کرمان رصد
16 هزار مسکن بافت فرسوده آذربایجان غربی نوسازی می شود
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 - 20:28:56
کرمان رصد - به گزارش خبرنگار مهر، رسول عطایی عصر چهارشنبه در جلسه بررسی طرح‌های مسکن استان اظهار کرد: در بخش نوسازی مساکن بافت فرسوده برنامه 2 ساله بازآفرینی شهری برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری تهیه شده است.
وی اضافه کرد: در قالب این برنامه نوسازی 16 هزار و 964 واحد در آذربایجان غربی در دستور کار قرار دارد.
عطایی ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوب در حوزه بازآفرینی شهری، اختصاص بسته‌های تشویقی است که در 100 درصد محدوده‌های بازآفرینی مصوب در 22 شهر هدف سطح استان اجرایی می‌شود.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: تاکنون 14 هزار و 753 واحد مسکونی متقاضی نوسازی هستند و درخواست آنها سامانه ستاد ملی ثبت شده است.
عطایی افزود: نوسازی مساکن در بافت‌های فرسوده شهری نیازمند یک عزم جدی و مشارکت همه جانبه شهرداران و مسؤولان شهرستانی است که باید بر این امر اهتمام ورزید.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به تخصیص قیر به شهرداری‌های استان، گفت: در راستای آسفالت معابر خاکی محدوده‌های بازآفرینی شهری مصوب استان بیش از 13 هزار و 538 تن قیر رایگان طی چند سال اخیر به شهرداری‌های آذربایجان غربی واگذار شده است.
عطایی افزود: جذب قیر بیشتر نیازمند همکاری همه جانبه شهرداران سطح استان است تا رویکردهای بازآفرینی شهری با هدف توزیع عادلانه و توسعه استاندارد خدمات و سرانه‌های شهری اجرایی شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اجرایی طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت، گفت: یک هزار و 680 پروژه طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت تعیین شده و اجرای هر چه بهتر این طرح‌ها مشارکت همه جانبه مسؤولان شهرستانی به خصوص شهرداران را می‌طلبد.
علیرضا مقدم افزود: این تعداد پروژه در هشت شهر قره ضیاالدین، شوط، تکاب، اشنویه، پلدشت، نقده، سیه چشمه و سردشت اجرا شده و در مراحجل مختلف ساخت و احداث هستند.
در ادامه این جلسه شهرداران شهرها مختلف استان به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
کد خبر 6107782

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/626606/16-هزار-مسکن-بافت-فرسوده-آذربایجان-غربی-نوسازی-می-شود
بستن   چاپ