کرمان رصد
ویژه‌برنامه‌های فرهنگی-اجتماعی منطقه 12 در دهه کرامت:
شور و نشاط دخترانه در کوچه‌ها و محله‌های 13گانه
چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 15:21:00
کرمان رصد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 12 از ویژه‌برنامه‌های فرهنگی-اجتماعی دهه کرامت در سراهای محلات 13گانه این منطقه خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، سیدامیرحسین ساداتی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن گرامی‌داشت ولادت باسعادت حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) و روز دختر از برپایی جشن‌ها و ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت با محوریت محلات خبر داد و گفت: این جشن‌ها که از 27 اردیبهشت‌ماه آغاز شده در سراهای محلات 13گانه این منطقه تا پایان دهه کرامت ادامه خواهد داشت.
ساداتی درباره تنوع این برنامه‌ها توضیح داد: برپایی جشن، کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه، اردوهای زیارتی-سیاحتی، بازارچه‌های کارآفرینی و... از این دست برنامه‌ها بود که به‌ترتیب 30 اردیبهشت‌ماه، «جشن روز دختر» در سرای محلات قیام، کوثر و آبشار به همراه مولودی‌خوانی، مسابقه و پذیرایی، 31 اردیبهشت‌ماه، «جشن روز دختر» (پذیرایی، مولودی‌خوانی و مسابقه اهدای جوایز و تقدیر از دختران نمونه) در مدرسه آصف، سرای محله هرندی، مسجد الهادی، مسجد قائم، سرای محله سیروس، محله سنگلج، محله امامزاده یحیی و پامنار، 27 اردیبهشت تا دوم خرداد، «کارگاه‌های آموزشی عفاف و حجاب» در سرای محلات قیام، کوثر، آبشار، پامنار و امامزاده یحیی (علیه‌السلام)، 31 اردیبهشت‌ماه، «نمایشگاه عفاف و حجاب» در سرای محله ایران، یکم خردادماه، «جشنواره دخترانه» شامل جشن، سخنرانی، مسابقه، یادگارنویسی، جشنواره دسر و قرائت بیانیه گام دوم انقلاب در سرای محله بهارستان از جمله برنامه‌هایی بوده که تاکنون به اجرا درآمده است.
وی با اشاره به برپایی اردوهای زیارتی-سیاحتی در دهه کرامت افزود: این اردوها شامل اردوی بوستان بانوان، کهف‌الشهدا، حرم عبدالعظیم حسنی و بوستان بانوان بوده که از 31 اردیبهشت‌ تا 4 خردادماه توسط سرای محله آبشار، بسیج مسجد سنگی، سرای محله سیروس و محله سنگلج در حال اجراست.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 12 درباره بازارچه‌های کارآفرینی این ایام نیز تشریح کرد: سوم خردادماه، بازارچه کارآفرینی در سرای محله بهارستان و 4 خردادماه بازارچه کارآفرینی دیگری توسط بانوان و دختران هنرمند محله سنگلج در بوستان دکتر حسابی برپا خواهد شد.
به گفته ساداتی؛ «ایستگاه فرهنگی» با موضوع سیره و زندگینامه حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) از زمان ورود به ایران و فعالیت‌های ایشان در دهه کرامت در سرای محله فردوسی و در پایان «جشن بزرگ دختران» به همراه سرود، اجرای برنامه‌های نمایشی، غرفه ویژه دستاوردهای دختران غرفه در سطح شهر، استند دلنوشته همراه با اهدای یادبود، چهارم و نهم خردادماه در مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو و بوستان فاطمی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556483/شور-و-نشاط-دخترانه-در-کوچه‌ها-و-محله‌های-13گانه
بستن   چاپ