کرمان رصد
ضرورت برخورد قاطع با مال خر‌ها
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 13:04:05
کرمان رصد - مجتبی استوار زاده در نشستی با موضوع پیشگیری از وقوع جرم سرقت که با حضور مسئولان شهرستان راور برگزار شد، گفت: سرقت، بزه‌ای علیه اموال و مالکیت عموم جامعه است که متاسفانه رشد آن روند افزایشی داشته است و این رشد علاوه بر اینکه نظم و امنیت و آرامش عمومی جامعه را تحت شعاع قرار داده، آزار روانی و مادی بسیاری را به شهروندان و جامعه تحمیل می‌کند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
او افزود: وقوع این بزه، خسارات بسیاری نیز به بیت‌المال وارد می‌کند؛ چرا که بخشی از اموالی که به سرقت برده می‌شود، اموال دولتی و مختص دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده و منجر به تحمیل هزینه‌های گزاف بر بیت‌المال و اموال عمومی می‌شود و مقابله با این بزه و نگهداری زندانیان، بار مالی سنگینی را بر دوش دولت می‌گذارد.
دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم، با اشاره به آمار وقوع سرقت در شهرستان راور، بیان کرد: یکی از مطالبات جدی مردم از دستگاه‌های ذی‌ربط، تامین امنیت اجتماعی و به خصوص پیشگیری و مبارزه همه‌جانبه با جرم سرقت است.
او تصریح کرد: عامل اصلی گسترش میزان سرقت‌ها، مال خر‌ها هستند که اگر با آن‌ها برخورد موثر شود، شاهد کاهش سرقت خواهیم بود، چون سارقان نمی‌توانند اجناس سرقتی خود را به فروش برسانند.
دادستان راور بیان داشت: برای پیشگیری از وقوع سرقت از تجهیزات برق، اقداماتی مانند: نظارت بر عملکرد کارگاه‌های ضایعاتی، شناسایی خریداران اموال مسروقه، کنترل مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار، ساماندهی معتادان متجاهر و پایش تصویری معابر و اماکن و همچنین افزایش گشت‌های انتظامی و بسیج مردمی و همکاری مردم در حفاظت از اموال خود ضروری به نظر می‌رسد.
باشگاه خبرنگاران جوان کرمان کرمان

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556598/ضرورت-برخورد-قاطع-با-مال-خر‌ها
بستن   چاپ