کرمان رصد
25 هزار واحد نوسازی شده در بافت‌های فرسوده به بهره‌برداری می‌رسد
دوشنبه 21 خرداد 1403 - 17:27:21
کرمان رصد - مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که در دوران رئیس‌جمهور شهید حدود 100 هزار واحد مسکونی فرسوده و ناپایدار برچیده شد، گفت: در این مدت 285 هزار پروانه جدید صادر شد که از این تعداد تاکنون 102 هزار واحد به بهره‌برداری رسیده و 25 هزار واحد نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، صبح امروز اولین رزمایش نوسازی مسکن با عنوان «تبیین حقوق نوسازی مسکن مردم در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری» با همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان بسیج سازندگی و در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده آغاز به کار کرد.
در مراسم آغاز اولین رزمایش نوسازی مسکن که با حضور سردار ابوالفضل طهماسبی جانشین سازمان بسیج سازندگی کشور و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها برگزار شد، محمد آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این که رزمایش خود را با پویش «خادم شو» که به نیابت از خادم جمهور شهید توسط بسیج مستضعفین برگزار می‌شود متبرک کرده‌ایم، تصریح کرد: جهاد تبیین ما آگاه سازی مردم نسبت به حقوقی است که در قانون برای آن‌ها در نظر گرفته شده تا بتوانند با استفاده از بسته‌های تشویقی نسبت به مقاوم سازی و نوسازی خانه‌های خود اقدام نموده و آرامش را به خانه‌هایشان هدیه کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این رئیس جمهور فقید توجه ویژه به بافت‌های فرسوده داشت؛ تصریح کرد: در آخرین جلسه هیات دولت بر تکمیل بسته‌های تشویقی تاکید کرد و ما نیز در ادامه راه شهید رئیسی برآنیم که لبخند را بر لبان مردم جاری کنیم.
وی با بیان این که در دوران رئیس جمهور شهید قریب به 100 هزار واحد مسکونی فرسوده و ناپایدار برچیده شد، گفت: در این مدت 285 هزار پروانه جدید صادر شد که از این تعداد تا کنون 102 هزار واحد به بهره برداری رسیده است و 25 هزار واحد نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این که حجم کار در بافت‌های ناکارآمد بسیار بالاست و به همین جهت در تفاهم‌نامه‌ای از ظرفیت بسیج استفاده کردیم، عنوان کرد: بعد از برگزاری این همایش که در پنج مرحله برگزار می‌شود، شاهد افزایش نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده خواهیم بود.
آئینی ضمن تشریح فرایند رزمایش نوسازی مسکن، افزود: گروه‌های جهادی که قبلاً آموزش دیده‌اند کوچه به کوچه و خانه به خانه ورود پیدا کرده و با ساکنان ارتباط صمیمی برقرار می‌کنند و مردم ساکن در بافت‌های فرسوده شهری را از حقوقی که در قانون برایشان در نظر گرفته شده است، آگاه می‌سازند.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به این که در این راه می‌توان از ظرفیت دفاتر تسهیلگری استفاده کرد، گفت: محله سجادیه خراسان رضوی مثال خوبی در این زمینه است و دفاتر تسهیلگری این استان تجمیع‌های متعددی انجام داده‌اند. همچنین باید حضور شهرداری‌ها در این طرح پر رنگ‌تر شود. از این پس در شهر‌های کوچک به ازای صدور هر پروانه در بافت فرسوده یک تن قیر جهت آسفالت و بهسازی معابر خاکی محلات هدف تخصیص می‌یابد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: به زودی از طرح شهید مالک رحمتی رونمایی خواهیم کرد و این طرح کمک بزرگی به جهش نوسازی مسکن خواهد کرد.
وی اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی معتقد است باید مردمی سازی به عموم فعالیت‌های وزارتخانه تسری یابد که دبیرخانه آن شرکت بازآفرینی شهری ایران است.
آئینی از رونمایی طرح شهید مالک رحمتی خبر داد و افزود: این طرح کمک بزرگی به جهش نوسازی مسکن خواهد کرد.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/631493/25-هزار-واحد-نوسازی-شده-در-بافت‌های-فرسوده-به-بهره‌برداری-می‌رسد
بستن   چاپ