کرمان رصد
گرد و خاک باز هم میهمان استان کرمان می‌شود/ صدور هشدار زرد
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 15:15:56
کرمان رصد - ایسنا/کرمان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از امروز تا جمعه با وزش باد نسبتا شدید و انتقال ریزگرد از استان‌های همجوار؛ افزایش غلظت غبار، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق شمالی، شمال غربی، جنوبی و جنوب شرقی استان کرمان دور از انتظار نیست.
امین دریافر امروز 22 خردادماه درباره وضعیت جوی استان کرمان اظهار کرد: از امروز تا ابتدای هفته آینده وزش باد، گرد و خاک و افزایش ابر مهم‌ترین پدیده‌های جوی در استان خواهد بود.
وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی استان افزود: از امروز تا جمعه با وزش باد نسبتا شدید و انتقال ریزگرد از استان‌های همجوار؛ افزایش غلظت غبار، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق شمالی، شمال غربی، جنوبی و جنوب شرقی استان کرمان دور از انتظار نیست.
دریافر بیان کرد: همچنین از بعد از ظهر چهارشنبه تا روز شنبه افزایش ابر، وزش تندبادهای لحظه‌ای و رگبار باران برای مناطق مرکزی، جنوب غربی و برخی مناطق شمالی و شمال غربی پیش بینی می‌شود.
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه پایان هفته کاهش دو تا سه درجه‌ای دمای هوا برای اکثر مناطق انتظار می‌رود، افزود: صبح امروز لاله زار با دمای 10 درجه سردترین و رودبار با دمای 44 درجه در روز گذشته، گرم‌ترین نقطه استان بود.
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631670/گرد-و-خاک-باز-هم-میهمان-استان-کرمان-می‌شود--صدور-هشدار-زرد
بستن   چاپ