کرمان رصد
عزم جزم کرمانی‌ها برای پیروزی در هفته پایانی
شنبه 23 ارديبهشت 1402 - 10:21:50
کرمان رصد - هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال کشور هم به پایان رسید و کماکان دوئل صنعت نفت آبادان و مس کرمان برای بقا در لیگ برتر همچنان ادامه دارد. هر چند که مس کرمان خیلی راحت می‌توانست با 8 امتیازی که از نفت جلو بود در لیگ برتر بماند و بقایش را قطعی کند؛ اما تقدیر اینگونه رقم خورد که مس تا روز آخر لیگ، تکلیفش برای بقا مشخص نباشد، بازی آخر مس در کرمان و مقابل سپاهان است و صنعت نفت نیز باید به سیرجان بیاید تا مقابل گل گهر به میدان رود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
معادله بقای مس کرمان به این صورت است که صنعت نفت نباید گل گهر را شکست دهد و اگر صنعت نفت با گل گهر مساوی کند، مس نیز باید یک امتیاز از سپاهان بگیرد تا به توجه به قانون بازی رو در رو، اینجا این مس کرمان است که در لیگ می‌ماند و صنعت نفت به لیگ یک سقوط می‌کند. 
در هفته سی ام این رقابت ها، مس کرمان باید روز پنج شنبه 28 اردیبهشت مقابل سپاهان به میدان رود تا با کسب نتیجه دلخواه خود را از خطر سقوط نجات دهد.
گل گهر سیرجان دیگر نماینده استان کرمان مقابل پرسپولیس به میدان رفت که این دیدار با نتیجه 4 بر صفر به سود پرسپولیس پایان یافت.
در این دیدار شاگردان یحیی گل‌محمدی از همان ابتدا موفق شدند با دو گل مهدی ترابی از حریف پیش بیفتند. ترابی ابتدا روی ریباند دروازه فروزان را گشود و سپس با شوت از راه دور گل دوم تیمش را زد.
در آخرین دقیقه نیمه اول نیز سعید صادقی روی پاس عیسی آل‌کثیر و فریب مدافع گل‌گهر، گل سوم را با شلیک از زاویه بسته به ثمر رساند تا پرسپولیس در همان نیمه اول میخ محکم را بر پیروزی خود بکوبد و با خیال راحت به رختکن برود.
نیمه دوم نیز با نمایش هجومی قرمز‌ها همراه بود. این بار ترابی با هوش و توانایی خود ضربه چیپ را به سمت دروازه فروزان زد و به شکلی استثنایی دروازه او را گشود تا سرخپوشان با 4 گل پیروز این بازی باشند.
گل‌گهر روز‌های خوبی را پشت سر نمی‌گذارد، سعید الهویی و شاگردانش امیدوار بودند، بتوانند در هفته‌های پایانی فصل رتبه چهارمی خود را از تراکتور پس بگیرند، اما دیگر فرصتی برای جبران نتایج هفته‌های اخیر ندارند.
مس رفسنجان علیرغم شایستگی که مقابل استقلال تهران داشت، در خانه خود با نتیجه 2-1 از این تیم شکست خورد.
تیم محمد ربیعی در این فصل فقط سه گل در خانه دریافت کرده بود که 2 مورد آن از روی نقطه پنالتی بود، ولی آبی پوشان 2 بار دروازه این تیم را باز کردند و فرصت‌های زیادی را از دست دادند.
مس رفسنجان در هفته پایانی این رقابت‌ها باید مقابل پیکان صف آرایی کند. هم اکنون مس رفسنجان با 46 امتیاز در جایگاه پنجم جدول ایستاده، گل گهر سیرجان با 45 امتیاز ششم است و مس کرمان با 22 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران جوان کرمان کرمان

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/551550/عزم-جزم-کرمانی‌ها-برای-پیروزی-در-هفته-پایانی
بستن   چاپ