کرمان رصد
هشدار زرد هواشناسی، باد شدید و ریزگرد در راه کرمان
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 12:40:52
کرمان رصد - کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از فردا تا اوائل هفته آینده افزایش غلظت غبار، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در برخی از مناطق شمال، شمال‌غرب، جنوب و جنوب شرق دور از انتظار نیست.
به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمان، امین دریافر، امروز سه‌شنبه بیست‌ودوم خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از امروز تا ابتدای هفته آینده وزش باد، گردوخاک، افزایش ابر مهم‌ترین پدیده‌های جوی در استان هستند.
وی افزود: از روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده با وزش باد نسبتاً شدید و انتقال ریزگرد از استان‌های هم‌جوار افزایش غلظت غبار، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در برخی از مناطق شمال، شمال‌غرب، جنوب و جنوب شرق دور از انتظار نیست.
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اعلام هشدار زرد هواشناسی، تصریح کرد: طی این مدت ضمن افزایش ابر، وزش تندبادهای لحظه‌ای و رگبار باران برای مناطق مرکزی، نیمه غربی و برخی مناطق شمالی پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته بیشینه و کمینه دمای هوای شهر کرمان به ترتیب 34 و 15 درجه سانتی‌گراد بوده است، خاطرنشان کرد: به لحاظ دمایی، در انتهای هفته کاهش دو تا سه درجه‌ای برای اکثر مناطق مورد انتظار است.
کد خبر 762128

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631640/هشدار-زرد-هواشناسی،-باد-شدید-و-ریزگرد-در-راه-کرمان
بستن   چاپ