کرمان رصد
تعارض منافع یکی از مشکلات فعالان اقتصادی است
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 15:15:35
کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: یکی از دلایل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مربوط به تعارض منافع است که باید بیشتر در این زمینه دستگاه‌های نظارتی ورود کرده و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شود.
سیدمهدی قویدل 22 خرداد ماه در نشست بررسی علمی و پژوهشی مشکلات واحدهای تولیدی رفسنجان با اشاره به حدیثی از حضرت علی (علیه السلام) درباره تکریم سرمایه‌گذاران، اظهار کرد: رونق بازار و امرا و معاش و معیشت مردم ارتباط تنگاتنگی با تشویق به فعالیت سرمایه‌گذار و فعالان اقتصادی دارد، ولی متاسفانه این دیدگاه در جامعه کمرنگ شده است.
وی عدم هماهنگی در بخش خصوصی و مسئولان استانی را ناخوشایند دانست و ادامه داد: برخی مطالب مطرح شده در این جلسه جنبه ملی دارد ولی تا حد امکان موارد را پیگیری خواهیم کرد.
معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان افزود: باید به طور ویژه دیدگاهمان برای پیگیری مسائل مربوط به بنگاه‌های اقتصادی، دیدگاهی جهادی باشد تا کمک دهنده این افسران درجنگ اقتصادی باشیم.
وی تاکید کرد: خیلی از مسائل در شهرستان‌ها قابل حل است و مسئولان قضایی شهرستان باید جلسات هفتگی برای پیگیری مشکلات بخش خصوصی برنامه‌ریزی کنند و بدون شک نتایج مثمر ثمری در پی خواهد داشت.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: علی‌رغم تلاش و دغدغه مسئولان ارشد استانی، هماهنگی و انسجام کامل برای رفع مشکل فعالان اقتصادی محقق نشده است.
معاون دادگستری استان کرمان با اشاره به عدم آگاهی برخی از مدیران نسبت به وظایف و اختیارات و اهمیت حمایت از فعالیت‌های اقتصادی، تاثیر آموزش در افزایش آگاهی را یادآور شد و افزود: می‌طلبد این قبیل جلسات با حضور مسئولان و مدیران و همکاران قضایی گذاشته شود تا از نزدیک با مشکلات سرمایه‌گذاران آشنا شده و نگاهی جامع به مسائل پیدا کنند.
قویدل با بیان اینکه مسئولان ارشد درصدد رفع مشکلات هستند اما در رده‌های پایین‌تر سختگیرانه عمل می کنند، گفت: این رویه نشان از عدم آگاهی و ضعف اشرافیت مسئول به مسائل اقتصادی است و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، ضرورت اولیه جامعه ما، همراهی با فعالان اقتصادی است.
وی بر پیگیری ترک فعل‌ها تاکید کرد افزود: محقق شدن شعار سال که خود یک دستور حکومتی از جانب مقام معظم رهبری است، توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631659/تعارض-منافع-یکی-از-مشکلات-فعالان-اقتصادی-است
بستن   چاپ