کرمان رصد
مربی مس کرمان: دوپینگ نتیجه را تعیین نمی‌کند
پنجشنبه 14 ارديبهشت 1402 - 12:52:49
کرمان رصد - به گزارش ورزش سه، مس کرمان در شرایطی که در یک قدمی سقوط قرار دارد، فردا در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر برابر تراکتور قرار می‌گیرد. آرتا منهاجی در نشست خبری پیش از این بازی حاضر شد و گفت: دوست دارم صحبت‌هایم را با احترام به حریف شروع کنم. تراکتور، تیم ریشه‌دار و دوست داشتنی، همراه با طرفدارانی پرشور است که امسال با جذب آقای خمس به لحاظ فنی هم بسیار قابل احترام شده و سبک بازی‌شان تغییر کرده و بازیکنان برجسته‌ای هم در اختیار دارند؛ همه این مسائل استانداردهای یک فوتبال سطح بالا را مهیا می‌کند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
او ادامه داد: مجموعه خوبی دور هم جمع شده‌اند و سه بازیکن خارجی باکیفیت دارند و از طرفی هم حضور دوستانی مثل آقای نصرتی و کاپیتان مهدی کیانی باعث شده تراکتور در این روزها خودش را مدعی کسب سهمیه نشان بدهد. من مطمئنم در سال‌های آینده با تداوم حضور آقای خمس، مدارج را بهتر طی خواهند کرد و کیفیت فوتبال‌شان بالاتر خواهد رفت. به شخصه خوشحالم که فوتبال ما پذیرای ایشان و فوتبال‌شان است و قطعا روی کیفیت بازیکنان و سایر تیم‌ها هم تاثیرگذار خواهند بود.
منهاجی سپس با اشاره به شناخت بالا از تیم حریف عنوان کرد: به لحاظ فنی کاملا آنها را می‌شناسیم و می‌توانم نیم ساعت درباره بیلدآپ، روتشین‌های کناره‌ها، نقش شماره 5، هافبک‌هایشان، نحوه بازی گرفتن از وینگرها و دراپ‌های رضا اسدی و ... صحبت کنم. همه اینها کاملا روشن است و ما دانستنی‌ها را می‌دانیم اما امیدواریم این دانستن منجر به توانستن هم بشود. اینها کافی نیست و باید بتوانیم در زمین از این دانسته‌ها استفاده کنیم و نتیجه لازم را بگیریم. شرایط طوری است که مساوی برای هیچکدام از تیم‌ها نتیجه مطلوبی محسوب نمی‌شود؛ آنها می‌خواهند سهمیه بگیرند و تکلیف ما هم مشخص است و فردا قطعا برای برد وارد زمین می‌شویم. من تیم را برنده می‌بینم؛ بچه‌ها به لحاظ روحی، روانی و فیزیکی شرایط خیلی خوبی دارند و اگرچه می‌دانیم با حریف بزرگی در میدان مقابله خواهیم داشت اما فکر می‌کنم شاید آنها ندانند با چه تیمی طرف خواهند شد.

کرمان رصد

مربی مس در خصوص غایبان این تیم برای دیدار با تراکتور توضیح داد: فردا آقای نصیری را به علت محرومیت نداریم و حسین شهریاری هم کماکان مصدوم است. دو سه تا از بچه‌ها هم مصدومیت جزئی دارند که تیم پزشکی به ما امیدواری داده که خواهند رسید. سایر بازیکنان و حتی این دو نفر، همه در کنار هم و آماده این بازی حساس در خدمت خواهیم داشت.
او سپس گفت: امیدواریم مثل سایر تیم‌ها در سایر شهرها، طرفداران هم در کنارمان باشند. همه می‌دانیم که لحظه‌های سختی را می‌گذرانیم و این تلاطم و موج در سال اول هست اما یک انتخاب وجود دارد؛ کار ساده این است که کنار بایستیم و ایراد بگیریم. شما هر مجموعه‌ای را به من نشان بدهید، به سادگی می‌توانم پنج ایراد بگیرم و این قسمت ساده است اما قسمت درست و مهم این است که نشان بدهیم در این لحظه‌ها کنار هم هستیم و اگر هواداران آمده‌اند، این تیم را از خودشان می‌دانند و این بچه‌ها و این تیم از دل مردم آمده‌اند. بقای این تیم می‌تواند بقای شادی این مردم باشد. الان وقت کمک کردن است؛ هر کس به سبک خودش و صبورانه کمک کند و قبول کنیم که اینها بچه‌های ما هستند و الان وقت همیاری و کمک و تشویق و انرژی مثبت است. من واقعا ترجیح می‌دهم به روشنی‌ها فکر کنم؛ همه چیز دست خودمان است و ما این قدرت را داریم که مثل قبل از این شرایط عبور کنیم و خودمان را به ساحل آرامش برسانیم.

کرمان رصد

او در واکنش به اینکه مدیر مس کرمان درخواست ورود کمیته ضد دوپینگ در مسابقات سه هفته پایانی را داشته، بیان کرد: این یک بحث کلی است و شامل همه تیم‌ها خواهد بود و ما خودمان پیش‌قدم می‌شویم. ما می‌خواهیم سلامت این رقابت تضمین شود. رقابت است و آن آقایان هم دوستان ما هستند و آنها را می‌شناسیم اما می‌خواهیم سلامت رقابت تضمین شود. به هر حال فیفا هم به این مسائل نظارت می‌کند و حتما برای این کار دلیلی دارد اما یک بخش هم بخش اجرایی است؛ فوتبال ما باید نشان بدهد که شایستگی این رقابت داغ در بالای و وسط و پایین جدول را دارد. کنترل‌ها باید قوی‌تر باشد، به بحث‌های نظارتی و قضاوتی که واقعا به قدری گفته‌ایم که خسته‌ شده‌ایم، توجه بیشتری شود.
منهاجی در پایان گفت: در این شب‌ها کافی است تلویزیون را ببینید؛ ما هنوز یک تعریف واحد نداریم. یک نفر می‌گوید این خودکار است و یک نفر می‌گوید مداد شمعی است و یک نفر هم می‌گوید چراغ است؛ معلوم است با این شرایط در اجرا دچار مشکل می‌شویم. در بحث دوپینگ مطمئنا مسئولان مربوطه هم در جریان هستند و این روزها حساس‌تر وارد عمل خواهند شد. اگرچه به شخصه معتقدم دوپینگ نتیجه را تعیین نمی‌کند. برای مثال شما با دوپینگ کاری می‌کنی که من بتوانم 25 کیلومتر بدوم اما من نمی‌توانم فوتبالیست شوم؛ هیچ دوپینگی یک نفر را فوتبالیست نمی‌کند و چیزهای بیشتری لازم است. به هر حال امیدواریم سلامت بازی‌ها از هر لحاظ تضمین شود و برنده و بازنده صادقانه بتوانند بپذیرند که همه چیز فوتبالی بوده است. تا همین الان هم جدول ما بسیار متاثر از این مسائل است و می‌توانست به کلی دگرگون شود

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/550694/مربی-مس-کرمان--دوپینگ-نتیجه-را-تعیین-نمی‌کند
بستن   چاپ