کرمان رصد

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

کرمان رصد - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

کرمان رصد - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

کرمان رصد - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

کرمان رصد - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

کرمان رصد - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

کرمان رصد - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

کرمان رصد - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

کرمان رصد - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

کرمان رصد - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

کرمان رصد - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

کرمان رصد - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

کرمان رصد - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

کرمان رصد - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

کرمان رصد - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

کرمان رصد - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

کرمان رصد - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

کرمان رصد - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

کرمان رصد - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

کرمان رصد - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

کرمان رصد - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

کرمان رصد - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

برگزاری یادواره شهیده زهرا افضلی در ده زیار کرمان

300 خانه تاریخی در اهواز وجود دارد/اغلب خانه ها در معرض تخریب

آموزش حضوری اولویت استان کرمان است

زلزله‌های دیروز به بناهای تاریخی استان کرمان خسارتی وارد نکرده است

صرفه جویی آب روی کاغذ/ زنگ خطر کرونایی در استان کرمان

برگزاری اولین سالگرد شهیده مدافع سلامت «زهرا حسن‌رمضانی» در رفسنجان

6 میلیارد ریال کتاب از نویسندگان جنوب کرمان خریداری شد

غبارروبی گلزار شهدای پلدختر توسط طلاب خواهر

تعطیلی موقت موزه گنجعلیخان کرمان به علت تعمیرات

طرح «صاروج پارس» برگرفته از نقوش «مسجد جامع» و «کلوت‌های شهداد»

گردشگران هندی برای درمان به کرمان می‌آیند

مدرسه سازی، زیربنایی ترین عامل توسعه جامعه است

تکمیل 310 پروژه نیمه تمام آموزشی باقیمانده از ده سال پیش در استان کرمان به همت خیران در سه سال اخیر

افزایش آمادگی در شرایط بحران در دستور کار باشد

93 درصد دانش آموزان کرمان تاکنون واکسینه شده اند

علی دهکردی: حاتمی‌کیا برای تولید «از کرخه تا راین» از جان مایه گذاشت

«وقت چیغ انار» در شب‌های سیاه تالین

حاتمی‌کیا برای تولید «از کرخه تا راین» از جان مایه گذاشت

جشنواره زعفران یک هفته به تعویق افتاد

پایش پشت‌بام بنا‌ها و خانه‌های بافت تاریخی یزد

93 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 سال کرمان علیه کرونا واکسینه شده‌اند

بافت‌ تاریخی میبد جان گرفت

93 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 سال کرمان علیه کرونا واکسینه شدند

تصویری از محمدرضا گلزار در لباس روحانیت

نسخه واحدی برای ابنیه تاریخی چند ورثه‌ای وجود ندارد

افزایش هشدارها برای نجاتِ تاریخِ کرمان

«فهرج» نگینی مغفول مانده در کویر/از جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری تا ظرفیت بالای دامپروری

بومی نویسی فرصتی برای معرفی خرده فرهنگ‌ها/ مسئولان حمایت کنند

رضا صادقی در ترکیه کنسرت برگزار می‌کند

جنگ امروز ما جنگ رسانه و عملیات روانی است

فارس من| پاسخ اداره گردشگری کرمان به یک گزارش/ با هنجارشکنان برخورد می‌کنیم

ارسال 300 هزار از آثار شهدای بام ایران به مرکز نگهداری اسناد

اهدای 5 قلم شی تاریخی به یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی کرمان

تاکید امام جمعه کرمان بر آموزش جدی نماز به نسل جوان

مشاور وزیر فرهنگ: اجرای برنامه‌ هنری در مجموعه‌های تاریخی ارزشمند است

مدارس کرمان آماده بازگشایی در همه مقاطع

یکی از برنامه های اساسی وزارت ارشاد ایجاد تبادلات اقتصاد هنر است

جشنواره انار نمادی از وفاق و همدلی خواهد بود

لزوم مشارکت بخش خصوصی برای حفظ بناهای تاریخی/ شهرداری تخریب مرکز محله کبابیان را جبران کند

اجتماع بزرگ روز 13 آبان کرمان در جوار مزار شهید سلیمانی برگزار می‌شود

اقامه نماز جماعت در جامعه ترویج شود/نماز، اسرا را هنگام شنیدن خبر رحلت امام (ره) آرام کرد/حاج قاسم عاشق نماز بود

دشمن به دنبال دایر نشدن مدارس است

لایروبی مسیرهای آبی باغ ثبت جهانی شاهزاده ماهان

زنگ استکبارستیزی و یادی از شهیدان دانش‌آموز

بافت فرهنگی شهر «نودشه» ظرفیت بزرگ برای توسعه گردشگری است

جشنواره «نگاه نار» تفت پذیرای هنر عکاسان با موضوع انار

جشنواره انار عقدا بهانه مطالبه‌ی نماینده اردکان از وزیر کشاورزی

تکمیل 310 پروژه نیمه‌تمام آموزشی در کرمان به همت خیران

نحوه برگزاری مراسم 13 آبان در رفسنجان اعلام شد

نویسنده و روزنامه‌نگار: پیوند با رسانه، لازمه ارتقای ادبیات کودک است

مدیرکل میراث فرهنگی: یزد در فهرست جهانی شهر کامل قرار گرفت

صدور8 پروانه گردشگری سلامت در استان کرمان

کرمان، قطب نوظهور گردشگری نهضت مقاومت

طرح قائم باعث توسعه فرهنگی و اقتصادی بافت کهن دزفول می‌شود

مرقد شهیدسلیمانی در کرمان و ضرورت ایجاد مرکز فرهنگی بین‌المللی

3 وقف جدید در شهربابک ثبت شد

23 مدرسه خیرساز در جنوب کرمان بهره‌برداری شد

جاذبه‌های فرهنگی و تنوع‌ زیستی «بیابان لوت» را نمی‌توان از هم جدا کرد

کاروانسرای تاریخی دهدشت کهگیلویه در یونسکو ثبت می شود

نشست گفتمان برادری در قلعه‌گنج/امام جمعه کرمان: به الزامات امت اسلامی پایبند باشیم

جشنواره انار در تفت + تصویر

اولین جشنواره عکس نگاه نار شهرستان تفت برگزار می‌شود

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گلزار بهشت محمدی سنندج

‌برگزاری یازدهمین همایش گفتمان برادری علمای اهل‌سنت و تشیع در استان کرمان

دومین جشنواره انار شهرستان کاشمر برگزار می‌شود

هتل کپری فرهنگیان در قلعه‌گنج کرمان افتتاح شد

نخستین جشنواره عکاسی «نگاه نار» در تفت برگزار می‌شود

معماری زیبای کرمانی موسیقی اصیل ایرانی

آغاز پیش ثبت نام عتبات عالیات از امروز در کرمان

اهدای 14 قلم شی تاریخی به یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کرمان

5 مدرسه در زندان‌های کرمان راه‌اندازی می‌شود

14 قلم شی تاریخی به یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کرمان اهدا شد

پایگاه جهانی لوت در بم ایجاد می‌شود

الزام سیستم اجرایی کشور به ارائه پیوست تمدن مهدوی در امور اجرایی

جشنواره‌ای برای دستگاه قضا

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

سفر سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمان

کرمان غرق شادی ولادت پیامبر مهربانی ها/ بستن پیمان با هم بودن در جوار سردار دل ها + تصاویر

فیلمی از دلبری انار در کوچه باغ‌های روستای جغدان/ حرم مطهر امام رئوف در حال و هوای میلاد پیامبر مهربانی‌ها + فیلم و تصاویر

هفتمین نمایشگاه سالانه خوشنویسی استان کرمان افتتاح شد/ حضور سرپرست معاونت هنری وزارت ارشاد بر مزار سردار دل ها

کتاب چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بسته شد

ساز جشنواره موسیقی نواحی ایران برای همیشه در کرمان کوک شد

برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در استان کرمان دائمی می‌شود

اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی؛ دبیرخانه دائمی جشنواره در کرمان دایر می‌شود

جشنواره شیرینی مقوی زرندی ها برگزار شد

موسیقی نواحی روایتگر ایران بزرگ فرهنگی است

موافقت سرپرست معاونت هنری وزارت ارشاد با تاسیس دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی در کرمان

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان به کار خود پایان داد

شور و شعف کرمانی ها در سالروز میلاد نبی رحمت و صادق آل محمد (ص)

تجدید مثاق اهالی موسیقی نواحی با شهید سردار سلیمانی / دومین شبِ نغمه‌های نواحی در کرمان

برگزاری هفتمین سالانه خوشنویسی در کرمان

حاشیه و متن چند اجرای موسیقایی/ فرار یک گروه موسیقایی از طالب‌ها

(تصویر) محمدرضا و همایون شجریان در مراسم انار خوران

رنگین‌کمان موسیقی ایران در کرمان درخشید/ ادای احترام به سردار دل‌ها

اعزام تیم خادمیاران خبر و فضای مجازی کرمان به مشهد مقدس

جزئیات برگزاری هفتمین سالانه خوشنویسی استان کرمان اعلام شد

آغاز تدریس حضوری در مدارس کرمان

ریتم در موسیقی اقوام ایران بررسی شد/ تمرکز بر چند مواجهه موسیقایی

گردشگری، راه نجات موسیقی نواحی ایران

ادای احترام هنرمندان به سردار دل‌ها/ از ساز «چوغرو» چه می‌دانیم