کرمان رصد
ورود اولین سری تاکسی‌های برقی کرمان موتور به ناوگان تاکسیرانی تهران (+عکس)
دوشنبه 21 خرداد 1403 - 22:21:00
کرمان رصد - بعدازظهر امروز طی مراسمی تاکسی‌های برقی کرمان موتور تحویل ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران شد.
به گزارش عصر ایران، شرکت کرمان موتور بعدازظهر امروز طی مراسمی با حضور شهردار تهران، سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران و جمعی از مدیران شرکت کرمان موتور نخستین تاکسی‌های تمام برقی را تحویل رانندگان داد.
در پروژه برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی که با همت علی آبادی وزیر صمت از سال گذشته آغاز شد، شرکت کرمان موتور به عنوان نخستین شرکت خودروساز در برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی، اولین سری از تاکسی برقی را تحویل ناوگان حمل و نقل عمومی تهران داد.
در این مراسم از 1000 دستگاه خودروی KMC EJ7 آماده تحویل، 200 دستگاه بصورت پلاک شده به رانندگان تاکسی تحویل داده شد.
تحویل اولین تاکسی‌های برقی در شهر تهران به دنبال امضای توافق نامه همکاری بین شرکت کرمان موتور و سازمان تاکسیرانی شهر تهران برای تحویل 2000 خودرو برقی برای استفاده در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران صورت گرفت.
قیمت این تاکسی برقی یک میلیارد و 350 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که البته رانندگان تاکسی می‌توانند برای خرید این خودرو از تسهیلات 900 میلیون تومانی با باز پرداخت 5 ساله و کارمزد 9 درصد استفاده کنند.
جالب است بدانید 600 میلیون تومان از این تسهیلات را کرمان موتور به متقاضیان ارائه می‌کند و باقی سهم تاکسیرانی و شهرداری تهران است.
ثبت‌نام تاکسی‌های برقی همچنان در محل تاکسیرانی تهران در حال انجام است و دارندگان تاکسی‌های فرسوده با دریافت معرفی نامه از تاکسیرانی تهران می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

کرمان رصد

27 هزار تاکسی برقی تا پایان امسال وارد ناوگان حمل و نقل تهران می‌شود
در ابتدای مراسم تحویل تاکسی های برقی کرمان موتور شادی مالکی سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران گفت: بخشی از تاکسی‌های برقی که امروز تحویل ناوگان حمل و نقل عمومی می‌شود در قالب همکاری با وزارت صمت و طبق توافق شهرداری‌ تهران و گروه صنعتی کرمان‌موتور برای تحویل 2000 دستگاه تاکسی برقی است که امروز ١٠٠٠ دستگاه آن تحویل شهرداری می‌شود.
وی در ادامه از عرضه 27 هزار تاکسی برقی تا پایان سال به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تهران خبر داد و گفت: بر همن اساس با 11خودروساز برای واردات 27 هزار تاکسی برقی تا پایان سال قرارداد منعقد شده است.
سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران همچنین گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال، 55 هزار تاکسی و 10هزار ون برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل خواهد شد.

کرمان رصد

قرارداد ایجاد 900 ایستگاه شارژ خودرو برقی با مپنا
در ادامه این مراسم علیرضا زاکانی شهردار تهران درباره ایستگاه‌های شارژ موردنیاز تاکسی‌های برقی گفت: تا امروز 74 جایگاه شارژ احداث شد؛ کما اینکه خودروها قابلیت شارژ خانگی نیز دارند. قراردادی با شرکت مبنا برای تاسیس حدود 900 جایگاه شارژ بسته شده است و تا پایان سال محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بخش خصوصی و خودروسازی داخلی زحمات زیادی در زمینه برقی شدن ناوگان تاکسیرانی در کشور کشیده شد. افزود: هم اکنون 2 هزار و 755 دستگاه اتوبوس بالغ بر حدود 500 میلیون یورو از تولیدات داخلی خریداری کردیم که به سرعت در حال اضافه شدن به ناوگان عمومی است.

کرمان رصد

مشخصات تاکسی برقی کرمان موتور
تاکسی برقی کرمان موتور در اصل نسخه برقی همان کی‌ام سی جی 7 کرمان موتور است که پیش از این در اختیار مشتریان ایرانی قرار گرفته و با استقبال نسبتاً قابل قبولی مواجه شده بود.
سامانه نیروبخش KMC J7 EV از یک موتور برقی به قدرت 142 کیلووات یا 190 اسب بخار و باتری لیتیوم آهن فسفات به ظرفیت 50.1 کیلووات ساعت تشکیل شده است. این موتور و باتری می‌توانند شتاب صفر تا صد کی‌ام سی جی 7 برقی را به حدود 7.6 ثانیه برسانند و حداکثر سرعت 142 کیلومتر بر ساعت را برای آن رقم بزنند. در نتیجه، یک ماشین سدان نسبتاً پرشتاب و با بیشینه سرعت قابل قبول پیش روی کاربران ایرانی قرار گرفته است که برای مصارف حمل و نقل عمومی با کاربردهای خانوادگی بسیار مناسب خواهد بود.
اما میزان پیمایش این خودرو با یک مرتبه شارژ چیزی حدود 400 کیلومتر خواهد بود که البته بسته به شرایط مسیر، تعداد سرنشینان و... احتمالاً در عمل به کمتر از این خواهد رسید. در مورد حداکثر زمان مورد نیاز برای شارژ باتری جک جی 7 برقی، طبق اعلام شرکت سازنده، چیزی حدود 8.5 ساعت زمان نیاز است تا شارژ باتری از 15 درصد تا 100 در صد برسد. مدت زمان لازم برای شارژ باتری بین 30 تا 80 درصد نیز حدود 48 دقیقه برآورد شده است.

کرمان رصد

کرمان رصد

کانال عصر ایران در تلگرام بیشتر بخوانید: مجوز پلاک تاکسی برای 4 خودروی برقی صادر شد؛ تحول سبز در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران آغاز شد شهرداری اتوبوس‌های چینی را با دلار چند تومانی وارد می‌کند؟ ابهامات قرارداد دو میلیارد یورویی شهرداری تهران با چین

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631534/ورود-اولین-سری-تاکسی‌های-برقی-کرمان-موتور-به-ناوگان-تاکسیرانی-تهران-(-عکس)
بستن   چاپ