کرمان رصد
آزمون تصدی منصب قضا در کرمان برگزار شد/ بازدید رئیس کل دادگستری و دادستان
جمعه 5 خرداد 1402 - 19:15:44
کرمان رصد - ایسنا/کرمان آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا امروز پنجم خردادماه همزمان با 13 استان منتخب کشور، در کرمان توسط جهاددانشگاهی برگزار شد.
دکتر مهدی بازمانده رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان در حاشیه بازدید رئیس کل دادگستری استان و دادستان کرمان از شعب محل برگزاری آزمون تصدی منصب قضا در کرمان اظهار کرد: این آزمون توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی در 13 استان منتخب کشور برگزار می‌شود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با بیان اینکه ثبت نام برای آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا 29 فروردین تا 15 اردیبهشت ماه 1402 در سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی صورت گرفت، افزود: در مجموع و در این بازه زمانی، 11 هزار و 713 نفر در سطح کشور در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد 551 نفر شامل 390 نفر آقا و 161 نفر خانم در استان کرمان در دو حوزه امتحانی، آزمون دادند.
رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان ادامه داد: داوطلبان ابتدا باید در آزمون تستی پذیرفته شوند و بعد از گذراندن مرحله آزمون تستی و کسب حداقل 60 درصد نمره وارد مرحله آزمون تشریحی (که در تهران برگزار می شود) می‌شوند و در مرحله آزمون تشریحی باید حداقل 50 درصد جمع نمرات را کسب کنند.

کرمان رصد

براساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از نحوه برگزاری این آزمون توسط جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: در راستای اجرای بند 2 و 4 برنامه های عملیاتی طرح تحول قوه قضائیه و در راستای دستور مؤکد ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر جذب ویژه کارکنان اداری جهت تصدی منصب قضاء این آزمون برگزار می شود.
وی ضمن تشکر از فعالیت‌های جهاددانشگاهی و کمک ویژه این مجموعه در آزمون‌های دستگاه قضایی در سال های گذشته خاطرنشان کرد: پذیرش بانوان در نوبت جذب عمومی این آزمون 10 درصد است که همین امر سبب شده رقابت در بین بانوان بیشتر باشد.

کرمان رصد

انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556770/آزمون-تصدی-منصب-قضا-در-کرمان-برگزار-شد--بازدید-رئیس-کل-دادگستری-و-دادستان
بستن   چاپ