کرمان رصد
تشکیل ستاد برگزاری جشن روز دختر در کرمان/بسته پیشنهادی ویژه برنامه ها اعلام شد
دوشنبه 11 اردیبهشت 1402 - 12:18:10 PM
شبستان
کرمان رصد - ستاد برگزاری جشن روز دختر با حضور استاندار کرمان تشکیل و بر برگزاری متفاوت این مناسبت در سال جاری تاکید شد.
  محمدمهدی فداکار، صبح دوشنبه (11 اردیبهشت) در ستاد برگزاری جشن سراسری روز دختر با اشاره به اینکه ایام دهه کرامت نامگذاری شده و برنامه های مفصلی برای هر روز وجود دارد؛ تصریح کرد: امسال گرامیداشت سالروز ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و تکریم روز دختر پررنگ تر برگزار می شود.
  استاندار کرمان با بیان اینکه سپاه، استانداری، شورای هماهنگی و دیگر ارگان‌ها برنامه‌هایی را برای دهه کرامت و روز دختر تدارک دیده‌اند؛ افزود: به منظور جلوگیری از موازی کاری، جلسه‌ مشترکی با متصدیان برنامه های روز دختر تشکیل و هم افزایی و تقسیم کار انجام شود زیرا هر کدام گروه های هدف خاص خود را دارند.
وی ادامه داد: بخشی از برنامه ها مردمی است و بخشی کاری که دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش، دانشگاه ها و سازمان تبلیغات و دیگر دستگاه ها تدارک دیده اند که این برنامه ها باید تفکیک و توزیع شوند تا موازی کاری نشود و این ظرفیت را هدفمند توزیع کنیم.
استاندار کرمان با اشاره به اهمیت فضای مجازی تاکید کرد: نیمی از وقت را باید برای فضای مجازی گذاشت.
وی با پیشنهاد نیم بها بودن بلیط سینما، موزه ها و مراکز میراثی و غیره و ارائه خدمات ویژه روز دختر گفت: از خود دختران نیز برای برنامه های این روز نظرخواهی شود.
نماینده عالی دولت در استان کرمان تاکید کرد: دختران کنونی مادران آینده هستند و باید برای آنها وقت گذاشت.
مریم السادات طباطبایی، سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان هم با بیان اینکه جشن روز دختر با نگاه نشاط در جامعه و ایجاد شخصیت و هویت برای دختران برگزار می شود؛ نگرش اسلام به دختران را مورد توجه قرار داد.
وی به تخریب‌ها علیه جایگاه دختران و عفت و حجب و حیا آنان اشاره و تصریح کرد: در کلام معصوم علیه السلام بهترین اخلاق نجابت و حیا است و از طرفی تربیت انسان وظیفه بزرگی است که به گردن زنان و دختران ما گذاشته شده است.
طباطبایی خاطرنشان کرد: دختران ما نشاط حقیقی را وقتی احساس می کنند که دیده شوند و به جایگاه آنان بها داده شود و اگر دختران به جایگاه خود پی ببرند بازیچه دست دشمن نمی شوند و خود را در معرض آسیب ها قرار نمی دهند.
در ادامه این نشست پیشنهاداتی از جمله ارائه خدمات شهری از جمله سینما و موزه ها به صورت نیم بها، راه اندازی ایستگاه‌های نشاط آفرین ویژه دختران، بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها برای روز دختر و تولید محتوا، برپایی موکب ها، برگزاری جشن روز دختر، راه اندازی 6 میز حس خوب در مجموعه ورزشی سلیمی‌کیا برای دختران، حرکات نمایشی گردان‌های بسیج و اهدای گل به دختران، مسابقات ورزشی، کتابخوانی و فرهنگی، تجلیل از دختران نخبه، راه اندازی هیات های اندیشه ورز در سطح نخبگان استان، راه اندازی پویش ویژه دختران، تولیدات فضای مجازی، برنامه های ویژه دختران در محلات مختلف، بسته خدمات به دختران از اقشار مختلف به مناسبت روز دختر مطرح شد.
 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/550069/تشکیل-ستاد-برگزاری-جشن-روز-دختر-در-کرمان-بسته-پیشنهادی-ویژه-برنامه-ها-اعلام-شد
بستن   چاپ