کرمان رصد
سارقان حرفه‌ای کابل‌های مخابراتی و برق در زرند دستگیر شدند
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 15:14:01
کرمان رصد - ایرنا / دادستان عمومی و انقلاب زرند گفت: سه سارق حرفه ای کابل مخابرات و برق با اقدام به‌هنگام پاسگاه انتظامی ریحانشهر این شهرستان دستگیر و روانه زندان شدند.
رضا یعقوبی، دادستان عمومی و انقلاب زرند بیان کرد: به دنبال گزارش های متعدد مردمی مبنی بر وقوع سرقت‌های متعدد کابل‌های مخابرات و برق که مخل آسایش مردم و موجب نارضایتی شهروندان شده بود، به منظور حفظ حقوق بیت المال و جلب رضایت شهروندان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زرند قرار گرفت.
وی ادامه داد: در آخرین اقدام با صدور دستور قضایی سه سارق حرفه ای کابل های مخابراتی و برق در ریحانشهر و دیگر روستاهای اطراف زرند شناسایی، دستگیر و متهمان به اتهام سرقت اموال عمومی بلافاصله پس از تفهیم اتهام به زندان شهرستان معرفی شدند.
دادستان زرند با بیان اینکه سرقت رتبه دوم جرائم شهرستان است خاطر نشان کرد: سرقت اموال مردم و ایجاد حس ناامنی در جامعه از خطوط قرمز دستگاه قضایی است و از ابتدای سال جاری با اقدامات عوامل فراجا شاهد دستگیری چندین سارق اموال عمومی و دولتی در شهرستان بوده ایم؛ به مردم اطمینان داده می شود دستگاه قضایی زرند در برخورد با سارقان که در واقع مخلان نظم، امنیت و آسایش شهروندان هستند مصمم و جدی است.
دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم‌ شهرستان‌ زرند افزود: ادارات دولتی نیز بایستی اقدامات پیشگیری وضعی برای پر هزینه کردن ارتکاب سرقت مطابق دستورالعمل ابلاغی از سوی شورای امنیت کشور را به شکل دقیق انجام دهند و مراقب باشند زیرا هرگونه ترک فعل در این حوزه به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
این مسئول قضایی ادامه داد: همچنین شرکت های مخابرات و برق نیز بایستی با انجام اقدامات پیشگیرانه نظیر اجرای هرچه سریع تر شبکه فیبر نوری و استفاده از کابل های روکش دار برق که فاقد ارزش برای سارقان است علاوه بر بهبود ارائه خدمات به شهروندان، مانع وقوع سرقت های تجهیزات برقی و مخابراتی شوند.
یعقوبی همچنین از مردم خواست به تحرکات و تردد افراد ناشناس در محله ها و روستاهای خود به ویژه در ساعت پایانی شب و نیمه شب دقت نظر داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک موضوع را فوری به دستگاه های انتظامی و اطلاعاتی یا پلیس 110 گزارش کنند.
زرند در فاصله 80 کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.


http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631652/سارقان-حرفه‌ای-کابل‌های-مخابراتی-و-برق-در-زرند-دستگیر-شدند
بستن   چاپ