کرمان رصد
سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در همایش «کرمان آیدکس» حضور خواهند داشت
یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 - 4:31:58 PM
کرمان رصد - حسن زاده با اشاره به همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان "کرمان آیدکس 2024" که 24 تا 27 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، گفت: سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در این همایش حضور خواهند داشت.
به گزارش گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو، امیر حسن‌زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان "کرمان آیدکس 2024" که 24 تا 27 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، گفت: سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در این همایش حضور خواهند داشت و بنابراین همه دستگاه‌ها باید در پنل‌های تخصصی شرکت کنند.
وی همچنین از سفر وزیر صمت به استان کرمان طی روز‌های آتی خبر داد و گفت: حوزه صنعت، فرش و خودرو در برنامه‌های سفر وزیر به کرمان دیده شده است.
*لزوم استفاده از تولیدات داخلی استان
او با بیان اینکه استفاده از تولیدات داخلی استان، ملاک عمل و ارزیابی ادارات دولتی، صنایع و شرکت‌های این دیار خواهد بود گفت: مجموعه‌ها و افرادی که در این زمینه همکاری نداشته باشند به منزله ترک فعل محسوب می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با اشاره به توانمندی شرکت‌های فناورپایه کوچک و متوسط حوزه آی‌تی استان افزود: این شرکت‌ها بعضا از کشور‌های اروپایی ثبت سفارش دارند، اما ادارات، صنایع و شرکت‌های کرمانی، سفارش‌های خود را از خارج استان انجام می‌دهند.
وی با گلایه از این مساله و پشتیبانی نکردن از تولیدات و محصولات داخل استان بیان کرد: یک سال است که مصوبه شورای تامین استان را مبنی بر اولویت تهیه و تامین نیاز ادارات، صنایع و شرکت‌ها از تولیدات داخلی گرفته‌ایم.
حسن زاده تصریح کرد: امسال در خرید تولیدات داخلی و اجرای این مصوبه جدی پیگیری می‌کنیم و باید شاهد پشتیبانی و عملکرد قوی ادارات دولتی و صنایع از آن باشیم.
وی با ذکر این نکته کرمان را کرمانی‌ها باید بسازند، خاطرنشان کرد: استفاده ادارات، صنایع و شرکت‌های کرمانی از کالا‌ها و محصولات تولیدی داخل استان، بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های فناور و آی‌تی استان و عقد قرارداد بیمه با دفاتر استانی، سه ملاک برای ارزیابی و نحوه عملکرد آن‌ها خواهد بود.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/625967/سرمایه‌گذاران-و-فعالان-اقتصادی-داخلی-و-خارجی-در-همایش-«کرمان-آیدکس»-حضور-خواهند-داشت
بستن   چاپ