کرمان رصد
هفته بیست و نهم لیگ برتر؛
مدعیان منتظر لغزش جام از دست پرسپولیس/قعر دنبال شگفتی
جمعه 22 ارديبهشت 1402 - 10:19:12
خبرگزاری مهر
کرمان رصد - هفته ماقبل پایانی رقابت های فصل جاری لیگ برتر حساسیت بسزایی در سرنوشت تیم های مدعی قهرمانی و باشگاه هایی که دنبال فرار از منطقه سقوط دارند پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، رقابت‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال در حالی به طور همزمان از ساعت 18 امروز جمعه در شهرهای مختلف پیگیری می‌شود که یک هفته مانده به پایان بازی‌های این فصل همچنان هیجان در بالای جدول و انتهای آن وجود دارد.
پرسپولیس با 60 امتیاز یکی از سخت‌ترین جدال‌های خانگی را مقابل گل گهر سیرجان دارد. تاریخچه بازی‌های رو در رو نشان از برتری مطلق پرسپولیس دارد اما سعید الهویی که پس از حضور امیر قلعه نویی در تیم ملی ایران هدایت نماینده سیرجان را بر عهده دارد برای جبران شکست مقابل این تیم در یک چهارم نهایی جام حذفی دنبال گرفتن امتیاز در ورزشگاه آزادی است.
الهویی پس از کسب پیروزی مقابل نساجی مازندران دیگر رنگ سه امتیاز با گل گهر را در لیگ برتر ندیده است تا آمار و ارقام علیه او در چهار دیدار قبلی باشد.
دو تیم در حالی رقابت سختی را مقابل یکدیگر پیش رو دارند که چشم سپاهان و استقلال به عنوان دیگر مدعیان قهرمانی نیز به این بازی است. پرسپولیس در صورت لغزش مقابل گل گهر باید منتظر شوند تا نتیجه سپاهان و استقلال که به ترتیب 59 و 56 امتیاز دارند نیز مشخص شود.
سپاهان اصفهان نیز مقابل تیم پیکان تهران قرار می‌گیرد که با بحران داخلی روبروست. دخالت یکی از مدیران ارشد باشگاه در مسائل مرتبط با تیم باعث بروز حاشیه‌هایی در رختکن این تیم شد تا بیانیه‌های غیر حرفه‌ای از داخل باشگاه علیه بازیکنان منتشر شود.
خودرو سازان پس از پذیرش شکست مقابل پرسپولیس حالا باید مقابل یک مدعی جدی دیگر قرار بگیرند تا عیار شجاعت و فوتبال پاک خود را بار دیگر به رخ بکشند.
استقلال نیز میهمان مس رفسنجان است. دیداری که با توجه به باخت آبی پوشان مقابل پرسپولیس و تساوی مقابل صنعت نفت آبادان اهمیت بیشتری برای ریکاردو ساپینتو پیدا کرده است. مرد پرتغالی نمی‌خواهد بهانه‌ای برای خداحافظی در پایان فصل به باشگاه بدهد. از این رو چاره‌ای جز بردن مس در رفسنجان و حفظ امیدهایش برای قهرمانی ندارد.
نفت مسجد سلیمان که تنها یک قدم با سقوط به لیگ یک فاصله دارد به مصاف آلومینیوم در اراک می‌رود. صنعت نفت آبادان نیز میزبان ذوب اهن است تا در صورت گرفتن امتیاز از این تیم چشم به انزلی دوخته و منتظر اتمام بازی ملوان با مس کرمان باشد.
به نظر می‌رسد نتایج بازی‌های امشب تکلیف تیم‌ها را تا حد زیادی مشخص کند اما این احتمال هم وجود دارد همه چیز به ایستگاه پایانی بازی‌ها در هفته سی ام برسد.
برنامه بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:
* صنعت نفت آبادان - ذوب آهن اصفهان
* مس رفسنجان - استقلال
* آلومینیوم اراک - نفت مسجدسلیمان
* هوادار - فولاد
* ملوان - مس کرمان
* پرسپولیس - گل گهر سیرجان
* سپاهان - پیکان
* تراکتور - نساجی مازندران

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/551345/مدعیان-منتظر-لغزش-جام-از-دست-پرسپولیس-قعر-دنبال-شگفتی
بستن   چاپ