کرمان رصد
اختصاص مشوق های جدید برای نوسازی بافت های فرسوده در سیستان و بلوچستان
جمعه 5 خرداد 1402 - 10:16:41
کرمان رصد - ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم از فرصت های جدید دولت، برای نوسازی، بهسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده استفاده کنند.
منصور بیجار شامگاه پنجشنبه در جلسه توجیهی شهرداران استان بیان کرد: بسته های تشویقی جدیدی از سوی وزارت راه و شهرسازی با هدف کمک به مردم، برای نوسازی بافت های فرسوده شهری ابلاغ شده تا با تسهیل شرایط و قوانین، ساکنان این مناطق از فرصتی که دولت در اختیار آنان قرار داده است استفاده کنند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
بیجار افزود: در این جلسه شهرداران استان مکلف شدند در بازه زمانی تعیین شده نقشه ها و ضوابط متناسب با شرایط بومی و محلی مناطق مورد نظر را هر چه سریعتر ارائه دهند تا روند اجرایی این فرصت به مردم اطلاع رسانی شود.
وی اظهار کرد: این مشوق ها علاوه بر مشوق های گذشته است و قرار است افزایش تراکم، افزایش سطح اشغال، متناسب سازی عرض محورها، اختلاط کاربری ها، تسهیل در ضوابط پارکینگ و معماری و ... از دیگر مزایایی باشند که در اختیار مردم قرار داده می شود.
همچنین معاون استاندار در اولین جلسه کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک سال جاری استان گفت: اصلاح و بازنگری دستورالعمل های مرتبط با قانون هوای پاک ضروری است.
بیجار با توجه به اینکه هر گونه احداث، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی مستلزم رعایت مقررات ابلاغی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست است؛ برخی از این ضوابط و دستورالعمل ها با توجه به شرایط هر استان، کاربردی نیست و باید این موارد از سوی دبیر خانه این کمیسیون به سازمان اطلاع رسانی و پیگیری شوند.
وی خاطرنشان کرد: باید در کمیته کارشناسی دستور کارهای یکسانی برای موضوعات مشابه تهیه و سپس به کمیسیون پیشنهاد شود تا اعضا براساس شرایط استان تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.
گفتنی است؛ در جلسه کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک، پانزده دستور کار و درخواست مورد بررسی اعضاء قرار گرفت.
انتهای پیام

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556710/اختصاص-مشوق-های-جدید-برای-نوسازی-بافت-های-فرسوده-در-سیستان-و-بلوچستان
بستن   چاپ