کرمان رصد
آیین صبحگاه بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با سالروز فتح خرمشهر برگزار شد
چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 17:57:34
کرمان رصد - آیین صبحگاه بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور فرمانده بسیج و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران، صبح روز سوم خردادماه مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش «ایثار»، فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و دهه کرامت، گفت: امیدواریم تفضل حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) همچون گذشته بر این ملت با اعتقاد و دوستدار اهل بیت(ع) ساری و جاری باشد.
سرهنگ فریبرز خزایی با اشاره به اینکه سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر قهرمان توسط رزمندگان عزیز ماست، بیان کرد: عملیات بیت‌المقدس در ساعت 30 دقیقه بامداد روز دهم اردیبهشت ماه سال 61 با رمز یاعلی ابی‌الطالب(ع) آغاز و 4 مرحله را شامل شد که در نهایت در سوم خرداد و طی این عملیات حدود 5 هزار و 400 کیلومتر مربع از خاک کشور عزیزمان از تصرف دشمن بعثی خارج شد. این عملیات در حالی رخ داد که پس از عملیات فتح‌المبین دشمن تصور نمی‌کرد ما با آمادگی کامل یک عملیات بزرگتر را برنامه‌ریزی کرده و موفق شویم.
سرهنگ خزایی خاطرنشان کرد: روزی که در اخبار ساعت 14 بعدازظهر اعلام شد که خرمشهر آزاد شد، در سراسر کشور یک شادی غیرقابل وصف ایجاد شد که هنوز هم پایدار است. این عملیات دو نکته مهم داشت؛ اول این بود که توانست بخش مهمی از خاک ایران عزیز ما را آزاد کند و سپس اوج اقتدار و توانمندی رزمندگان ما را به رخ دشمن بعثی بکشد.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه در زمان حاضر برخی افراد با بهانه‌های مختلف به اقتدار رزمندگان ما خدشه وارد کرده و می‌گویند چرا بعد از عملیات بیت‌المقدس که در اوج اقتدار بودیم آتش‌بس را نپذیرفتیم، تشریح کرد: در جواب آنان باید گفت آتش‌بسی که دشمن به ما تحمیل کرد این‌گونه بود که نیروهای بعثی در هر جایی از خاک کشور عزیزمان که تصرف کرده‌اند، متوقف شوند که ما آن را نپذیرفتیم و در پی آن ایران اعلام کرد باید آتش‌بس کاملا تضمین شده باشد و نیروهای ارتش بعثی هم به مکانی که قبل از تجاور بودند بازگشته و مقصران و متجاوزان نیز معرفی شوند.
سرهنگ خزایی ادامه داد: دشمن ما از تجاوز خود دست‌بردار نبود و عملیات مرصاد که پس از قطعنامه رخ داد نیز گویای این موضع آنان است، زیرا در آن برهه همه امکاناتشان را از دست رفته می‌دیدند اما ملت ما با افتخار توانست این مقطع از تاریخ خود را پشت‌سر گذاشته و برگ زرینی در تاریخ کشورمان ثبت کند.
در پایان این مراسم از زحمات «پرویز محمدی»، فرمانده سابق گردان بیت‌المقدس قدردانی و «امیرحسین پاک‌سیرت» به عنوان فرمانده جدید گردان بیت‌المقدس معرفی شد.
انتهای پیام/

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556523/آیین-صبحگاه-بسیجیان-بنیاد-شهید-و-امور-ایثارگران-همزمان-با-سالروز-فتح-خرمشهر-برگزار-شد
بستن   چاپ