کرمان رصد
در راستای مسئولیت اجتماعی؛
بیش از 3 میلیارد ریال تجهیزات بهداشتی و درمانی به علوم پزشکی کرمان اهدا شد
سه شنبه 28 ارديبهشت 1400 - 17:41:26
ایسنا - اقتصادی
کرمان رصد - ایسنا/کرمان در راستای مسئولیت اجتماعی و از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران بیش از 380 میلیون تومان تجهیزات بهداشتی و درمانی به حوزه سلامت استان کرمان اهدا شد.

دکتر"مرتضی هاشمیان" معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان امروز 28 اردیبهشت ماه در حاشیه تحویل تجهیزات پزشکی بانک مهر ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان یک میلیون و 400 هزار نفر است و پشتیبان دیگر دانشگاه های استان هم هستیم و اگر درمان های پیشرفته بخواهند، آنها را هم پوشش می دهیم.
وی افزود: با شیوع کرونا همه بخش های دانشگاه علوم پزشکی تحت تاثیر قرار گرفت اما فعالیت ویروس بارز نبود زیرا در کشور چهار پیک و در کرمان سه پیک داشتیم و حتی در فروردین ماه امسال هم آمار ما برخلاف آمار کشور، بالاتر نرفت.
هاشمیان تصریح کرد: اما شیب آمار مبتلایان ما کندتر از شیب نزولی دیگر دانشگاه ها است و در حال حاضر حدود 716 بیمار در استان کرمان بستری هستند.
"حسین خزاعی" مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمان هم در این نشست گفت: در استان کرمان 14 شعبه و منابع ما در قرض الحسنه سهم مطلوبی دارد اما چون استانی کمتر برخوردار در حوزه کاری ما است، باید خیرین را به میدان آورد تا فرهنگ قرض الحسنه جا بیفتد.
خزاعی با بیان اینکه در یکسال اخیر منابع ما نسبت به سال 98 حدود 70 درصد رشد داشته، افزود: در راستای مسئولیت های اجتماعی بانک 500 خانه روستایی بیمه شد و امسال بخشی از وجه التزام ما در حوزه درمان است که طی قرارداد با وزرات بهداشت بیش از 15 هزار قلم کالای پزشکی به ارزش 13 میلیارد تومان به مراکز درمانی اهدا می شود.
وی گفت: چهار قلم کالا در حوزه پیشگیری و درمان اعم از دستگاه اکسیژن، تب سنج لیزری و دستگاه ضدعفونی کننده تهیه شده که در طرح شهید سلیمانی تقدیم دانشگاه می شود ضمن اینکه تفاهم نامه ای تنظیم شده تا تسهیلات قرض الحسنه در اختیار پرسنل درمان قرار بگیرد.
خزاعی در پایان، سهم استان کرمان از این بسته ها را 229 دستگاه پالس اکسیمتر، 229 تب سنج، 38 دستگاه ضدعفونی کننده هوا و 37 کپسول اکسیژن برای 5 دانشگاه استان دانست که ارزش آن 380 میلیون تومان‌ است.
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/fa/News/203995/بیش-از-3-میلیارد-ریال-تجهیزات-بهداشتی-و-درمانی-به-علوم-پزشکی-کرمان-اهدا-شد
بستن   چاپ