کرمان رصد
دستگاه قضایی کرمان، گره‌های کور عرصه تولید را باز کرده است/ ادارات دولتی، مهم ترین مزاحم سرمایه‌گذاری در کرمان
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 14:04:40
کرمان رصد - حجت الاسلام ابراهیم حمیدی روز پنجشنبه در هشتاد و پنجمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور معاون اقتصادی رییس جمهور برگزار شد، گفت: در مجموعه قضایی استان کرمان توانسته ایم بخش عمده‌ای از مشکلات واحد‌های تولیدی را در ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رسیدگی کرده و به رفع آن‌ها کمک کنیم و این در حالی است که اگر برخی موضوعات در سایر کارگروه‌ها حل نشده است، در کارگروه اقتصاد مقاومتی دادگستری بررسی و رفع شده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
او افزود: اقداماتی که امروز قوه قضاییه برای حمایت از بخش تولید انجام می‌دهد؛ اگر بیشتر از وظایف ذاتی این قوه نباشد، کمتر نیست و این امر براساس تاکیدات ریاست قوه قضاییه با جدیت دنبال می‌شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: اجرا نکردن تعهدات دولت از مشکلات واحد‌های تولیدی به ویژه در بخش کشاورزی گلخانه‌ای است و لازم است که پیگیری شده و تعهدات دولت به بخش خصوصی هر چه سریع تر انجام شود تا مشکلات فعالان این حوزه برطرف شود.
او با اشاره به این مطلب که در حوزه دادرسی مالیاتی اقدامات خوبی در یکسال گذشته انجام شده است، تصریح کرد: در حوزه دادرسی‌های مالیاتی آنچه مُر قانون بوده، اجرایی شده است و قضات بازنشسته و حقوقدانی که مورد اعتماد قوه قضاییه هستند، جایگزین شده اند و آموزش‌ها و هماهنگی‌های لازم نیز با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی انجام شده است.
حجت الاسلام حمیدی افزود: هم اکنون کار در هیئت‌های مالیاتی به روز می باشد و سعی شده با انجام وظایفی که در قانون پیش بینی شده است، هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی را کمک کنیم و این هیئت‌ها تاکنون نیز به خوبی فعالیت داشته اند.
سید مهدی طبیب زاده ، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان نیز گفت: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استان کرمان با ذینفعان بخش‌های مختلف جلسه برگزار کرده و موضوعات را پیگیری می‌کند.
او افزود: استان کرمان در حوزه معادن جایگاه ویژه‌ای دارد؛ اما طی این سال‌ها معدن جایگاه اقتصادی خود را پیدا نکرده، است، به نحوی که فقط 10 درصد از ظرفیت‌های معدنی کرمان اکتشاف شده است و درخواست داریم به شورای معادن استان اختیار داده شود و توجه ویژه ای صورت گیرد؛ زیرا با تفویض اختیارات لازم می توان به فوریت مسائل را حل کرد.
ادارات دولتی، مهم ترین مزاحم سرمایه‌گذاری در کرمان
محمدمهدی فداکار با بیان اینکه بگذارید کار استان پیش برود، گفت: اگر دستگاه‌ها خودشان مانع سرمایه گذاری نشوند، بزرگ ترین خدمت به رشد سرمایه‌گذاری این استان است و در این شرایط تمامی تلاش خود را به کار گرفته ایم که دولت مانع سرمایه گذاری نشود.
او افزود: سرمایه گذاری و بازار برای سرمایه گذاران وجود دارد؛ اما به علت جزیره‌ای فکر کردن، مانع در مسیر سرمایه گذاری و تولید ایجاد می‌شود و در این زمینه اختیارات استان هم کم است.
در این جلسه برخی فعالان اقتصادی استان نیز به ارائه دیدگاه هایشان پرداختند؛ از جمله آرش علوی فعال اقتصادی گفت: هر گونه قیمت گذاری بر اقتصاد تاثیر منفی می‌گذارد و به معنای صف‌های طولانی برای گرفتن ارز است.
او افزود: موافق دخالت بانک مرکزی در خرید و فروش ارز نیست، زیرا تبعات زیادی ایجاد می‌کند.
عباس جبالبارزی فعال اقتصادی کرمان نیز با اشاره به تحریم‌های داخلی و خارجی گفت: رتبه کسب و کار کرمان هنوز بین استان‌های پایانی کشور است و نتیجه سیاست‌های بانک مرکزی راهگشا نیست.
دیگر فعالان اقتصادی نیز از موانع تولید نام بردند و روش‌هایی برای حمایت از تولیدکنندگان ارایه کردند که در این زمینه به مشکلات ارزی، صادرات، تولید و همچنین سرمازدگی محصولات کشاورزی پسته، گردو و بادام با 15 هزار میلیارد تومان خسارت اشاره شد.
خبر در حال تکمیل...
باشگاه خبرنگاران جوان کرمان کرمان

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556618/دستگاه-قضایی-کرمان،-گره‌های-کور-عرصه-تولید-را-باز-کرده-است--ادارات-دولتی،-مهم-ترین-مزاحم-سرمایه‌گذاری-در-کرمان
بستن   چاپ