کرمان رصد
بازسازی و مرمت امامزادگان و بقاع متبرکه یک ضرورت است
جمعه 5 خرداد 1402 - 11:22:42
کرمان رصد - رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بافت تاریخی و میراثی تعدادی از امامزادگان و بقاع متبرکه در حال تخریب است، گفت: بازسازی و مرمت این اماکن یک ضرورت است.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد لزوم توسعه و بازسازی امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان هم به لحاظ اعتقادی و هم در بحث ظرفیت های گردشگری و خدماتی می تواند موثر باشد.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
متولی اصلی این اماکن سازمان اوقاف و همچنین کمک های مردمی است.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تعدادی از بقاع متبرکه و امامزادگان از لحاظ بافت تاریخی و میراثی که دارند در حال تخریب هستند که این جای نگرانی دارد. درست است که این اماکن از لحاظ معنوی بسیار با ارزش و مهم هستند و نگاه اعتقادی به آنها داریم اما از بعد بافت تاریخی نیز دارای اهمیت هستند.
وی تاکید کرد: اگر به این اماکن توجه نشود، بافت تاریخی و میراثی شان آسیب می بیند. سازمان اوقاف باید در این زمینه مدیریت و تدبیر کند. باید کمک های دولتی و مردمی در این زمینه سامان داده شود تا بتوانیم بحث بازسازی، مرمت و توسعه این اماکن و فضای آنها را داشته باشیم.
رضایی گفت: ردیف بودجه ای این اماکن زیر نظر اوقاف است و مسیر خاص خودش را دارد. این اعتبارات کافی نیست و قطعا باید در این زمینه توجه ویژه شود.
پایان پیام/33

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556713/بازسازی-و-مرمت-امامزادگان-و-بقاع-متبرکه-یک-ضرورت-است
بستن   چاپ