کرمان رصد
آینده شیبا اینو و ارزهای دیجیتال مشابه: تحلیل بلند مدت در بازار کریپتو
سه شنبه 15 خرداد 1403 - 15:03:47
کرمان رصد - در این مطلب قصد داریم به نقد و بررسی آینده شیبا اینو و میم کوین‌های مشابه آن بپردازیم.

شیبا اینو (Shiba Inu)، دومین میم کوین بزرگ بازار ارزهای دیجیتال است. این میم کوین در ماه‌های گذشته تجربه حضور در جمع 10 ارز دیجیتال برتر از نظر مارکت کپ را هم برای مدت کوتاهی تجربه کرد. در حال حاضر هم رتبه 11 را در اختیار دارد. شیبا اینو در یک سال گذشته حدود 190 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. بسیاری دیگر از میم کوین‌ها در 12 ماه اخیر، روند روبه‌رشد پشت سر گذاشتند. در این مطلب قصد داریم به نقد و بررسی آینده شیبا اینو و میم کوین‌های مشابه آن بپردازیم. اگر شما هم در فکر خرید شیبا هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.
شیبا اینو، موتور پیشران پروژه‌های میم کوین
معمولا میم کوین‌ها به عدم برخورداری از ارزش ذاتی شهره هستند. بسیاری از میم کوین‌ها فاقد هرگونه کاربرد خاصی هستند و به‌همین دلیل نمی‌توان ارزش بنیادی را برای آن‌ها قائل بود. شیبا اینو یکی از پروژه‌های میم کوین است که در سال‌های اخیر تلاش کرده تا به سهم خود این انگاره ذهنی را باطل کند.
بدون تردید، فعال‌ترین اکوسیستم در بین میم کوین‌ها متعلق به شیبا اینو است. از زمان آغاز به کار این پروژه در سال 2020 تاکنون، ده‌ها برنامه در حوزه‌های گوناگون به‌عنوان زیرمجموعه اکوسیستم شیبا اینو راه‌اندازی شده‌اند. موضوعی که باعث شده تا این ارز دیجیتال، جایگاه دومین میم کوین برتر را در اختیار داشته باشد.
برخی از مهم‌ترین برنامه‌های زیرمجموعه اکوسیستم شیبا اینو عبارت‌اند از:
• شیبا سواپ (ShibaSwap): صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال
• شیبوشیز (ShiboShis): مجموعه توکن‌های NFT اکوسیستم شیبا اینو
• شیباریوم (Shibarium): بلاک‌چین لایه دوم اتریوم
• شیب د متاورس (Shib The Metaverse): متاورس شیبا اینو
• شیباکالز (Shibacals): فروشگاه عرضه محصولات با برند شیبا اینو
• شیبا اترنیتی (Shibaeternity): بازی موبایل اکوسیستم شیبا اینو
ارز دیجیتال شیبا (SHIB) قلب تپنده تمام برنامه‌های اکوسیستم شیبا اینو است. به‌این معنی که برای استفاده از این برنامه‌ها باید ارز دیجیتال شیبا اینو را بپردازید. از سویی دیگر بد نیست بدانید که بر اساس اعلام تیم توسعه دهنده شیبا در ابتدای سال 2024، جمعا 1000 برنامه در مسیر توسعه این اکوسیستم تعریف شده است که طبق نقشه راه باید تا پایان سال 2025 به طور کامل اجرایی شوند.
توکن سوزی، تسهیل کننده افزایش قیمت SHIB
یکی دیگر از موضوعاتی که در جایگاه برتر شیبا اینو نقش بسزایی دارد، توکن سوزی است. توکن سوزی با کاهش عرضه در گردش شیبا اینو کمک می‌کند تا این میم کوین ماهیت ضد تورمی داشته باشد. این موضوع در کمک به افزایش قیمت شیبا اینو نقش تعیین کننده‌ای دارد.

کرمان رصد


اطلاعات مربوط به توکن سوزی شیبا اینو در سایت shibburn.com به‌صورت لحظه‌ای در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. بر اساس اطلاعات درج شده در سایت، تا روز 28 اردیبهشت 1403، بیش از 410 تریلیون توکن شیبا اینو در برنامه توکن سوزی برای همیشه از دسترس خارج شده‌اند. ضمن اینکه عرضه در گردش این توکن نیز بالغ بر 583 تریلیون SHIB است. تجربه نشان می‌دهد که هر زمان نرخ توکن سوزی شیبا اینو افزایش پیدا کند، قیمت این میم کوین نیز در مسیر صعودی قرار می‌گیرد یا حداقل جلوی روند نزولی آن گرفته می‌شود.
حمایت نهنگ‌ها، عامل جهش قیمت شیبا اینو
بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، تعداد هولدرهای ارز دیجیتال شیبا اینو در اردیبهشت 1403 بالغ بر 1 میلیون 300 هزار نفر است. در این بین حدود 1.18 میلیون نفر بین کمتر از 1000 دلار شیبا اینو در اختیار دارند. 162 هزار نفر نیز بین 1000 تا 10000 دلار شیبا اینو در ولت‌هایشان نگهداری می‌کنند. حدود 3 هزار نفر نیز صاحب بیش از 100 هزار دلار شیبا اینو هستند.
کسانی که آشنایی نسبی با فضای بازار ارز دیجیتال دارند، به‌خوبی می‌دانند که نهنگ‌ها چه نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش یا کاهش قیمت هر رمزارز دارند. اساسا وقتی نهنگ‌ها دست به خرید‌های بزرگ می‌زنند، باید منتظر آغاز رالی صعودی در قیمت ارز دیجیتال بود. تجربه نشان می‌دهد که نهنگ‌های شیبا اینو در بلند مدت همواره نقش حمایت از این میم کوین را ایفا کرده‌اند. به‌همین دلیل یکی از پایه‌های رشد قیمت بیش از 18 هزار درصدی شیبا اینو طی 4 سال گذشته بوده‌اند.

کرمان رصد


پیش‌بینی آینده شیبا اینو و میم کوین‌های مشابه تا سال 2025
مولفه‌های تاثیرگذار در قیمت شیبا اینو را برشمردیم. البته همه چیز به این موارد ختم نمی‌شود و می‌توان به موضوعات دیگری مانند روند قیمت بیت کوین، وضعیت ورود و خروج سرمایه به بازار و ... نیز اشاره کرد. روی‌هم‌رفته، مادامی که توسعه اکوسیستم شیبا اینو ادامه داشته باشد، برنامه توکن سوزی آن پابرجا بماند و حمایت نهنگ‌ها ادامه پیدا کند، می‌توان آینده روشنی را برای این میم کوین متصور بود.
بین میم کوین‌ها دیگر هم باید حساب دوج کوین را از دیگران جدا کرد. دوج کوین تحت حمایت مطلق ایلان ماسک، مالک تسلا، قرار دارد و جایگاه ویژه‌ای در بین 10 رمزارز برتر بازار از نظر مارکت کپ را به خود اختصاص داده است. میم کوین‌های سولانا نیز طی ماه‌های اخیر رشد زیادی را تجربه کرده‌اند و به‌نظر می‌رسد که این روند در ماه‌های آتی هم ادامه خواهد داشت.
تحلیل‌گران سایت کوین پدیا بر این باورند که ارز دیجیتال شیبا اینو در یک سال آینده روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و پیش‌بینی می‌کنند که این رمزارز به محدوده 0.00004 دلار برسد. یعنی از محدوده قیمت فعلی رشد 2 برابری را تجربه خواهد کرد. آنچه در این مطلب مطالعه کردید، تایید یا رد سرمایه‌گذاری در شیبا اینو و سایر میم کوین‌ها نبود. واقعیت از این قرار است که سرمایه‌گذاری در این رمزارزها همواره ریسک‌های خاص خود را به همراه دارد.
منبع:tabdeal.org

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/630469/آینده-شیبا-اینو-و-ارزهای-دیجیتال-مشابه--تحلیل-بلند-مدت-در-بازار-کریپتو
بستن   چاپ