کرمان رصد
جشنواره قصه و داستان سرداران شهید فاریاب به سر رسید
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 11:28:34 AM
باشگاه خبرنگارا ن جوان
کرمان رصد - بهرام مسلمی مهنی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در اختتامیه جشنواره قصه و داستان سرداران شهید حسین تاجیک و شهید موسی یوسف زاده، گفت: باید در مسیر ثبت و پاسداشت نام و یاد شهدا همت کرد و اگر ادبیات کهن و فرهنگ ایثار و شهادت در هم آمیخته شوند، قطعا ابعاد زیادی در جامعه گسترش می‌یابد.
او با اشاره به اینکه جشنواره قصه و داستان سرداران شهید یک حرکت ادبی، تربیتی، فرهنگی و هنری است و یکی از بزرگ‌ترین اهداف جشنواره، معرفی اسوه‌های ایثار، عمل و اخلاص است، تصریح کرد: صیانت از میراث شهدا، بروز و ظهور استعداد‌های هنری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر اهداف جشنواره است.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به اینکه حرکت هوشمندانه جشنواره این بود که بذر ایمان را در دل جوانان می‌کارد و این یک حرکت فرهنگی است، بیان کرد: ما مسئولان فرهنگی باید بیشتر تلاش کنیم؛ چرا که همگرایی و هم افزایی برای اشاعه فرهنگ اهمیت فراوانی دارد.
او با بیان اینکه فراخوان جشنواره قصه و داستان سرداران شهید فاریاب نیمه اول فروردین ماه ارسال شد، گفت: 234 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و از بین آن‌ها 36 اثر به مرحله نهایی راه یافت که همزمان در مراسم اختتامیه داوری شدند.
مسلمی مهنی با معرفی برگزیدگان جشنواره قصه و داستان سرداران شهید فاریاب گفت: در بخش آسیب‌های اجتماعی فاطمه براهام نفر اول، شقایق دانش آموز نفر دوم، محمدحسن بنی‌ابراهیمی نفر سوم و فریبا عادل نفر چهارم شدند و همه برگزیدگان این بخش از شهرستان جیرفت هستند.
او بیان کرد: در بخش ایثار و شهادت، شیما شهیدزاده از کرمان نفر اول، محسن قاسمی نژاد از جیرفت نفر دوم، علیرضا براهام نفر سوم از جیرفت و طیبه شجاعی نفر چهارم از کرمان به عنوان برگزیدگان این بخش از جشنواره معرفی شدند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: سهراب براهام از جیرفت و اسماعیل ملایی از عنبرآباد به عنوان برگزیدگان بخش ویژه جشنواره قصه و داستان سرداران شهید شهر فاریاب معرفی شدند.
حجت الاسلام گروهی، امام جمعه فاریاب در این مراسم با بیان اینکه شهدا تمام هستی خود را در طبق اخلاص در راه خدا اهدا کردند، گفت: شهدا مطالباتی از ما دارند و اگر تمام وصیت نامه‌های شهدا را بادقت بخوانید، این مطالبات و خواسته‌ها را مشاهده می‌کنید.
او تصریح کرد: اطاعت محض از ولی امر و آنچه رمز پیروزی مسلمانان از صدر اسلام تاکنون است، مطالبات شهدا است.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/551997/جشنواره-قصه-و-داستان-سرداران-شهید-فاریاب-به-سر-رسید
بستن   چاپ