کرمان رصد
بهره‌ برداری از سامانه جدید هواگو در استان کرمان
یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 - 10:23:32 AM
تین نیوز
کرمان رصد - مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: سامانه هواگوی استان کرمان بروزرسانی شد.
به گزارش تین ینوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن عراقی زاده مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اعلام بهره برداری از سامانه جدید هواگو در استان کرمان گفت: با شماره گیری 134 و ارتباط با وب سرویس ارائه خدمات سازمان هواشناسی از طریق تلفن ثابت و همراه، وضعیت فعلی هوا ، پیش بینی وضعیت هوای شهرهای استان، توصیه های هواشناسی کشاورزی و پیش بینی وضعیت هوای استانهای مجاور امکان پذیر می باشد.
 
عراقی زاده تاکید کرد عموم هموطنان از جمله مسافران، رانندگان داخل و خارج استانی، کشاورزان و باغداران، دامداران و ... از جمله کاربران سامانه هواگو می باشند.
وی قابلیت اعلام وضعیت جوی به صورت شبانه روزی، پیش بینی وضعیت هوا در روزهای آتی، توصیه های هواشناسی کشاورزی، اعلام اطلاعیه و اخطارهای هواشناسی جاده ای، اعلام هشدارهای زرد و قرمز در مواقع ضروری را از جمله امکانات این سامانه برشمرد.
مدیرکل هواشناسی استان کرمان توضیح داد: سامانه تلفن گویا 134 (هواگو) (Dial a Weather Service) یک سیستم هشدار و پیش بینی دقیق آب و هوایی است که برای تسهیل دسترسی افراد به داده های هواشناسی جهت برنامه ریزی امور زندگی به ویژه مسافرت و پیش بینی موقعیت های خطرناک و استراتژیک برای مدیران و صاحبان مشاغل کاربرد دارد .
عراقی زاده قابلیت پشتیبانی از خطوط سیپ ترانک و قابلیت پشتیبانی از 30 کاربر همزمان را از ویژگیهای فنی این سامانه برشمرد و گفت: از جمله معایب سیستم هوا گوی قدیم، عدم پشتیبانی فنی، عدم وجود قطعات یدک (کارت تلفن و ...)، پشتیبانی فقط چهار کاربر بصورت همزمان، مشغول بودن خط در مواقع بحرانی، استفاده از خطوط آنالوگ تلفن و نصب روی ویندوز xp بوده است.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/553793/بهره‌-برداری-از-سامانه-جدید-هواگو-در-استان-کرمان
بستن   چاپ