کرمان رصد
بانک‌های استان کرمان برای نهضت ملی مسکن همکاری ندارند
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 - 15:18:17
کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: به غیر از بانک مسکن مابقی بانک‌ها تقریباً همکاری در نهضت ملی مسکن نداشته‌اند و اگر بانک‌ها پای کار نیایند هیچ مسکنی ساخته نخواهد شد.
محمدمهدی فداکار پیش از ظهر امروز 26 اردیبهشت ماه در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه همایش کرمان آیدکس 2024 اظهار کرد: مشکل اصلی استان در تامین زمین، در شهر کرمان است.
وی با بیان این مطلب که شهر جیرفت به دلیل وجود سه رودخانه و اراضی کشاورزی امکان توسعه ندارد، ادامه داد: حدود 1000 هکتار از اراضی دانشگاه هایتک(در ماهان) را برای نهضت ملی مسکن اختصاص دادیم.
استاندار کرمان بیان کرد: در شهر کرمان زمین‌های واگذاری به صورت دو طبقه در قالب چهار واحد واگذار می‌شود. اما اگر زمین‌ها را دو واحدی ارائه دهیم، مردم کرمان بهتر استقبال می‌کنند و استانداری وظایف خود را کامل انجام خواهد داد.
استاندار کرمان تاکید کرد: زیرساخت‌ها را زودتر تکمیل می‌کنیم و زمین را در کوتاه ترین زمان ممکن واگذار خواهیم کرد و بانک ها باید پای کار بیایند.
رضا حافظی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این نشست تامین زمین برای نهضت ملی مسکن را یکی از مشکلات استان دانست و بیان کرد: در حال حاضر تامین زمین برای بیشتر شهرهای استان تامین شده و در برخی شهرها مازاد بر نیاز، تامین شده اما در شهرهای کرمان و سیرجان تامین زمین هنوز کامل نشده لذا مقرر شد که در این دو شهر تعداد طبقات افزایش داده شود.
روح الله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان این مطلب که چنانچه زمان ساخت طولانی شود، هزینه ساخت بیشتر می‌شود، گفت: طبق تجربه مردم از واحدهای طبقات بالا استقبال نمی‌کنند و اگر مردم خودشان کارفرما باشند آورده‌شان را می‌آورند و وظیفه ما فقط نظارت و تسهیل در کارها باشد.
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/626561/بانک‌های-استان-کرمان-برای-نهضت-ملی-مسکن-همکاری-ندارند
بستن   چاپ