در معادن چشمه پودنه و پابدانای جنوبی در اختیار کارگران قرار می‌گیرد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوهبنان تصریح کرد: ایمنی هم در این دو معدن رضایت بخش است و البته طرح طبقه بندی باید به صورت دقیق انجام شود تا حق و حقوق کارگران به صورت دقیق و شفاف تبیین شود.
سرهنگ صمدالله ترابی فرمانده انتظامی کوهبنان هم گفت: امسال سه مورد تجمع کارگری داشتیم که این مهم در معادن 12- 14 و هشونی غربی صورت گرفته است.
او افزود: باید قیمت واگن‌های ذغال در تمام معادن به صورت یکسان باشد و هر سه ماه یک بار جلسه تعامل بین مدیران معادن همجوار به منظور رفع مشکلات کارگری برگزار شد.
سرهنگ ترابی بیان داشت: تفاوتی بین حقوق و مزایای کارگران معادن و نماینده آنان نباید باشد که زمینه برای نارضایتی کارگران فراهم شود تا آنان با دلگرمی بیشتر در عرصه تولید گام بردارند.
او افزود: باید پیگیر سرویس ایام و ذهاب مناسب برای جابجایی کارگران معادن باشیم و تلاش کنیم با پیگیری، حقوق و مزایای رانندگان هم مانند کارگران افرایش یابد.
سرهنگ ترابی تصریح کرد: در حال حاضر، هم و غم مقام معظم رهبری توجه به قشر کارگری است که این مهم بر افزایش تولید و کوتاه کردن دست بیگانگان موثر است.
انتهای پیام/ب

http://www.kerman-online.ir/fa/News/204259/لزوم-انجام-طرح-طبقه-بندی-در-معادن-دولتی-و-خصوصی-کوهبنان
بستن   چاپ