کرمان رصد
تصویب ایجاد هیات اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 12:42:28
کرمان رصد - مشاور امور بانوان کمیته امداد از تصویب هیات اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و گفت: هیات اندیشه‌ورز در امداد جایگاه خاصی برای موضوعات مختلف دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزه زنان در امداد برگزار شده است.
لاله افتخاری در نشستی خبری، به تشریح برنامه‌ها و اقدامات حوزه زنان و دختران جامعه هدف پرداخت و گفت: کمیته امداد ماموریت‌های مختلفی دارد و در برخی حوزه‌ها نزدیک به 60 درصد جامعه هدف امداد، زنان هستند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
مشاور امور بانوان کمیته امداد با بیان اینکه امداد در حوزه‌های مختلف حقوقی و قضایی، مسکن، اشتغال، مشارکت‌های مردمی، فرهنگی، حمایت، سلامت و امور مجلس فعال است، افزود: این حوزه‌ها به نحوی با زنان مرتبط است. 70 تا 80 درصد جامعه هدف امداد زنان هستند.
وی تاکید کرد: دولت سیزدهم به حوزه مشاوره بانوان نگاه ویژه‌ای داشتند. البته در امداد این جایگاه شاید به خاطر جامعه هدف گسترده و حساسیت‌های آن، از گذشته بود.
وی با بیان اینکه چند هزار نفر از کارمندان کمیته امداد از بانوان هستند، تصریح کرد: در این راستا برنامه‌ای در قالب هم اندیشی بالندگی برای کارکنان امداد به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار می‌شود. به گونه‌ای که طی 2.5 سال خدمت بنده در امداد به عنوان مشاور امور بانوان، 25 هزار نفر از این برنامه استفاده کردند.
افتخاری ادامه داد: وقتی به کمیته امداد آمدیم دیدیم که با این جامعه هدف نظام مسائل زنان را نداریم و از همین رو با استفاده از ظرفیتهای خوب امداد و با کمک مشاوران بانوان در استانها، نظام مسائل حوزه زنان و خانواده را به صورت علمی تهیه کرده و اولویت مسائل زنان را در جامعه هدف امداد بررسی کردیم. گام بعدی دختران هستند که از چند ماه قبل اقدام به تهیه این نظام مسائل در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی نخبگان، ازدواج و سبک زندگی کردیم تا براساس آن کمک کنیم و هم بازویی برای حوزه های مختلف جهت شناسایی نیازها و برنامه‌ریزی‌ها باشیم.
مشاور امور بانوان کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود از تصویب هیات اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و یادآور شد: باتوجه به تنوع مسائل، نیاز بود که هیات اندیشه‌ورزی داشته باشیم که این موضوع در امداد تصویب شد و جلسات به صورت منظم برگزار می‌شود. هیات اندیشه ورز در امداد جایگاه خاصی برای موضوعات مختلف دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزنان زنان در امداد برگزار شده است.
افتخاری در بخش دیگری از سخنان خود به سفرهای استانی خود به مناطق محروم پرداخت و بیان کرد: در این سفرها گنجینه‌های امداد شناسایی می‌شوند. در استان فارس بیش از 100 مادر و دختر مددجو حافظ کل قرآن بودند و 2000 نفر در حال حفظ قرآن هستند. بسیاری از نخبگان ما در حوزه های مختلف قرآن و نقاشی فعال هستند و این موضوع ظرفیت جامعه امداد را نشان می‌دهد.
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631650/تصویب-ایجاد-هیات-اندیشه‌ورز-در-حوزه-زنان-و-خانواده
بستن   چاپ