کرمان رصد
اردوغان: کار ساخت خانه برای یک میلیون سوری در حال انجام است
جمعه 5 خرداد 1402 - 03:17:59
کرمان رصد - به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان افزود که ارگان‌های دولتی و نهادها و سازمان‌های مدنی خانه‌های آجری در شمال سوریه ساخته‌اند.
رئیس جمهور ترکیه گفت: کار ساخت خانه‌های جدید برای اسکان حدود یک میلیون سوری با حمایت قطر در حال انجام است.
وی افزود: روز گذشته «سلیمان سویلو» وزیر کشور به شمال سوریه رفت و بر اجرای پروژه واحدهای مسکونی نظارت کرد و با این پروژه زیرساخت‌های بازگشت داوطلبانه سوری‌ها را آغاز کرده‌ایم.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
اردوغان اضافه کرد: ما سوری‌ها را با اخراج یا اجبار به کشورشان باز نمی‌گردانیم، آنها را به شیوه‌ای که شایسته ارزش‌های انسانی و اسلامی است، برمی‌گردانیم.
رئیس جمهور ترکیه در ادامه در خصوص مبارزه با تروریسم تاکید کرد که نیروهای کشورش به هدف قرار دادن تروریست‌ها در داخل و خارج از این کشور ادامه خواهند داد.
اردوغان روز چهارشنبه نیز از آغاز عملیات بازگرداندن حدود 500 هزار آواره سوری ساکن در ترکیه به کشورشان خبر داد.
رئیس جمهور ترکیه این اظهارات را در حالی عنوان کرده است که به اعتقاد ناظران و محافل سوری، آنکارا با اسکان و استقرار آوارگان در شمال سوریه، هدف تغییر جغرافیا و بافت جمعیتی را دنبال می‌کند.
سال گذشته پارلمان سوریه با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که «ترکیه با اشغالگری خود در شمال سوریه قصد دارد موج جدیدی از آواره کردن اجباری ساکنان این منطقه را به راه بیاندازد و در نتیجه بافت جمعیتی آن را تغییر دهد و واقعیت تازه‌ای ایجاد کند که صلح و امنیت منطقه را تهدید کند».
جهان آسیای غربی 0 نفر برچسب‌ها رجب طیب اردوغان سوریه ترکیه

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556705/اردوغان--کار-ساخت-خانه-برای-یک-میلیون-سوری-در-حال-انجام-است
بستن   چاپ