کرمان رصد
در گفت‌وگو با شهر مطرح شد؛
جزییات تغییر پرداختی و سیاست‌های حمایتی بازنشستگان شهرداری/ از شتاب‌گیری افزایش حقوق و پرداخت نقدی کمک هزینه سفر تا افزایش 260 درصدی حق مسکن
چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 12:48:25
کرمان رصد - مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران گفت: افزایش بیمه عمر به مبلغ 50میلیون، 100درصد حق مسکن و اهدای نقدی هزینه سفرها از خدمات سازمان بازنشستگی به بازنشستگان در سال جاری است.

جواد مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، درباره تفاوت حقوق بازنشستگان شهرداری تهران و تأمین اجتماعی اعلام کرد: بازنشستگان شهرداری تهران طبق قانون صندوق بازنشستگان حقوق دریافت می‌کنند. اما خوشبختانه شهرداری تهران از سنوات گذشته مواردی را برای جبران خلاء بین حقوق صندوق بازنشستگی و حقوق تامین اجتماعی در نظر گرفته و به تدریج اجرایی کرده است.
وی افزود: طبق دستور شهردار تهران مبنی بر کرامت و رفاه معیشت بازنشستگان، در سال 1401 مواردی اعم از افزایش حق مسکن به میزان 260 درصد که باعث افزایش 15 تا 25 درصدی دریافتی علاوه بر افزایش‌های قانونی بر روی حقوق کارمندان بازنشسته شهرداری تهران با همکاری شورای شهر شد.
مالکی با اشاره به موضوع تامین معیشت بازنشستگان بیان کرد: شهرداری تهران، 12هزار بازنشسته دارد. علیرغم تورم‌هایی که وجود دارد، 6سبد کالای معیشتی برای این افراد در نظر گرفته شد. البته این خدمات از قبل به 800 نفر بازنشستگان صندوق کشوری که کارمندان شهرداری بودند نیز ارائه شده و تداوم دارد.
مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در خصوص خبرهای خوب سال جاری برای بازنشستگان اظهار کرد: با همکاری شورای شهر و شهرداری تهران تبصره‌ای در بودجه سال 1402 لحاظ شد که به واسطه آن بازنشستگان قبل از سال 1391، حقوق مکمل با رقم 1 میلیون تومان دارند. این طرح در راستای کم شدن فاصله حقوقی با تامین اجتماعی است که در سال‌های آینده رقم آن افزایش پیدا خواهد کرد.


وی با اشاره به اینکه در گذشته 90 درصد حق مسکن کارکنان رسمی را به بازنشستگان می‌دادند، ادامه داد: با تدبیر شورای شهر و همکاری شهرداری تهران این رقم به 100 درصد افزایش پیدا ‌کرده است.
مالکی ادامه داد: در سال 1402 هیچ بازنشسته‌ای نداریم که حقوق مکمل زیر 1 میلیون تومان داشته باشد. همچنین حق مسکن نیز همسان با همکاران رسمی و شاغل در شهرداری تهران شده است.
مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران درباره وضعیت بیمه عمر بازنشستگان نیز عنوان کرد: مبلغ پرداختی از محل بیمه عمر در سال 1400 کمتر از 7 میلیون تومان و اگر بازنشسته محترم بالای 70سال بود، تنها 4.5 میلیون تومان بود. در سال 1401 این عدد به 30 میلیون و در سال 1402 به مبلغ 50 میلیون تومان رسید. بنا داریم این مبلغ هرسال افزایش داشته باشد.
وی در پایان تصریح کرد: رویکرد عدالت محوری در خصوص موضوع سفر در نظر گرفته شده که بر مبنای آن اگر کسی بنا به هر دلیل، نخواست یا نتوانست از خدمات سفر استفاده کند، هزینه نقدی متناسب به فرد داده شود. با توجه به اینکه نیمی از بازنشستگان از سفرها استفاده نمی‌کنند، تصمیم گرفتیم هزینه نقدی آن را تقدیم‌شان کنیم.
انتهای پیام/

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/556430/جزییات-تغییر-پرداختی-و-سیاست‌های-حمایتی-بازنشستگان-شهرداری--از-شتاب‌گیری-افزایش-حقوق-و-پرداخت-نقدی-کمک-هزینه-سفر-تا-افزایش-260-درصدی-حق-مسکن
بستن   چاپ