کرمان رصد
شهدا بزرگی را برای کشور به ارمغان آوردند
جمعه 5 خرداد 1402 - 00:46:15
کرمان رصد - به گزارش ایرنا، سردار حسین معروفی شامگاه پنجشنبه در آیین یادواره 92 شهید آموزش لشکر 41 ثارالله کرمان و بزرگداشت عملیات غرور آفرین بیت المقدس اظهار داشت: یادواره شهدا فقط مراسم ختم و یادبود نیست، بلکه ملت با فتوحات نظام اسلامی، احساس بزرگی و غیرت می کند، زیرا شهدا ایران اسلامی و ملت بزرگ ما را بزرگ تر کرده اند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با گرامیداشت یاد و خاطره 92 دشهید آموزش لشکر 41 ثارالله کرمان بیان کرد: این شهیدان متعلق به جنوب شرق هستند و دور هم بدون نگاه سیاسی بلکه با نگاه اعتقادی در خانه حاج قاسم جمع شدند.
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: شهدای ما شناسنامه واقعی ملت ایران هستند و هر کس بخواهد ملت ما را بشناسد باید به عقبه پرافتخار او نگاه کند زیرا 188 هزار نفر از ارزشمندترین جوانان را تقدیم انقلاب و وطن کرد.
وی افزود: این جوانان، سرزمین خود را پاک نگه داشتند تا دست بیگانه به ناموس ایران نرسد، زیرا شهدای پا ناموس پرست هستند و مدلی بر اساس سیره اهل بیت(ع) را ترسیم کردند.
سردار معروفی خاطرنشان کرد: شهیدان ما سر کلاس درس عباس بن علی(ع) حسینی شدند و یکی از ویژگی های بزرگ شهدا به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی این بود که ویژگی های حضرت عباس(ع) یعنی ادب، معرفت و وفای به امام را در خود نهادینه کردند.
وی گفت: حاج قاسم متولی آموزش و تفکر آموزش بود و آمادگی در لشکر ثارالله را برای رویارویی بزرگ با دشمن مسلح که غرب پشت سر او قرار داشت، محیا کرد.
معاون هماهنگ کننده بسیج تاکید کرد: نهادینه کردن آموزش توسط سردار سلیمانی فقط در معاونت آموزش نبود، بلکه با ابتکار عمل و خلاقیت همه افراد را مسئول آموزش کرد.
وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر بیان کرد: فتح خرمشهر مایه عزت و غرور و شرف ملت ایران است و تغییر نگاه به جنگ از نگاه لیبرالی به جهادی باعث فتح و آزادی خرمشهر شد.
سردار معروفی تصریح کرد: امروز هم دشمن دست بر نمی دارد و تفکر نولیبرال، نگاه ما را از مسیر حقیقی دور می کند و ما باید با وحدت حول ولایت امام خامنه ای جمع شویم.
وی افزود: حاج قاسم این رمز و سر را برای ما بیان کردند و نوشتند و نظام ولایی شهید سلیمانی فقط ولایت پذیری نیست، بلکه ولایت باوری هم است.
معاون هماهنگ کننده بسیج با بیان اینکه منظور حاج قاسم ار ملت امام حسینیم و ملت شهادتیم چه بود؟ خاطر نشان کرد: منظور سردار سلیمانی این است همه اشرار عالم نتوانستند روی 72 نفر شهدای کربلا اثر بگذارند.
وی تاکید کرد: امروز در جنگ نابرابر در برابر اشرار عالم مقابل دین خدا، نباید روی ذائقه، محاسبه، رفتار، اراده و ارادت ما اثر بگذارد، زیرا ما ملت عاشورا هستیم.
سردار معروفی گفت: امروز باید مبلغ خوبی برای دین و انقلاب باشیم و از هر روزی سزاوارتر است که جهاد تبیین کنیم.
دبیر یادواره 92 شهید آموزش لشکر 41 ثارالله کرمان گفت: واحد آموزش لشکر 41 ثارالله از نیمه اول سال 58 با تعدادی انگشت شمار شروع به کار کرد و به رغم فراز و نشیب ها تعداد زیادی از رزمندگان اعم از سپاه، بسیح و سرباز را آموزش داده و به یگان های رزم اعزام کردند.
حمید مهرابی افزود: شهدای امشب حق زیادی به گردن جمیع رزمندگان لشکر 41 ثارالله دارند و در مراکز آموزشی سپاه در تعلیم و تربیت رزمندگان نقش مهمی ایفا کردند.
وی تصریح کرد: از 10 سال قبل اقدام به جمع آوری اسناد شهدای آموزش کردیم تا آرزوی سردار سلیمانی را محقق کنیم که بالاخره امشب به ثمر نشست.
دبیر یادواره 92 شهید آموزش لشکر 41 ثارالله اظهار داشت: از تعداد 92 شهید آموزش، 72 شهید مربوط به دوران دفاع مقدس، 12شهید غدیر و هشا شهید مدافع حرم هستند.
وی ادامه داد: یگان های آموزشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از سال 1399 شکل گرفت و بیش از 700 نیرو در حال آموزش هستند.
آیین یادواره 92 شهید آموزش لشکر 41 ثارالله کرمان و بزرگداشت عملیات غرور آفرین بیت المقدس، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان و خانواده شهدا در حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد.

کرمان رصد

در این آیین از تعدادی از خانواده های شهدا با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد و کتاب بالهایی برای پرواز رونمایی شد.
استان‌ها کرمان 0 نفر داود رجبی بهجت برچسب‌ها کرمان شهدا یادواره شهدا سردار حسین معروفی سازمان بسیج مستضعفان

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556698/شهدا-بزرگی-را-برای-کشور-به-ارمغان-آوردند
بستن   چاپ