کرمان رصد
گفتمان امامین انقلاب استکبار جهانی را به زانو در آورده است
جمعه 11 خرداد 1403 - 3:23:48 PM
کرمان رصد - امام جمعه کرمان، گفت: تلاش‌های دشمنان برای شکست و محدود کردن انقلاب اسلامی با شکست روبه‌رو شده و گفتمان امامین انقلاب استکبار جهانی را به زانو در آورده است. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: حضرت علی علیه السلام فرمودند از خداوند اطاعت کنید و دستورات خدا تجاوز نکنید، در زندگی انسان‌های متقی خیرات و خوبی‌ها کثیر و شر و بدی‌ها کم است.
وی با بیان اینکه یکی از عوامل تربیتی از منظر قرآن و روایات اسلامی یاری طلبیدن از خدا است، ادامه داد: اگر کسی با تمام وجود به این اصل اعتقاد داشته باشد که تنها یاری‌گر او خدا بوده و عزت و آبروی افراد در دست خدا است، تربیت دینی در وجود او به ثمر می‌نشیند.
امام جمعه کرمان با اشاره با اینکه بحث توکل یکی از مواردی است که ما قدرت را از خدا و مدیریت امور را در دست خدا می‌دانیم، ادامه داد: انسان در کنار اینکه تمامی تدابیر لازم را برای انجام امور سنجیده است و کار را در راه خدا انجام می‌دهد، باید به خدا توکل کرده و از او استعانت و کمک بجوید.
وی با بیان اینکه استعانت از خدا، صبر و مقاومت و رعایت تقوای الهی و پرهیزکاری سه دستورالعمل حضرت موسی علیه السلام به قومش پس از خارج شدن از یوغ استعمار و استکبار فرعون بود، افزود: این دستورالعمل‌ها با هم ارتباط منطقی دارند؛ اگر صبر و استقامت به خرج دادیم بستر برای رعایت تقوای الهی فراهم می‌شود و زمانی می‌توانیم صبر و بردباری داشته باشیم که به یاری، کمک و نصرت خدا ایمان داشته باشیم و این گونه است که تربیت اسلامی در وجود ما شکل می‌گیرد.
علیدادی سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو و تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام به روایتی، رحلت امام خمینی (ره) و شهادت شهدای 15 خرداد و همچنین تبریک انتخاب به‌جا، شایسته و سرنوشت‌ساز امام خامنه‌ای به جانشینی امام راحل، گفت: اتفاقات تلخ و شیرین زمانی که در راستای رضایت الهی و انجام تکلیف قرار گیرد، معنا و مفهومی پیدا می‌کند که همه آنها سرنوشت‌ساز هستند.
وی با بیان اینکه همه حوادث تلخ و شیرین در نگاه توحیدی امتحان و آزمون است و این ابتلائات در جای خود برکات فراوانی داشته، برای رشد انسان‌ها و به تصویر کشیدن ارزش ذاتی ملت‌ها است، ادامه داد: ملت ایران در دهه‌های گذشته حوادث تلخ و شیرین زیادی را تجربه کرده است.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه آغاز این شش دهه از 15 خرداد سال 42 است که میدان امتحانات زیادی را بر روی ملت ما گشود، گفت: حادثه تلخ دستگیری امام راحل، شهادت شهدای 15 خرداد، تبعید امام (ره)، شهادت تعداد زیادی از مردم عزیز کشورمان در دفاع از ارزش‌های اسلامی، حوادث تلخ زندان‌های مخوف و شکنجه در ساواک یکی پس از دیگری حوادث تلخ قبل از انقلاب است.
علیدادی سلیمانی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی طولی نکشید که دشمنان فضای ناامنی را در کشور به وجود آوردند، قومیت‌ها را تحریک کردند، جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کرده و از محورهای مختلف به ما حمله کردند، ادامه داد: از دست دادن یاران امام (ره) در صحنه‌های مختلف و ترور شخصیت‌ها و مردم، طراحی فتنه‌های خطرناک و برانداز، هجمه وسیع ترور شخصیت‌ها و چهره‌های سرشناس کشور و مورد اعتماد مردم بخشی از حوادث تلخی است که مردم ما تجربه کردند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، بیان کرد: مردم ما در کنار حوادث تلخ، حوادث شیرین بازگشت امام خمینی (ره) به کشور، پیروزی انقلاب اسلامی، شکل‌گیری ارکان حکومت و تشکیل جمهوری اسلامی ایران در سایه اسلام را هم تجربه کردند.
وی با بیان اینکه یکی از حوادث تلخی که مردم ما تجربه کردند، رحلت امام خمینی (ره) بود خاطرنشان کرد: جایگزینی شایسته رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی اتفاق شیرینی بود که پس از رحلت جانسوز امام راحل اتفاق افتاد.
علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با وجود همه تلاش‌های دشمنان برای شکست و محدود کردن آن، به موفقیت رسید، گفت: امروز دنیا تحت تاثیر گفتمان امامین انقلاب اسلامی است و رهبر معظم انقلاب به بهترین وجه ممکن خط امام را گسترش داد و از آن حفاظت و حراست کرده است.
وی با بیان اینکه امروز یاران انقلاب در دنیا کم نیستند و با گفتمان امامین انقلاب یمن در خط مقدم مبارزه است و با همان گفتمان لبنان، فلسطین و غزه استکبار جهانی را به زانو در آورده است، افزود: امروز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ما نامه با جوانان آمریکا می‌نویسد و خیابان‌های آمریکا و لندن به دنبال شنیدن پیام انقلاب و امام انقلاب هستند.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه امروز مقام معظم رهبری با صراحت به دانشجویان آمریکایی می‌نویسد که شما بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل دادید، بیان کرد: امروز جوانان غربی و آمریکایی به خواندن قرآن و مفاهیم آن دعوت می‌شوند.
وی افزود: اگر چه اردوگاه مردم مظلوم غزه در خیمه‌ها و چادرها به وسیله بمب‌های آمریکایی بمباران شده و به خاک و خون کشیده می‌شود، اما بدانید که هر خون مظلومی که به زمین ریخته شود، پیام‌های زیادی دارد، بیدار کننده است و انسان‌های زیادی را بیدار خواهد کرد؛ استکبار روزی را خواهد دید که از درون کشور خودشان کاخ‌های ظلم و استکبار آنها بر سرشان خراب خواهد شد.
انتهای پیام/511/

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/629746/گفتمان-امامین-انقلاب-استکبار-جهانی-را-به-زانو-در-آورده-است
بستن   چاپ