کرمان رصد
بررسی مسائل و مشکلات پروژه‌های عمرانی راور
پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400 - 04:22:09
کرمان رصد -

کرمان رصد


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مسائل و مشکلات پروژه‌های عمرانی راور با حضور اژدری فرماندار این شهرستان در دفتر موسوی معاون عمرانی استاندار در زمینه‌های مختلف بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.
مالک اژدری فرماندار راور در این جلسه به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته پرداخت و ساخت راه ها، آسفالت معابر روستایی، لایروبی و بهسازی 45 قنات در روستاها، انجام روشنایی ورودی 90 درصد از روستاها، برق رسانی و نصب آنتن، آغاز ساخت پل کالیشور (محور راور-مشهد)، آسفالت و بهره برداری از دو نقطه از باند دوم راور- چترود، ساخت و تکمیل 4 مدرسه و سالن ورزشی و چند واحد تجاری و 70 در صد پیشرفت در 3مدرسه درحال ساخت آموزش وپرورش را برخی از این اقدامات برشمرد.
او آغاز ساخت خانه جوان (ورزش و جوانان)، ساخت و تکمیل ساختمان اداره ثبت و احوال (آماده افتتاح)، احداث چند بند آبخیزداری (گوجهر، طاشک) هفت هزار گورآب در غرب شهر راور، بذرکاری و نهال کاری در عرصه‌های منابع طبیعی، لایروبی رودخانه ها، ساخت، نصب و راه اندازی دو سیستم پایش کیفیت هوا و سیستم لرزه نگاری در راور، ساخت چندین مخزن بتنی آب شرب همراه با لوله گذاری و حفر چند حلقه چاه آب شرب در روستاها، تکمیل مجتمع آبرسانی حرجند، ساخت قریب به دو هزار واحد مسکونی (زلزله) در روستا‌های بخش کوهساران و بخش مرکزی و شهر راور، راه اندازی و فعالیت چند معدن سرب و روی و مس و... با ایجاد اشتغال جوانان، را از دیگر این اقدامات عنوان کرد.
اژدری افزود: پرداخت تسهیلات و راه اندازی چند واحد دام سبک صنعتی و چند کارگاه قالی بافی، تکمیل ساختمان اورژانس و چند واحد درمانی در روستا‌ها و تجهیز بیمارستان راور، تکمیل سد قطروئیه و آغاز عملیات انتقال آب سد به راور، راه اندازی کوره شماره یک کارخانه فولاد در ماه گذشته و تولید اولین محصول کارخانه فولاد در چند روز آینده گوشه‌ای از خدمات به مردم شهرستان راور طی دو سال گذشته است.
او به بارندگی و تند باد هفته قبل و خسارت بالا به بخش کشاورزی (آسیب به باغات، قنوات، زمین‌های زراعی و...)، دام، زیرساخت‌های برق و آب و... اشاره کرد و خواستار جبران خسارت به ویژه در بخش‌های کشاورزی و دامداران شد.
اژدری با اعلام اینکه هم اکنون انتقال برق به 4 روستا در بخش کوهساران در حال انجام است، از شرکت برق شمال و ارتباطات خواست: هر چه سریع تر این مشکل مرتفع شود.
انتهای پیام/ب

http://www.kerman-online.ir/fa/News/203240/بررسی-مسائل-و-مشکلات-پروژه‌های-عمرانی-راور
بستن   چاپ